Логін   Пароль
 
  Зареєструватися?  
  Забули пароль?  
Тамара Швець (1953)



Художня проза ⁄ Переглянути все



  • 8 правил від гуру Бенджаміна Франкліна
  • Розповідь про Чака Фіні
  • Володимир Кузьмич Зворикін - батько телебачення.
  • Зранку сонечко в віконце посміхнулось!
  • Бажаю всім родинного тепла...
  • 100 років...
  • ***
  • Філософія життя від Сян-цзи
  • 15 Божих підказок людині
  • Подяка Всевишньому, жінкам-матусям...
  • 15 способів стати психічно стійкіше
  • Час ...
  • Чудовий лист бабусі своїй новонародженій онучці
  • Вчіться життя своє дякувати !!!
  • 7 правил сильної людини
  • 10 порад від 86-річної Като Ломб...
  • Уяви...
  • Повчальна історія про непрофесіоналізм
  • Східної мудрості пост
  • 19 золотих правил життя
  • 19 навичок життя зі смаком щастя
  • Сильвестр Сталлоне.
  • 20 безцінних порад лікаря-психотерапевта Володимира Леві
  • 12 глибоких висловлювань про віру...
  • 7 східних правил чистоти
  • З ранку сонечко в віконце усміхнулось!
  • Про жінок після 50 та цитати М. Жванецького
  • Біографія та цитати Рея Бредбері
  • 25 кращих цитат Ернеста Хемінгуея
  • Михайло Жванецький, мініатюра «Нашим жінкам».

  • Сторінки: 1   ...   15   16   17   18   19   20   21   22   23   ...   29   

    Художня проза
    1. 8 правил від гуру Бенджаміна Франкліна
      8 правил від гуру Бенджаміна Франкліна
      За своє довге життя Бенджамін Франклін домігся багато чого. Чого варте тільки те, що його по праву вважають одним з батьків-засновників США. Так у кого ще, якщо не з тим чоловіком, вчитися життєвої мудрості?
      Успіх прийшов до Бенджаміна Франкліна не відразу: потрібно немало часу, щоб п'ятнадцята дитина в сім'ї перетворилася з простого типографського підмайстра в відомого письменника, винахідника, дипломата і державного діяча. І ось що йому допомогло ...
      1. Постарайтеся зрозуміти справжню цінність речей
      Перший фінансовий урок Франклін засвоїв ще в дитинстві. Коли йому було сім років, він витратив усі свої гроші на один-єдиний свисток, звук якого його зачарував. Він купив іграшку у сусідського хлопчика, навіть не торгуючись. А коли повернувся додому, почав свистіти без перерви, безмірно задоволений своїм придбанням. Однак домашні радість не розділили: вони безжалісно висміяли Бенджаміна, дізнавшись, скільки хлопчик заплатив, а потім повідомили, що він віддав за свисток в чотири рази більше, ніж було потрібно.
      Через роки в листі до свого друга Франклін зізнавався, що ця покупка доставила йому куди більше горя, ніж задоволення. Але саме тоді маленький Бенджамін назавжди усвідомив: правильне визначення цінності речей є одним з найважливіших життєвих умінь.
      Коли я став дорослим, я зустрів багато людей, які занадто дорого заплатили за свисток. Я прийшов до висновку, що більшість нещасть викликані помилковими оцінками значення тих чи інших речей у житті. Коли у мене виникає спокуса купити що-небудь непотрібне, я завжди згадую історію, що сталася зі мною в дитинстві, і це приводить мене до тями.
      Урок. Виробіть власні критерії цінності речей і по можливості дотримуйтеся їх.
      2. Будьте самостійні
      Батько Франкліна дуже хотів, щоб хлопчик отримав хорошу освіту, але грошей вистачило тільки на два роки навчання в школі. Духовна семінарія також була не по кишені родині бідного ремісника. Тоді було вирішено, що хлопчик повинен піти по стопах батька і оволодіти майстерністю виготовлення сальних свічок і мила.
      Це заняття не викликало у Франкліна особливого ентузіазму, тому батько, побоявшись, як би хлопчик не втік, відправив сина в кілька майстерень в надії розпалити інтерес до інших ремесел. У кожній майстерні хлопчик чомусь та навчався. Каменярем і теслею він так і не став, але зате набув безцінного досвіду виготовлення різних речей власними руками.
      Мені пішло на користь те, що я придбав деякі навички і міг сам зробити дещо в будинку, якщо не можна було знайти майстра.
      Подальшу освіту Франклін отримав самостійно. До того ж він нарешті знайшов свою справжню пристрасть - читання. У той час в Америці друкарську справу було розвинене погано, нові книги коштували дуже дорого, а ті, що були в бібліотеці батька, не дуже подобалися хлопчикові. Саме це привчило юного Франкліна економити, відкладаючи гроші на покупку книг.
      Коли хлопчик захопився книгами, стало зрозуміло, що найбільше йому підходить ремесло друкаря. Один з братів нашого героя якраз відкрив в Бостоні власну друкарню і взяв Бенджаміна помічником. І він не підвів: лагодив друкарські машини, робив гравюри на дереві і навіть відливав шрифти.
      Згодом Франклін зазначив, що саме самостійне навчання найбільше вплинуло на нього.
      Якщо ви навчите бідного парубка голитися і утримувати свою бритву в порядку, ви зробите набагато більше для його щастя, ніж якщо дасте йому тисячу гіней. Самодостатність не тільки економить гроші, але і дарує людині відчуття щастя.
      Урок. Не обмежуйтеся сухою теорією, приділяйте більше часу практичним занять. Набагато важливіше один раз навчитися робити щось власними руками, ніж тисячу разів просто прочитати про це.
      3. Інвестуйте в себе
      Щоб в майбутньому мати більше часу і грошей, ви повинні інвестувати в себе.Замість того щоб витрачати ресурси на швидкоплинні задоволення, направте все на те, що згодом принесе користь вашому здоров'ю, кар'єрі, відносинам і освіті.
      Франклін вигідно інвестував в себе. Всі його гроші і вільний час були присвячені тільки одному - читання. Знання про світ, суспільство, багатьох сторонах життя він почерпнув з книг. Таким чином молодий чоловік створив для себе своєрідну подушку безпеки, замінивши самоосвітою кілька років навчання в школі.
      Читання було єдиною розвагою, яке я собі дозволяв. Я не витрачав часу ні на таверни, ні на ігри або інші розваги і невтомно трудився в друкарні, виконуючи всю необхідну роботу.
      Урок. Не витрачайте дорогоцінний час на дурниці. Знайдіть те заняття, яке вам до душі, і зробіть все, щоб стати в ньому кращим. Перш ніж зробити щось, подумайте, чи виправдає це себе в майбутньому.
      4. Оточіть себе друзями, які поділяють ваші погляди
      Тільки-тільки переїхавши до Лондона, Франклін влаштувався в друкарню. А ось його новий друг Джеймс Ральф, який прибув до столиці без гроша в кишені, вчинив інакше. Він постійно позичав гроші у багатшого товариша, безуспішно намагаючись стати те актором, то клерком, то журналістом. У молодих людей були абсолютно різні погляди на світ, а тому їх дружба незабаром себе вичерпала. Ральф так ніколи і не повернув Франкліну ті 27 фунтів, які взяв у борг.
      Після цього випадку Франклін став більш обачно вибирати друзів. Він присвятив все життя тому, щоб відшукати тих людей, які поділяли б його погляди і високі ідеали. Важливим критерієм вибору стало і прагнення до постійного самовдосконалення. Франкліну було важливо, щоб з друзями можна було ділитися різними ідеями і отримувати натомість гарячу підтримку або сувору, але обґрунтовану критику.
      Урок. Друзі - це сім'я, яку ми вибираємо для себе самі. Шукайте однодумців, які будуть розуміти вас з півслова і підтримувати не тільки в хвилини радості.
      5. Не зраджуйте свої ідеали заради грошей
      Франклін дуже хотів коли-небудь добитися великих висот і розбагатіти, проте він не готовий був жертвувати своїми моральними принципами заради легких грошей. Це наочно ілюструє наступний цікавий випадок.
      Коли Франклін почав випускати «Пенсильванску газету», до нього звернувся чоловік, готовий заплатити кругленьку суму за публікацію своєї п'єси. Твір був настільки огидним, що Франклін відмовив автору.
      Я відправився додому, думаючи про те, чи варто публікувати цю вульгарну п'єсу. На ранок я зловив себе на думці, що ні за що не буду використовувати свої видавничі можливості заради прибутку, хоча вони мені, звичайно, зовсім би не завадили.
      Урок. Не укладайте угоду з совістю навіть заради надзвичайного багатства. У більшості випадків результат виявляється плачевним.
      6. Терпіння і труд приносять багатство
      Успіх не приходить відразу. Франкліну було потрібно десятиліття наполегливої праці, щоб перетворитися з простого підмайстра, що виконує найбруднішу роботу, у власника видавництва. А потім йому довелося докласти чимало зусиль для того, щоб зробити видавництво прибутковим бізнесом. Довгі роки майбутній державний діяч вів спартанський спосіб життя і старанно працював, щоб ні в чому не поступатися конкурентам.
      Він твердо засвоїв одне правило: нічого не дістається просто так. Необхідно докласти багато зусиль, щоб досягти бажаного результату. Франклін ніколи не довіряв миттєвим способам збагачення, вважаючи їх нечесними, і люто критикував сучасників, які в ту пору активно захоплювалися пошуком заритих у землю скарбів.
      Урок. Сумлінна праця завжди гідно винагороджується. Не намагайтеся перехитрити самого себе і не йдіть на поводу у легкої наживи.
      7. Час - гроші
      Цей афоризм, в наші дні користується надзвичайною популярністю, приписують Франкліну. Щоб зрозуміти, звідки ж він взявся, пропонуємо вам ознайомитися з передісторією.
      Цей випадок стався в книжковому магазині Бенджаміна Франкліна.
      Покупець.Скільки коштує ця книга?
      Продавець. Один долар.
      Покупець. Один долар? Може бути, ви продасте мені її трохи дешевше?
      Продавець. Але вона коштує один долар.
      Покупець (задумливо). Ви не могли б запросити сюди власника магазину?
      Продавець. Думаю, він зараз зайнятий важливими справами.
      Покупець (наполегливо). Все одно кличте.
      Франклін. Чим можу бути корисний?
      Покупець. Містер Франклін, за скільки ви могли б продати мені цю книгу?
      Франклін. Долар з чвертю.
      Покупець. Долар з чвертю ?! Але ваш продавець щойно сказав мені, що всього один!
      Франклін. Все вірно. Краще б я отримав долар, але не відволікався від роботи.
      Покупець. Добре. І все-таки назвіть мені найнижчу ціну.
      Франклін. Півтора долара.
      Покупець. Півтора? Ви ж самі говорили, що долар з чвертю.
      Франклін. Так, і вам треба було брати за тією ціною, а не за півтора долара тепер.
      Покупець поклав гроші на прилавок, взяв книгу і вийшов.
      Дуже важливо вміти грамотно розпоряджатися наявним у вас часом і з розумом планувати справи. Хороший графік допоможе вам на шляху до бажаної мети.
      Урок. Час - один з невідновних ресурсів. Розпоряджайтеся їм з розумом.
      8. Гроші - це засіб досягнення мети, а не сама мета
      Тим, хто знайомий з біографією Франкліна тільки поверхнево, може здатися, що він був просто жадібним капіталістом, який не думав ні про що, крім грошей. Така думка в корені невірна . До того як Франклін покинув видавничий бізнес (йому було 42 роки), він свідомо обмежував себе у всьому, нехтуючи розвагами і елементарними зручностями, щоб зібрати достатню суму.
      Дострокові Франкліна на пенсію дав гідні плоди: саме в цей період він зробив кілька важливих наукових відкриттів, а також винайшов деякі речі, які ми застосовуємо в побуті досі (наприклад, блискавковідвід або крісло-гойдалку). Багатство не вдарило Франкліну в голову, а, навпаки, дозволило прожити решту життя так, як він цього хотів.
      Урок. Гроші не повинні бути вашою кінцевою метою. Завжди бажайте чогось більшого, ніж просто купа різнокольорових папірців. сайт www.bezcen.com.ua
      Переклала на українську мову 12.05.19 8.08


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    2. Розповідь про Чака Фіні
      Розповідь про Чака Фіні
      Годинники за $ 15, польоти економ-класом, знімні квартири, поїздки на метро і $ 7,5 млрд пожертвуваних на благодійність. Чак Фіні, засновник мережі магазинів Duty Free, - живий парадокс - мільярдер без мільярдів. Марнотрат, який вважає кожен цент. Бізнесмен, який заробив на продажу алкоголю і сигарет стан, щоб витратити його на освіту і медицину для бідних. Чак Фіні довгі роки приховував свої пожертви, але коли йому довелося оприлюднити масштаб твориться для світу добра, він знову вступив парадоксально: почав активну пропаганду благодійності серед інших багатіїв, поки ще не розлучившись зі своїми мільярдами.
      Біографія Чака Фіні (Charles F. Feeney) - це розповідь про те, як історія обходилася з людиною, а людина обходився з історією. Дитинство Чака, американця ірландського походження, припало на роки Великої депресії. В молодості він воював в лавах ВПС США в Кореї. За програмою підтримки військовослужбовців Чак здобув вищу освіту і, користуючись нагодою і армійським досвідом, почав продавати безмитні товари. Зароблені в мережі магазинів Duty Free мільярди він інвестував в мирне вирішення конфліктів в Північній Ірландії, освітні проекти в США та Ірландії, медичні програми по всьому світу. Він витратив своє життя і стан не на покупку предметів розкоші, а на те, щоб скромно творити добро і світову історію - при першій-ліпшій можливості уникаючи сплати податків.
      Про сім'ю
      Сім'я Фіні (батько Чака працював страховим агентом, а мама - доглядальницею) в 1930-і роки не з чуток знала про те, яке це - ледве зводити кінці з кінцями. Щоб заробити кілька доларів, Чак в дитинстві прибирав сніг, стриг газони, збирав м'ячики на полях для гольфу. Як він потім зізнавався в одному зі своїх рідкісних інтерв'ю (навіть ставши публічною людиною, Фіні спілкується зі ЗМІ неохоче), він особливо пишався тим, що не втратив жодного м'ячика для гольфу.
      У 17 років Чак почав службу в в ВПС США, зустрівши на бойовому посту Корейську війну, а потім за рахунок невеликої стипендії, яка покладалася солдатам, які вирішили здобути освіту або відкрити свою справу, надійшов в Корнельському школу з підготовки персоналу для готелів.
      «Я відчуваю глибоке задоволення, коли віддаю гроші і спостерігаю, як із землі виростають будівлі лікарень і університетів. Розумніше вкладати кошти в щось хороше, в те, що буде використовуватися, а не збирати їх в банку »
      Ста доларів в місяць не вистачало, і заповзятливий Фіні почав продавати ланчі, заробивши крім коштів на існування ще й прізвисько від одногрупників - «людина-бутерброд». Потім Чак продовжив навчання у Франції (за програмою належало ще чотири місяці виплат), де вирішив поєднати осягнення азів політології з продажем безмитного алкоголю американським морякам. Хоча бізнес був високо конкурентним, армійський досвід допомагав Чаку Фані і його компаньйона Бобу Міллеру домовлятися з екіпажами кораблів. «Військовим подобався мій американський акцент. І якщо гроші моряків не діставалися повіям, їх отримували ми », - жартує Чак Фіні, який частіше відмовчується або віджартовується, ніж прямо відповідає на питання.
      Партнери поповнили свій асортимент ювелірними прикрасами, парфумерією та автомобілями, попутно розширивши номенклатуру клієнтів за рахунок туристів. Після того як до Міллера і Фіні приєдналися податковий консультант Тоні Пілар і бухгалтер Аллан Паркер, бізнес вийшов на новий рівень: до 1964 року в компанії Duty Free Shoppers працювало понад 200 співробітників в 27 країнах.
      У тому ж році відбулася Олімпіада в Токіо, і Японія, після Другої світової війни закрила кордони, щоб відновити економіку, перестала обмежувати виїзд своїх громадян за кордон. Чак, що був свого часу в Японії і Кореї і трохи розумів по-японськи, швидко зорієнтувався в новій ситуації.Він поставив за прилавки симпатичних японок, розширив асортимент (японські туристи обожнювали купувати шкіряні сумки і коньяк в подарунок друзям) і став доплачувати гідам, щоб ті заводили в Duty Free японців перед приїздом на місце готелю.
      Виявивши, що при повторному відвідуванні через 5-6 днів японці витрачають більше (до цього часу вони встигали порівняти ціни і були готові розлучитися з грошима), Фіні спробував умовити гідів завозити туристів до нього в магазини ще раз. Гіди відмовилися влаштовувати екскурсії по другому колу, заявивши, що туристи і без того підозрюють недобре, коли їх водять на «екскурсії» по торговим центрам. Тоді Фіні відкрив нові магазини - виключно для повторних візитів.
      А потім найняв аналітиків, щоб ті з'ясували, куди хлинуть потоки туристів з Японії. Отримавши звіти, він підготувався до зустрічі дорогих японських гостей в Анкориджі, Сан-Франциско, на островах Гуам і Сайпан. До слова, щоб відкрити на Сайпані Duty Free, Чаку довелося побудувати на острові аеропорт, витративши на це $ 5 млн.
      Як і в дитинстві, Фіні не упускав жодного «м'яча». Всього за десять років прибуток його компанії зріс на кілька порядків: якщо в 1967 році він заробив $ 12 тис. доларів, то в 1977-му - вже $ 12 млн. Прибуток Фіні вкладав в нові магазини, готелі, виробництво одягу, а пізніше - в технологічні стартапи. В кінці 1980-х рахунок йшов вже на мільярди.
      У 1988 році Forbes розповів про історію успіху Фіні, згадавши про «японські операції», 200-відсоткові накрутки на ціни - і про його особисті статки в $ 1,3 млрд. Але, поставивши мільярдера на 31-е місце в рейтингу найбагатших американців, журналісти з Forbes помилилися. Ще під час підготовки матеріалу співробітники Фіні натякали журналістам, що грошей у їх боса немає, але ті просто не повірили.
      Хоча до моменту публікації рейтингу Чак заробив в кілька разів більше, ніж передбачала преса, левова частка цих коштів належала благодійному фонду The Atlantic Philanthropies. Його Фіні заснував в 1982 році, після того як роком раніше зробив пожертву в $ 700 тис. Корнельському університету, колись дав йому старт в нове життя. Після цього акту подяки мільярдера атакували спраглі отримати допомогу, і він вирішив підійти до питання серйозно.
      Залишивши собі $ 5 млн. На поточні витрати, Фіні передав решту коштів заснованому ним фонду. З метою анонімності і оптимізації оподаткування Фіні зареєстрував The Atlantic Philanthropies на Бермудах. Одержувачі грантів часто навіть не здогадувалися про те, чиї це гроші. Якщо Фіні все-таки розповідав їм про себе, то забороняв розкривати цю інформацію, погрожуючи в іншому випадку припинити фінансування.
      Доходило до курйозів: коли Фіні відвідував звані вечері в якості почесного гостя, він наполягав, щоб на заході працював тільки його особистий фотограф, який «знімав» фотоапаратом без плівки. Френку Родсу, колишньому президенту Корнельського університету, згодом очолившого Atlantic Philanthropies, довелося довго переконувати піклувальну рада, що ці мільярди - не брудні гроші мафії. Про те, що Фіні пожертвував на благодійність майже весь свій статок, не знали ні преса, ні партнери Чака по бізнесу.
      Таємне стало явним лише в 1997 році, коли власники Duty Free Shoppers продали свої частки корпорації LVMH. Ініціатором угоди був Фіні: після війни в Перській затоці світовий туризм пішов на спад, прибутковість Duty Free Shoppers скоротилася, і Фіні вирішив, що у компанії немає великого і світлого майбутнього.
      Йому довелося розповісти про фонд The Atlantic Philanthropies і своєї ролі в ньому. Після цього він почав відкрито проповідувати свою філософію- «віддавати, поки живеш» (giving while living). Білл Гейтс назвав Фіні зразком для наслідування, а Уоррен Баффетт - духовним лідером проекту Giving Pledge, в рамках якого вже більше 90 багатих сімей обіцяли пожертвувати половину своїх заощаджень на доброчинність.
      Чак Фіні каже, що його свого часу вразило есе підприємця і філантропа Ендрю Карнегі «Євангеліє багатства».Карнегі вважав, що «людина, яка вмирає багатою , вмирає зганьбленою», тому що розподіляти гроші - не право багатого, а його відповідальність. Втім, справа була не тільки в Карнегі. Хоча батьки Чака Фіні були забезпеченими людьми, його мама нерідко допомагала сусідам, а батько перебував в католицькій організації, члени якої підтримували один одного у важкі часи.
      «Я відчуваю глибоке задоволення, коли віддаю гроші і спостерігаю, як із землі виростають будівлі лікарень і університетів, - пояснює Фіні. - Розумніше вкладати кошти в щось хороше, в те, що буде використовуватися, а не збирати їх в банку ». Він вважає, що гроші потрібно витрачати при житті, розбираючись з проблемами наступних поколінь ще до того, як їх рішення не стало коштувати надто дорого.
      «Для громадянина США логічно віддати якомога більше грошей, поки він живий, інакше уряд забере більшу частину цих грошей у вигляді податків, коли він помре», - міркує Фіні. А на зауваження журналістів, що податки можуть піти на ті ж самі благі цілі, відповідає: «Готовий посперечатися, уряд саме так і говорить». Зі свого боку Фіні зробив все, щоб піти від сплати податків не тільки після смерті, але і за життя.
      Він зареєстрував бізнес в Ліхтенштейні, а холдинг оформив на Бермудах на ім'я своєї дружини-француженки (про що напевно пошкодував при розлученні). Втім, скидав податковий тягар Фіні не з особистої користі, а тому що так більше грошей діставалося тим, хто в них, на його думку, мав потребу насправді. Не варто вважати Фіні святим: як він сам зізнається, йому подобається конкурувати в бізнесі і спорті. Згідно філософії Фіні, кожен вкладений цент повинен приносити максимум користі незалежно від того, чи йде мова про бізнес або благодійність. Фонд The Atlantic Philanthropies не тільки сам вибирає, кому допомагати, але і вимагає від тих, хто хоче отримати гроші, уявити прозорий і докладний бізнес-план, а згодом чітко слідувати йому (інакше фінансування буде скорочено). Зазвичай мова йде про проекти, в рамках яких вирішуються конкретні проблеми. Наприклад, Фіні спонсорував навчання в'єтнамських дітей правилам безпечної поведінки на дорогах, операції дітям з «вовчою пащею», будівництво університетів в Ірландії, лікарень в США і т.д.
      Нерідко Фіні обіцяв вкласти кошти лише за умови, що уряд або інші меценати виступлять в якості співінвесторів, виділивши яку можна порівняти або більшу суму. Так, до $ 226 млн., інвестованих Чаком в ірландську систему освіти, уряд країни додав $ 1,3 млрд. Всього ж він вклав в освітні проекти в Ірландії майже $ 1 млрд., А недавно інвестував $ 350 млн. в будівництво нового корпусу Корнельського університету. Фіні шкодує лише про те, що навряд чи встигне дожити до того моменту, коли цей масштабний проект загальною вартістю $ 2 млрд. буде завершено.
      До освітніх програмам у Чака Фіні особистий інтерес: у своїй родині він був першим, хто закінчив університет. Точно такий же особистий інтерес у нього до Ірландії. Коли бойовики ІРА влаштували вибух, що забрав життя 11 людей в північноірландському Енніскіллені - місті, звідки родом бабуся і дідусь Чака, Фіні зробив все, щоб врегулювати конфлікт. Він багато разів їздив до Північної Ірландії, щоб ініціювати мирні переговори. Повіривши, що Джеррі Адамс, лідер «Шинн Фейн» - політичного крила ІРА, може відновити мир, Чак Фіні фінансував з особистих коштів оренду офісу «Шинн Фейн» у Вашингтоні.
      Чак Фіні живе більш ніж скромно: у нього немає особистого автомобіля (метро і таксі, на його думку, зручніше) і яхти (він стверджує, що не виносить морської качки). Він літає економ-класом ( «політ в ньому триває стільки ж часу») і носить електронний годинник за $ 15. «Вони показують час точніше, ніж Rolex. Коли тобі 81 рік, вже не потрібні предмети розкоші », - пояснює Фіні. Залишивши $ 140 млн. від продажу компанії своїй колишній дружини і п'ятьом дітям, він разом з другою дружиною, яка колись працювала у нього секретаркою, живе в скромних квартирах, які The Atlantic Philanthropies орендує по всьому світу.
      Хоча його чотири дочки і син зараз живуть в розкішних особняках, під час навчання вони підробляли офіціантами і касирами. А одна з дочок - Бейлі - досі згадує, як ніяково відчувала себе, коли батьку прийшов гігантський рахунок за її міжнародні телефонні переговори. Бейлі, тоді ще дівчинка-підліток, разом з подружкою дзвонила знайомим хлопчакам за кордон - просто поговорити. Отримавши рахунок з телефонної компанії, батько не тільки відключив домашній телефон, порекомендувавши дочці користуватися переговорними пунктами, а й відіслав рахунок батькові подруги.
      Але Фіні не можна назвати скупим - він просто знає ціну грошам. Як згадує президент The Atlantic Philanthropies Кріс Ойчслі, під час поїздки до В'єтнаму вони разом з Чаком зупинилися в дуже дешевому готелі, але, щоб Кріс встиг повернутися на Різдво додому, Фіні не роздумуючи виклав кругленьку суму за політ на «Конкорді». На думку Фіні, гроші - це зобов'язання. «Я не хочу нікому вказувати, як розпоряджатися грошима, але рекомендую використовувати їх з розумом», - говорить Чак.
      Коли у Фіні запитують, як згодом змінився його світогляд, він жартує: «Я більше не бігаю за дівчатами, змирився, що мені їх не підкорити. В іншому, думаю, нічого не змінилося ».
      Автор: Софія Макєєва
      Переклала на українську мову 7.04.19 17.35




      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    3. Володимир Кузьмич Зворикін - батько телебачення.
      Воладимир Зворикін: улюблена деталь в телевізорі - кнопка виключення
      Володимир Кузьмич Зворикін докорінно змінив життя людства, винайшовши телевізор - цей улюблений і ненависний багатьма «ящик» для дозвілля. Телевізор здійснив революцію в головах людей і зараз складно уявити собі житловий будинок без іконоскопа (саме так спочатку називався телевізор).
      За часів сумнозвісної боротьби з «космополітизмом» кінця 1940-х років, коли в СРСР люто відстоював пріоритет вітчизняної науки, Володимира Зворикіна - дивна річ - своїм не вважали. «Велика радянська енциклопедія» в крихітній статті про Зворикін називала його «американським винахідником», а преса, оспівуючи успіхи радянського телебачення, зовсім не згадувала його ім'я. Причин тому було декілька: «буржуазне» походження, служба в Білій армії, еміграція ... Не могли йому пробачити і того, що завдяки Зворикіну телевізор був створений і набув широкого поширення саме в Сполучених Штатах - головного конкурента СРСР.
      Іншим разом Володимир Зворикін заявив, що його улюблена деталь в телевізорі - кнопка виключення. Працюючи над створенням телевізора, він, як і його вчитель Розінг, сподівався, що, перш за все новий прилад буде використаний «там, де людині перебувати небезпечно ...»
      Дитинство в Муромі
      Для фахівців винаходи Зворикіна були секретом. Він сам розповідав про них, приїжджаючи в СРСР і до Вітчизняної війни, і після. В один з останніх візитів потайки відвідав рідний Муром, який - нібито як центр військового виробництва - був закритий для іноземців. Вони з дружиною взяли у Володимирі таксі і за п'ять рублів доїхали до Мурома. Через півстоліття Володимир Кузьмич вклонився могилам предків у церкві Миколи Набережного над Окою і відвідав батьківський будинок, перетворений в краєзнавчий музей. Відкинувши конспірацію, він написав в книзі відгуків: «Приємно бачити, що будинок, в якому я народився, так дбайливо реставрується для музею».
      У цьому триповерховому будинку з білого каменю Володимир Зворикін з'явився на світ 28 липня 1888 року. Його батько Козьма Олексійович був спадкоємцем поважного купецького роду, який торгував хлібом. Розвиваючи свій бізнес, Козьма Олексійович вибудував у місті величезні склади, заснував власний банк. При цьому зовсім не був представником «темного царства», якими позначив руських купців критик Микола Добролюбов, розбираючи драму Островського «Гроза»: Козьма Зворикін закінчив реальне училище (двоє його братів пішли далі і вибрали наукову кар'єру) і постарався дати освіту всім своїм численним нащадкам - трьом синам і п'яти дочкам.
      Володимир народився передостаннім з них, коли інші діти були вже дорослими. Теплі стосунки у нього склалися тільки з сестрою Ганною, що стала пізніше дружиною відомого геолога Дмитра Наливкіна.
      Дитинство Володимир згадував з ностальгією, особливо російську зиму: «Ми йшли на міську ковзанку, де місцевий оркестр грав вальси. У другій половині дня на головних вулицях міста влаштовувалося гуляння, проїжджали сани, заряджені відмінними рисаками, люди були в святкових вбраннях, дорогих хутрах. Молодь каталася на санках і ковзанах, затівала гри, зіштовхуючи один одного в замети ».
      Коли Володимиру виповнилося дванадцять років, батько почав залучати його до комерційних справах, але скоро Козьма Олексійович з прикрістю побачив, що сина більше цікавить наука. Закінчивши реальне училище, Володимир поїхав вчитися в Санкт-Петербурзький технологічний інститут - і тут же потрапив в поліцію за участь у заворушеннях.
      Йшов революційний 1906 рік, і студенти були в перших рядах бунтівників.Юному провінціала цілком міг «світити» термін, але щедрий внесок Козьми Олексійовича дозволив йому вийти на свободу. Одумавшись, Володимир занурився в навчання - і не тільки: його цікавили наукові відкриття, в тому числі досліди професора політехнічних курсів Бориса Розинга з передачі зображення на відстань.
      наближалася революція
      Фантастичну ідею потроху втілювали в життя вчені з різних країн. Ще в 1884 році німець Пауль Ніпков винайшов диск, який розкладає проектується на нього зображення на елементи, які можна було «зібрати» в іншому місці за допомогою такого ж диска. Це дало поштовх появі механічного телебачення, яке довго не мало конкурентів, - але й саме розвивалося слабо через складність і малої чіткості зображення.
      Розінг першим запропонував використовувати для прийому зображення не механічний диск, а електронно-променеву трубку, пізніше названу кінескопом. У 1907 році Розінг отримав патент на свій винахід, а чотири роки по тому зумів прийняти в своїй лабораторії зображення найпростіших фігур - кола і трикутника. Їх відправляв із сусідньої кімнати учень професора -19-річний Володимир Зворикін.
      Після закінчення інституту Зворикін, за пропозицією Розинга, продовжив освіту в Парижі, у знаменитого фізика Поля Ланжевена. Звідти влітку 1914 він відправився слухати лекції в Берлін, де його застала новина про початок світової війни.
      Щоб не бути інтернованим як громадянин ворожої країни, він потайки втік до Данії, звідти пробрався в Росію і добровольцем вступив до армії. Військовому відомству гостро потрібні радисти, і молодого вченого відправили служити в прифронтовому Гродно.
      Півтора року Зворикін не тільки здійснював зв'язок між російськими частинами, а й ловив переговори німців по радіо, що допомагало дізнатися плани противника. Потім його послали налагоджувати радіозв'язок в Середню Азію, і в цьому далекому тилу його життя вперше опинилася під загрозою: в одній з поїздок його схопили і ледь не вбили повсталі проти «білого царя» туркмени.
      На початку 1917 року Зворикіна справили до поручика і перевели в Петроград викладачем радіошколі - і тут почалася революція. Офіцерам стало небезпечно з'являтися на вулицях, а незабаром Володимира Кузьмич викликали в «революційний суд».
      Колишній денщик Константинов звинуватив його в знущанні, яке полягало в тому, що Зворикін, який працював над створенням радіотелефону, змушував денщика годинами говорити різні слова в «дірку в коробці».
      При всій абсурдності справа могла закінчитися погано, але, на щастя, один із суддів, знайомий з радіосправою, відпустив затриманого, а денщика прогнав геть. Зворикін вирішив якнайшвидше вибратися з Петрограда і вступив в загін важкої артилерії, що вирушав на фронт.
      Кінець війни застав його в Києві, де він зустрівся з дружиною, - ще в Гродно він одружився з медсестрою Тетяні Васильєвої. Разом вони повернулися в Москву, де панувала повна розруха. Не бачачи можливості займатися наукою, Зворикін вирішив покинути Росію. Він згадував: «Оскільки я хотів працювати в лабораторії, де я міг би розробляти свої ідеї, я готовий був їхати в будь-яку країну, де можна знайти підходяще місце. Мені здалося, що Америка - якраз така країна ».
      Служба у Колчака і знайомство з Америкою
      Більшовики оголосили загальну мобілізацію, але далеко не всі колишні офіцери хотіли служити в Червоній Армії. Зворикін був з їх числа: з здобутим через знайомих мандатом він виїхав до Омська, але дістався тільки до Єкатеринбурга, де був заарештований ЧК. Тиждень він просидів в переповненій камері, звідки людей періодично вели на розстріл. Його врятувало наступ чеських легіонерів, які захопили місто.
      Опинившись в Омську, він вступив на службу до Тимчасового Сибірському уряду і був посланий в США для закупівлі радіотехніки. Після декількох місяців плавання по Іртишу, Обі, Північного Льодовитого океану він прибув до Лондона, а звідти на пароплаві «Мавританія» відправився в Нью-Йорк.
      У новорічну ніч 1919 року побачив на горизонті яскраво освітлену статую Свободи.Не знаючи англійської, він сяк-так закупив необхідну техніку і повернувся з нею до Омська, де вже правил адмірал Колчак. Брати участь в Громадянській війні Зворикін не збирався і скоро знову відправився в Штати - на цей раз східним шляхом, через Японію.
      Прибувши в Нью-Йорк, він дізнався, що режим Колчака упав і повертатися йому нікуди. Під час своїх мандрів він безуспішно намагався довідатися про долю дружини, що залишилася в Москві. У США по посольським каналах він з'ясував, що вона в Берліні. Зворикін позичив грошей і влаштував її переїзд в Америку. У 1920 році у подружжя народилася дочка Ніна.
      народження телевізора
      Після довгих пошуків Зворикін знайшов місце в компанії «Westinghouse Electric» в Піттсбурзі, де зміг, нарешті повернутися до роботи з передачі зображення на відстань.
      Електронно променева трубка для іконоскопа Володимира Зворикіна. Фото: Альтернативна Історія
      У 1923 році Володимир Зворикін отримав патент на електронний пристрій, що передає, назване іконоскопом. Фактично це було електронне телебачення, вільний від недоліків механічного. Звичайно, якість зображення було не ідеальним, для його вдосконалення були потрібні гроші. Але гендиректор «Вестінгауз» Девіс, побачивши винахід Зворикіна, скривився і наказав «цього хлопця» з Росії зайнятися чим-небудь більш корисним для компанії.
      Затамувавши образу, Зворикін став чекати вдалого моменту і дочекався. Його удачу звали Девід Сарнов - цей син єврейських іммігрантів з Росії пройшов шлях від простого телеграфіста до президента найбільшої радіокомпанії RCA (Radio Corporation of America). Зустрівшись зі Зворикіним, він відразу повірив у його талант і запитав, що потрібно, щоб довести телебачення до розуму. «Сто тисяч доларів і два роки роботи», - відповів той і отримав бажане.
      Потрібно було поспішати, конкуренти наступали на п'яти: в 1926 році шотландець Джон Берд створив працюючу систему механічного телебачення, а через два роки в Ташкенті Борис Грабовський зазнав «телефот» - приймач, створений на основі винаходу Розинга.
      .Нужно було поспішати, конкуренти наступали на п'яти: в 1926 році шотландець Джон Берд створив працюючу систему механічного телебачення, а через два роки в Ташкенті Борис Грабовський зазнав «телефот» - приймач, створений на основі винаходу Розинга.
      У своїй новій лабораторії в місті Камден Зворикін довго бився над проблемою посилення струму в приймальному пристрої, що повинно було поліпшити чіткість зображення. До 1931 року проблема була вирішена, і перший іконоскоп встановили на найвищому в Нью-Йорку хмарочосі Емпайр Стейт Білдінг. Сигнал звідти могли приймати три кінескопа - стільки було тоді у всій Америці. Але заводи компанії RCA терміново почали випуск телевізорів, і вже через рік їх було 10 тисяч ...
      Труднощі сімейного життя
      Відкриття телемовлення стало початком всесвітньої слави Зворикіна, до цього жив відлюдником і майже нікому не відомого. Це співпало і з змінами в його особистому житті: вони з Тетяною все більше віддалялися один від одного і, хоча в 1927 році у них народилася друга дочка Олена, незабаром шлюб розпався.
      У 1939 році Володимир Кузьмич зустрів в гостях російську емігрантку Катерину Полевицкая - немолоду, але красиву і яскраву жінку, хірурга за професією. Тепер учений, зайнятий перш виключно своїми винаходами, дізнався, що таке любов. Катерина була заміжня, і десять років вони зустрічалися уривками, час від часу; тільки після смерті її чоловіка їм, вже літнім людям, вдалося одружитися.
      У 1933 році Зворикін приїхав з лекціями в СРСР, побачився з родичами. Представники влади всіляко вмовляли залишитися, обіцяючи створити всі умови для роботи. Володимир Кузьмич почав коливатися, але коли чоловік сестри Дмитро Наливкин розповів йому, що багато вчених, включаючи його вчителя Розинга, були заарештовані за безпідставними обвинуваченнями, Зворикін, нічого не знав про ці репресії, вирішив повернутися в США, де крім телебачення він зайнявся і іншими проблемами, наприклад, створенням приладу нічного бачення, який дуже знадобився американської армії в роки війни.
      На початку війни Зворикін знову ледь не загинув: він повертався з поїздки по Європі і не сів на теплохід «Афіна», оскільки його багаж затримався в дорозі, а він не хотів відвідувати ресторан без вечірнього костюма. Він відправився в такий кораблем, а після прибуття дізнався, що «Афіна» потопила німецька субмарина.
      Військові розробки Зворикіна
      В Америці його активно залучили до військових розробок: крім приладів нічного бачення це були радари і пристрої для наведення на ціль бомб і ракет. До того ж він займався збором коштів для воюючого Радянського Союзу, за що поплатився.
      У переможному 1945 році його вперше не випустили в Європу і позбавили допуску до секретних проектів. Не раз він помічав за собою стеження агентів ФБР. У Штатах розгорталася полювання за «комуністичними агентами», і Зворикін, як російська, потрапив під підозру. «Що й казати, - писав він, - гірка пігулка після багатьох років і стількох праць, відданих моєї нової країні! Я знову відчув себе як в клітці ».
      За нього заступився Девід Сарнов, який отримав на той час генеральське звання (Зворикін тоді ж став полковником) - після зустрічі Сарнова з президентом Труменом вченому повернули допуск. Сарнов дружив зі Зворикіним, часто бував у нього вдома, хоча на людях завжди тримався з ним по-начальницькому. Вони утворювали чудовий тандем: ділова хватка одного доповнювалася геніальної наукової інтуїцією іншого.
      У 1954 році, коли 65-річний Зворикін залишив посаду директора лабораторії RCA, Сарнов виголосив відчуту мова: «Такий вчений, як Зворикін, ніколи не йде у відставку. Його талант не в'яне. Уява і творчий інстинкт справжнього вченого ведуть його далі, до нових ідей, винаходів і відкриттів ».
      Справді, Володимир Кузьмич не збирався відпочивати - головним його заняттям стало удосконалення винайденого ще до війни електронного мікроскопа. Працюючи над ним, Зворикін очолив центр медичної електроніки при інституті Рокфеллера.Там йому вдалося втілити в життя винаходи, які здавалися фантастикою, - наприклад ендорадіозонд, таблетку-радіопередавач, що дозволяла отримувати дані про стан внутрішніх органів пацієнта.
      Кнопка виключення - улюблена деталь в телевізорі
      Володимир Зворикін поруч з прототипом сучасного телевізора. Фото: Smithsonian Magazine
      Телебачення тепер успішно розвивалося і без нього. Правда, його все більше бентежило напрямок, в якому рухалася його дітище. В одному з інтерв'ю він обурювався: «Навіщо вони показують таке за всіма програмами? Весь час секс, жахи, бійки і вбивства! Навіть порнографія! Я б не дозволив своїм дітям і близько підходити до цього апарату! »
      Іншим разом Володимир Зворикін заявив, що його улюблена деталь в телевізорі - кнопка виключення. Працюючи над створенням телевізора, він, як і його вчитель Розінг, сподівався, що, перш за все новий прилад буде використаний «там, де людині перебувати небезпечно: при проведенні хімічних реакцій з шкідливими речовинами, на об'єктах, що охороняються, під час бойових дій тощо ». Все це, втім, теж збулося: за допомогою телебачення люди побачили дно океану, глибини мікросвіту і навіть далекі планети.
      Після війни Зворикін в основному жив у своєму заміському будинку в Тонтон-Лейкс поблизу Камдена. Тепер поруч з ним була улюблена Катюша; взимку вони разом відпочивали у Флориді або в Іспанії. Багато подорожували, об'їздивши всі континенти, крім Австралії та Антарктиди. Тільки в СРСР після війни вчений побував шість разів. Він як і раніше працював у своїй лабораторії в Камдені, яку за наказом Сарнова закріпили за ним довічно. У години відпочинку бродив по лісу з рушницею (правда, майже ніколи не стріляв) або рибалив на озері, де одного разу провалився під лід і мало не потонув.
      Іноді в гості приїжджали знайомі, хоча з роками їх ставало все менше; старий слуга-негр Лінн приносив їм російську горілку і грибочки, і Володимир Кузьмич пускався в спогади про минуле. Він бачив, як змінилося життя навколо, і питав себе: до добра чи до лихо ці зміни? І яку роль в них зіграв винайдений ним «електронне око»?
      Очевидно, ці нелегкі роздуми відбилися на його рішенні - відмовившись від похорону за православним обрядом, він заповів розвіяти свій прах над улюбленим озером Тонтон. Це і було зроблено після того, як 29 липня 1982 «американський винахідник з російським корінням» завершив своє довге життя.
      © Антон Бехтерєв

      Переклала на українську мову 7.04.19 17.35


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    4. Зранку сонечко в віконце посміхнулось!
      Зранку сонечко в віконце посміхнулось!
      З Днем народження подруга юності Іринка!
      Прийми мої щирі вітання і побажання здійснення всіх мрій твоїх!
      Для мене ти подругою залишилась жаданною,найкращі спогади повязані з тобою!
      Щоранку в школу разом ми ходили, відверті рлзмови,таємницями дитячими ділились,підтримували і знали одна за одну майже все.
      А коли юності пора настала, наша дружба все міцніла, всі свята разом, зачіски друг другу ми робили, в клуб на танці в вихіднІ, а матусі наші,коли приходили ми в гості,з повагою любов’ю ставились до кожної із нас.
      Так швидко роки юності летіли, випускний бал, за ним путівка в загадкове самостійне для кожного життя. Це мабуть доля так далі вирішила, що знову разом піщли ми працювати,з роботи на роботу разом, прекрасний у нас був коллектив, дисципліна строга, багато чому ми там навчились, поважали нас , фото на дошці пошани...Чудові незабутьні роки ті були...
      А потім, хоть і в різних коллективах, продовжували ми дружити, а незабаром заміж вийшли я і ти...В нас дітки майже однолітки...
      Життєвий шлях він не простий, тернистий, так сталось, що ми з чоловіком і донькою 3 річною Іринкою переїхали жити на Крайню Північ...Тут почалося у кожного життя своє...
      В той час мобільних телефонів не було, звязок прервався наш, проте я завжди шкільних подруг цінила, поважала і ціню, для мене дружба з вами як бальзам для серця і душі...
      Іринка ,люба, ти чудова, мудра, вихована, чемна жінка і матуся, чутлива, елегантна,щира,впевнена в собі, характер маєш відповідальний , сильний , готова кожного підтримать і допомогти.
      Бажаю тобі міцного здоров’я, щастя,любові, успіхів, родинного тепла, поваги і порозуміння., затишку, достатку в домі, гармонії в душі і оптимізму, Всевишній нехай тебе і родину вашу підтримує, оберіга!!!
      16.05.19 10.20



      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    5. Бажаю всім родинного тепла...
      Сьогодні, в міжнародний день сім’я, що хочу вам сказати, друзі ви мої,наш клуб це теж велика є сім’я,споріднені в нас душі, тому що кожен з нас не може дня прожити не поспілкувавшись тут і нове щось узнати, вірші почитати, свій погляд висловить –це так важливо для кожного із нас.
      Бажаю всім родинного тепла, любові, порозуміння, підтримки і поваги в ваших сім’ях, нехай добробут, затишок панує в кожнім домі, а старше покоління молодому сімейні традиції і кращий приклад передасть !!!
      15.05.19 7.30
      Прислів’я і приказки про родину
      – До свого роду — хоч через воду.
      – Свій хоч не заплаче, то скривиться, хоч не скривиться, то не висміє.
      Батьки бережуть дочку до вінця, а чоловік жінку до кінця.
      – Живуть між собою, як риба з водою.
      – Жінка для совіту, теща для привіту, матінка рідна краща всього світу.
      – Не вчи дитину штурханцями, а хорошими слівцями.
      – Дерево тримається корінням, а людина сім’єю.
      – Шануй батька та Бога – буде тобі всюди дорога.
      – Яке дерево, такі його квіти; які батьки, такі й діти.
      – Жінка чоловікові подруга, а не прислуга!
      – У сім’ї дружать – живуть не тужать.
      – У своєму домі і стіни допомагають.





      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    6. 100 років...
      100 років...
      Поставлю ціль прожить 100 років....Всевишньому бажання це пошлю...Пообіцяю я життя цінити і любити, творити, діяти - теплом, помислами і справами покращювати оточуючий світ...
      Зустріти ранок, сонечку , всім посміхнуться, яка це радість, щастя - ЖИТИ.
      14.05.19 7.40


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    7. ***
      Душа страждає,проте не пада духом...Нестепні болі і в день,в ночі...Всевишній душу так мою лікує, посильні болі, так як характером нагородив мене рішучим і стійким...
      Потрібно іспит цей пройти, душа і помисли світліють з кожним днем...
      Творити,мріяти, радіти кожній миті, тому що не відомо який відведено час жити на цій чудовій, затишній Землі .
      14.03.19 7.30




      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    8. Філософія життя від Сян-цзи
      Філософія життя від Сян-цзи

      • Всі люди найбільше хочуть дізнатися, а чого вони насправді хочуть.
      • Якщо бути як всі, то навіщо тоді бути?
      • Хочеш бути як всі - будеш ніким.
      • Якщо ти думаєш, як все, ти вже помиляєшся. Всі думають по-різному.
      • Якщо ти думаєш за всіх, ти знову помиляєшся. У кожного свої турботи.
      • Думай по-своєму і за себе, але пам'ятай - не думаючи про інших, ти перш за все Чи ти думаєш про себе.
      • Якщо ти ставиш запитання, виходить, ти вже знаєш половину відповіді.
      • Не звертай уваги на те, як до тебе ставляться люди - звертай увагу на те, як ти ставишся до них.
      • Допомагаючи ледачим людям ти допомагаєш їм сісти на свою шию.
      • Чи не прощаючи помилку, ти здійснюєш помилку сам.
      • Прощаючи підлість, ти допомагаєш зробити іншу.
      • А дурість взагалі не вимагає вибачення. Вона, як вітер, не залежить ні від чого. Її треба приймати таку, як є, і, захищаючись від її шкоди, шукати в ній користь.
      • Хочеш навести порядок у всьому світі, спочатку приберися у себе вдома.
      • Доброта беззахисна, і тому існує.
      • Більшість поганих вчинків людина робить не тому, що вони йому подобаються, або приносять вигоду, а тому що йому здається, що від нього їх чекають.
      • Сумлінність винагороджується, але гроші тут ні до чого.
      • Квітка красивий, поки не чіпатимуть.
      • Людина може думати про все, але робити повинен те, в чому він упевнений.
      • Як відрізнити сильну людину від слабкої? Якщо незадоволений життям сильна людина, то він пред'являє претензії до себе, а якщо слабка, то до людей.
      • Легко служити ідеям і богам, вони набагато простіше, ніж живі люди.
      • Все гостре з часом втрачає гостроту, і тільки тупість стає ще тупіший.
      • Мудрість правителя слід оцінювати не за тим великих звершень, якими йому довелося керувати, а по тим згубним помилкам, яких йому вдалося уникнути.
      • Мудрий не той, хто багато розмірковує про великого, а той, хто мало думає про дрібниці.
      • І велика людина, і маленька людина можуть одночасно йти до однієї мети, але маленька людина - щоб на ній зупинитися, а великий - щоб від неї йти далі.
      • Смішний кричить в люті, але страшний мовчить в образі.
      • Щоб дійти до нової істини, потрібно відійти від старої брехні.
      • Все, що важливо, не буває терміново. Все, що терміново - тільки суєта.
      • Хвастощі - ознака невпевненості. Грубість - ознака безсилля.
      • Надія на користь від їх прояву - ознака дурості.
      • Часто хвастощами називають звичайну правду, а скромністю - мовчазну брехня.
      • Відсутність багатства - це ще не бідність. Бідність - це жага багатства.
      • Поки ти говориш зовсім не те, що думаєш, слухаєш зовсім не те, у що віриш, і робиш зовсім не те, до чого розташований - то весь цей час і живеш зовсім не ти.
      Переклала на українську мову 4.05.19 20.10



      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    9. 15 Божих підказок людині
      15 Божих підказок людині

      15 правил, основою для яких є Божі заповіді.
      правило перше
      Бог створив людину не для страждань - створення Боже має радіти життю, любити і творити.
      Менше скаржіться на життя, завжди пам'ятайте, що є люди, яким живеться набагато гірше, ніж вам.
      правило друге
      Кожна людина послана на цю Землю не просто так - він повинен проявити свою божественність і в чомусь поліпшити навколишній світ. Бог дає людині таланти, силу і здібності. Дар Божий потрібно використовувати для вдосконалення навколишнього світу, а також для допомоги тим, кому реально потрібно ваша допомога.
      правило третє
      Постарайтеся наповнити любов'ю своє життя і життя ваших близьких - цим ви притягатимете сприятливі обставини, фінансове благополуччя. І навпаки, агресія буде проявлятися в незмінному погіршенні якості життя.
      правило четверте
      У житті немає абсолютно нічого випадкового - своїми думками, словами, діями і вчинками ми формуємо свою сьогоднішню реальність і своє майбутнє. Так що будете ви насолоджуватися, або навпаки, тільки мучитися, цілком і повністю залежить від вас.
      правило п'яте
      З четвертим правилом прямо пов'язане п'яте: думки формують події. Навчіться думати позитивно, і ви створите тішучу вас дійсність. І навпаки, дратівливість, гнів, заздрість, гординя притягують одні невдачі і невезіння.
      правило шосте
      Які б не були обставини навколо, завжди залишайтеся спокійними, зберігайте позитивний настрій, вірте в свої сили і в Божу допомогу. І по вірі дасться!
      правило сьоме
      Намагайтеся слухати голос Бога - просто задайте питання, на який хочете отримати відповідь, і прислухайтеся до голосу своєї підсвідомості.
      правило восьме
      Кожна людина може врятуватися з Божою поміччю. Бог знаходиться в кожному з нас. Знайдіть Його в собі, а потім проявите Його через себе в своєму оточенні.
      правило дев'яте
      Незалежно від того, наскільки важкі проступки, Господь все одно любить кожного з нас. У Біблії написано: «шукайте і знайдете, стукайте і відчинено вам буде». Однак запам'ятайте: Господь завжди дає те, що вам потрібно саме в даний момент.
      правило десяте
      Одним з основних божественних законів є «закон подібності»: якщо ви не любите самого себе, то і навколишні вас теж не будуть любити. «Якою мірою ви відміряє, такою і вам відміряно буде». Як ви ставитеся до оточуючих, так і оточуючі будуть ставитися до вас.
      правило одинадцяте
      Причина неприємностей людини полягає не в інших людях, а в ній самій. Інформація руйнівного характеру отруює нам життя і не дає бути щасливими.
      правило дванадцяте
      Абсолютно все вже є всередині людини: і влада, і слава, і шана, і гроші. Завдання полягає в тому, щоб вивільнити всі блага в навколишню вас дійсність. А це можливо через неухильне дотримання Божих заповідей.
      правило тринадцяте
      Не діліть оточуючих вас людей на «поганих» і «хороших». Ми такі, які є, і якщо ваш колега, товариш по службі поганий особисто для вас, то іншого він цілком влаштовує. «Не судіть, і не судимі будете».
      правило чотирнадцяте
      «Пізнай себе» - це езотеричне правило цілком можливо застосовувати і в навколишньої дійсності. Тільки ніякого самокопання і буквоїдства! Самопізнання - це процес відкриття в собі здібностей і талантів і практичне їх застосування в зовнішньому світі.
      правило п'ятнадцяте
      Для Бога немає таких понять, як «вина», «покарання» і подібні до них. Важливо питати: "Нема за що?", А "Для чого?" Господь допускає право кожного на помилку, і зрозуміло, на її виправлення, на проходження того уроку, який нам необхідно пройти. І всі труднощі даються під силу. Найкращий спосіб виправлення помилок - це проявляти любов до самого себе і до оточуючих людей.
      Бог робить все, щоб Ви були щасливим.
      Переклала на українську мову 8.05.19 4.44


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    10. Подяка Всевишньому, жінкам-матусям...

      Подяка Всевишньому, жінкам-матусям, тим що народжують, виховують малят,весь вільний час і почуття свої вкладають в маленькі ангельські серця!!!
      12.05.2019 7.30


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    11. 15 способів стати психічно стійкіше
      15 способів стати психічно стійкіше
      fkmrf123 9 марта 20:17 0 3285

      Психологи часто говорять про психологічну стійкість, але набагато рідше - про те, що ж це насправді означає. Як на мене, психологічна стійкість - це, в першу чергу, контроль над своїми емоціями, думками і поведінкою, незалежно від обставин.
      Щоб розвинути психологічну стійкість, потрібно мати сміливість жити відповідно до своїх принципів і цінностей і виробити своє визначення успіху.

      Психологічна стійкість включає в себе не тільки силу волі; вона вимагає кропіткої роботи над собою і впевненості у своїй меті. Бути психічно стійким - значить виробляти здорові звички і вміти жертвувати своїми часом і енергією на користь саморозвитку.
      Звичайно, набагато простіше бути психічно стійким в легені періоди життя, але справжня сила духу зазвичай проявляється у важкі моменти. Розвивати навички психологічної стійкості - кращий спосіб підготуватися до всіх труднощів, що нам готує жізнь.Существует багато вправ для вироблення психологічної стійкості, і ось деякі з них:
      1. Прогулянки для боротьби з тривожністю
      Дослідження показують, що фізична активність покращує психічний стан - і не обов'язково влаштовувати інтенсивну кардіо-тренування, щоб отримати з цього користь.
      Вчені з'ясували, що 200 хвилин прогулянки на свіжому повітрі в тиждень (менше, ніж 30 хвилин в день) відмінно борються з депресією і підвищують якість життя. По суті, деякі дослідження показали, що прогулянки дають такий же ефект, як антидепресанти.
      Але прогулянки принесуть користь не тільки людям з депресією і тревожностью.Ежедневние прогулянки сприяють поліпшенню емоційного стану в цілому, як і допомагають розвивати психічну стійкість.
      2. Посмішка як анестезія
      Вчені відкрили, що є частка правди у фразі «від посмішки стане всім світліше». Якщо вам погано, посмішка може знизити рівень болю і зменшити дискомфорт. Похмурий вигляд, навпаки, підсилює біль.
      Дослідження показують, наскільки посмішка впливає на ваш фізичний стан: посмішка може знизити пульс під час стресової ситуації, навіть якщо ви не відчуваєте себе веселим і життєрадісним.
      Так що наступного разу, коли зберетеся на хвороботворну процедуру - думайте про свої щасливих спогадах, смішних анекдотах, і буде зовсім не так боляче.
      3. Підняття тягарів для подолання почуття тривоги
      Близько 15% населення планети страждає від частих нападів тривоги, які тривають від 15 до 30 днів на місяць з такими симптомами, як: нервозність, страх, погані передчуття і занепокоєння. Якщо не втрутитися, тривога може привести до розладу сну, хронічних болів, погіршення стану здоров'я і загальному фізичному нездужання.
      Дослідження показали, що підняття важких предметів - відмінні ліки для боротьби з тривогою. А найкраще в усьому цьому те, що вам навіть не потрібно влаштовувати собі стресові тренування - вправи середньої тяжкості набагато ефективніше і приносять набагато більшу користь.
      4. Фокус на внутрішні стимули (без орієнтування на зовнішні)

      По-перше, ви повинні почати працювати над внутрішніми мотиваторами - речами, що спонукають вас діяти - паралельно відстороненню від зовнішніх. Більшість з нас живуть своє життя в пошуках суспільного схвалення. Ці зовнішні чинники - відмінні стимули, однак, вони мотивують нас тільки тоді, коли присутні в нашому житті.
      У цьому їх величезна проблема, тому що абсолютно всі зовнішні мотиватори можуть зникнути і ніколи більше не повернутися - починаючи з грошей, і закінчуючи роботою, славою, зв'язками і популярністю.
      Як би там не було, внутрішні стимули, такі як впевненість, віра в себе, навички і досвід ніколи-ніколи не залишать вас, і тому вони куди більш надійні, якщо ви хочете домогтися справжньої сили духу і розуму, а не тендітної і хиткою психологічної (не) усточивее.
      5. Переоцінка внутрішніх установок
      У нас у всіх є усталені переконання про нас самих, наших життях і світі в цілому. Ці установки змінюються з часом і сильно залежать від нашого минулого досвіду.Незважаючи на те, усвідомлюєте ви їх чи ні, вони сильно впливають на ваші думки, поведінку і емоції.
      Іноді наші внутрішні переконання неправильні і непродуктивні.
      Наприклад, якщо ви вважаєте, що ніколи не досягнете успіху в житті, ви менше схильні шукати нові можливості і роботу - і, абсолютно проти своєї волі, запрограмувавши себе на невдачу, ви ведете себе не так впевнено на інтерв'ю. Таким чином, ваші внутрішні установки стають таким собі невдалим пророцтвом.
      Розпізнайте і переосмислити ваші внутрішні переконання. Виберіть з них «чорні» і «білі» установки, які не мають компромісів, а потім знайдіть виключення до цих правил. Дуже мало речей в житті не піддаються сумнівам.
      Переоцінка внутрішніх переконань вимагає рішучих намірів і важкої роботи над собою, але це може докорінно змінити ваше життя.
      6. Заміна негативних думок на продуктивні
      Хоча багато хто з нас зазвичай не замислюються про думках, літаючих в голові, усвідомлення цих думок може привести до розвитку здатності швидко відновлювати душевні сили.
      Занадто негативні думки, такі як «Я нічого не можу зробити правильно», «У мене нічого не виходить», встають на шляху до розкриття вашого потенціалу. Ловіть такі думки, поки вони не вийшли з-під вашого контролю і не почали впливати на ваші емоції і поведінку.
      Намагайтеся розпізнавати і замінювати негативні думки на більш продуктивні. Продуктивні думки не обов'язково позитивні, але завжди - виправдані і усвідомлені. Наприклад, аналогом до думок, наведеними в абзаці вище, може служити фраза «У мене є недоліки, але є і гідності».
      Звичайно, робота над думками важка, оскільки вимагає постійного контролю свідомості, але цей процес - ключовий в саморозвитку і тренуванні психологічної стійкості.
      7. Терпимість до неприємних емоцій
      Бути психічно стійким не завжди означає не відчувати взагалі ніяких емоцій. Насправді, психологічна стійкість вимагає усвідомлених емоцій і усвідомлюваних дій.
      Бути психічно стійким - це приймати свої почуття, але не давати їм себе контролювати.
      Психологічна стійкість також включає в себе розуміння того, коли можна, а коли не можна діяти наперекір емоцій і почуттів.
      Наприклад, якщо ви відчуваєте тривожність, яка заважає вам пробувати нове і йти назустріч можливостям, постарайтеся вийти із зони комфорту, кинути собі виклик. Уміння терпіти неприємні емоції треба практикувати, але з досвідом робити це стає все легше і легше.
      Пробуйте поводитися як людина, яким ви хотіли б стати - замість того, щоб говорити «Я так хотів би бути більш товариським» - просто ведіть себе більш дружелюбним, хочеться вам цього в даний момент чи ні.
      Іноді потрібно трохи потерпіти, щоб досягти чогось, і терпимість до неприємних емоцій допоможе вам втілити мрії в життя - поступово, крок за кроком кожен день.
      8. Щоденний контроль прогресу
      У нашому неспокійному світі не завжди вдається виділити трохи часу, щоб порефлексіровать, а варто було б.
      Давайте себе час на роздуми про свої досягнення на шляху до психологічної стійкості. В кінці дня запитайте себе, що нового ви дізналися про своїх думках, емоціях і поведінці. Вирішіть, над чим ви хочете попрацювати завтра.
      Розвиток психологічної стійкості - постійна робота над собою. Завжди є до чого прагнути, і іноді вам буде здаватися, що далі йти нікуди, але, пройшовши черговий перевал, ви побачите, що далеко не досягли вершини. Щоденні роздуми про свій шлях до психологічної стійкості допоможуть вам швидше і якісніше дістатися до ідеалу.
      9. Перестаньте витрачати енергію на речі, непідвладні вам
      Також у виробленні психологічної стійкості вам допоможе вміння вибирати, з чим варто боротися, а з чим - немає сенсу.
      Від вас не потрібно вирішувати всі проблеми світового масштабу, і, чесно кажучи, ви б і не змогли, навіть якби захотіли. Якщо ви будете в змозі розділяти речі на підвладні вашому впливу і непідвладні, то зможете бути впевнені, що ваша енергія не витрачається даремно.Правда в тому, що у вашому житті будуть важкі часи і будуть речі, через які ви не будете спати ночами. Але не варто переживати через проблеми, які ви і не змогли б вирішити.
      Суть проста - коли ви починаєте хвилюватися через чогось, перестаньте думати про те, що може статися, якщо проблема не вирішиться. Дотримуйтесь цій схемі:
      Так, якщо проблема чи негативна емоція з'являються у вашому житті, вирішуйте - чи варто витрачати на них енергію, і, якщо так, - то тільки на активні дії для її усунення.
      10. Вихід із зони комфорту
      Що найкраще загартовує і тренує вашу психічну стійкість?
      Якщо ви почнете аналізувати всі такі чинники, то побачите, що вони найчастіше знаходяться в новому досвіді або незвичайних, спонтанних ситуаціях. Ми стрессуем через несподівані, незвичних речей, через те, що щось пішло не так, як ми планували або сподівалися. Більш того, набагато легше залишатися в зоні комфорту. Робити звичні речі і прагнути до вже знайомим ситуацій.
      Виходити із зони комфорту, пробувати незвичайні речі і ставити себе в незатишне становище. Це допомагає вчитися переживати негативні емоції - якщо ви вже одного разу пройшли через страшний і важкий інтерв'ю при прийомі на роботу, то наступного точно не варто боятися. Почніть з приміщення себе в незвичайну, некомфортну обстановку.
      Навіщо ризикувати і їхати на канікули в Мексику, якщо в Аргентині і так є все, що мені потрібно? Так, один з найефективніших способів виробити психологічну стійкість - робити те, до чого мозок не звик.
      Виходьте із зони комфорту поступово, постійно оцінюючи свої відчуття, емоції, стартуйте з речей, які змушують вас напружитися, але не тремтіти від страху або злості. Наприклад, кожного тижня пробуйте нову їжу або дивіться фільм, який не входить в число ваших улюблених або прийнятних. Ви навіть можете прочитати нецікаву, на вашу думку, книгу.
      Якщо ви пройдете через такий дискомфорт, ви зрозумієте, що можете, і далі буде легше Можете продовжити виходити із зони комфорту, поступово відчуваючи нові неприємні емоції - прочитайте вірш на публіку, запишіться на курси японської або створіть свій веб-сайт.
      11. Фокус на мотивації
      Розвитку психологічної стійкості може допомогти орієнтування на мотивацію ваших дій. Іншими словами, якщо ви дивитеся на речі з позиції «Я повинен зробити це», все буде спочатку здаватися вам нудним і сумним.
      Уявіть - якщо ви встаєте вранці з думкою «Мені потрібно піти на роботу», вам зовсім не захочеться туди йти. Ви самі налаштовуєте себе сприймати це як щось нудне, подразнюючу і викликає ваше невдоволення.
      А ось якщо ви, навпаки, прокинетеся думаючи про те, «чому» ви йдете на роботу, весь ваш внутрішній діалог може перерости в щось позитивне. «Я йду на роботу, щоб мати можливість подорожувати по світу» або «Я йду на роботу, щоб стати ближче до моєї мрії працювати директором компанії», погодьтеся, звучить куди привабливіше.
      Мотивація дій - будь то рішення проблем або подолання важкого життєвого етапу - допомагає вам сфокусуватися на загальній картині і не допустити негативних установок.
      12. Медитація
      Медитація - те, що ви точно навряд чи б назвали «тренуванням психологічної стійкості» - насправді, дуже ефективна.
      В наші дні медитація популярна у всіх сферах життя - починаючи з тренінгів у психологів і закінчуючи діловими зустрічами бізнес-лідерів. Не поспішайте перегортати далі, будучи впевненими в тому, що ця стара буддистська традиція не для вас, спочатку спробуйте. Принадність медитації в тому, що вона дуже проста, але одночасно складна і багатофункціональна.
      Ось, що ви повинні робити: сидіти і ... нічого не робити!
      Насправді, техніки медитації описані на купі сайтів в інтернеті, від швидких і простих до найскладніших і тривалих, але навчитися їм досить легко. А натомість ви отримаєте чистий розум, вільний для нових ідей і думок і міцну нервову систему, необхідну для того, щоб бути психічно стійким.
      13. Прохання про допомогу
      Прохання про допомогу - часто найперший крок до поліпшення свого стану, проте багато хто не роблять цього, тому що не знають, як почати. Це нормально - бути невпевненим у своєму проханні і замислюватися, а не було б краще самому впоратися зі своєю проблемою.
      "Але, якщо чесно, не буває невдалого моменту для прохань про допомогу, - каже психолог О'Неллі. - Розмова з кимось про ваші почуття і думках дійсно може допомогти і дати вам інше уявлення про ситуацію, що, безсумнівно, сприятливо відіб'ється на вашому житті. Якщо ви перебуваєте у важкому періоді, відчуваєте себе злим, сумним або роздратованим, це може бути знаком, що вам варто звернутися за професійною допомогою ".
      14. Глибоке дихання
      Чималу роль у розвитку психологічної стійкості відіграє знання, як зберігати холоднокровність і вміння концентруватися.
      Один із способів цього досягти - зробити кілька глибоких вдихів. Як тільки ви опиняєтеся в дискомфортною ситуації, під впливом емоційного або фізичного стресу - глибоко подихайте протягом двох-трьох хвилин. Це підвищить рівень кисню в крові і забезпечить вас енергією, необхідною для оцінки ситуації та контролю над своїми емоціями.
      Глибокі вдихи і видихи сприяють підвищенню концентрації та уваги, і допомагають розвивати психологічно стійкий організм.
      15. Час на турботу про себе
      Дуже важливо не тільки відчувати свою психологічну стійкість, але і піклуватися про себе - давати собі час побути кімнатною рослиною, яке потрібно поливати, удобрювати і насичувати сонячним світлом.
      Виділіть собі вільний вечір або цілий день і займіться чимось, що вас захоплює і наповнює енергією. Це можуть бути тренування, читання, перегляд улюбленого шоу або телепередачі - в загальному, призначте собі побачення з самим собою і проведіть його так, як провели з кимось дуже близьким і коханим, тому що тепер для вас найрідніша людина - це ви.
      Розвиток психологічної стійкості не просто впливає на хід ваших думок.Іноді пари незначних змін в установках може бути досить, щоб натренувати мозок і вилікувати душу.
      Психологічну стійкість можна тренувати так само, як м'язи. Ви можете використовувати методи, описані вище, щоб стати життєздатним і гнучким - щоб контролювати свої емоції і реагувати на їх зміни більш конструктивно.
      Як би там не було, як і з м'язами, ви повинні розуміти, що ваша стійкість не "виросте» за ніч. Потрібен час і старанність, щоб досягти поставлених цілей.
      Не завжди це буде легко і приємно. Будуть часи, коли вам захочеться кинути все, залишити ці вправи або ви просто не помітите прогресу деякий час.
      Усвідомлення того, що це емоції природні, але проходять, допоможе вам рухатися далі і тренуватися ще наполегливіше.
      Переклала на українську мову 11.05.19 6.56



      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    12. Час ...
      Час - дефіцитний і непоправний ресурс. Навчитеся використовувати його з розумом.
      Метод Бенджаміна Франкліна
      Бенджамін Франклін (Benjamin Franklin) був сином миловара, але завдяки самоорганізації і дисципліни досяг успіху в багатьох областях: у політиці, дипломатії, науці, публіцистиці. Він є одним з батьків-засновників Сполучених Штатів Америки - брав участь у створенні Декларації незалежності і Конституції країни.
      Портрет Франкліна поміщений на стодоларову купюру, хоча він ніколи не був президентом США. Йому приписується авторство таких крилатих фраз, як «Час - гроші» і «Не відкладайте на завтра те, що можна зробити сьогодні».
      Час для Франкліна дійсно мало колосальне значення.
      Любиш життя? Тоді не втрачай часу, бо час - тканина, з якої складається життя.
      Бенжамін Франклін
      У 20 років Франклін розробив для себе систему організації часу, якою користувався протягом усього життя. Сучасники назвали її «пірамідою Франкліна» (іноді також зустрічається найменування «піраміда продуктивності» - productivity pyramid).
      В основі піраміди - життєві цінності. Це моральні орієнтири у вирішенні будь-яких завдань. Франклін називав їх чеснотами.
      Для себе він визначив 13 чеснот: помірність, мовчазність, любов до порядку, рішучість, ощадливість, працьовитість, щирість, справедливість, помірність, охайність, спокій, цнотливість і лагідність.
      Щоб щодня працювати над собою, Франклін завів спеціальну записну книжку, в якій відвів по сторінці на кожен життєвий принцип. Кожну сторінку він розлініяний на сім стовпців (дні тижня). Потім провів 13 горизонтальних ліній по числу чеснот.
      Таким чином, кожен день він фокусувався на одній з чеснот, а вечорами в квадратиках відзначав промахи, допущені на шляху до «моральної досконалості».
      Наступний щабель піраміди Франкліна - це глобальна мета. Вона базується на життєвих принципах і відповідає на питання: «Чого я хочу досягти до N років?» Глобальною метою для лікаря, наприклад, може бути прагнення стати заввідділенням до 35 років, а для менеджера - запустити свій стартап.
      Бенджамін Франклін - воістину праотець to-do-планування. Він завжди дотримувався розпорядку і розписував буквально кожен свій крок. Тому далі в його піраміді йдуть:
      • генеральний план - покрокова інструкція по досягненню глобальної мети;
      • довгостроковий план - цілі на найближчі 3-5 років;
      • короткостроковий план - завдання на найближчий рік і місяць;
      • планування на тиждень і день.
      Усі сходинки піраміди розташовані послідовно - кожна наступна спирається на попередню.
      висновок
      Щоб організувати свій день за методом Франкліна, потрібно визначитися з фундаментальними життєвими принципами, поставити глобальну мету і скласти план по її досягненню.
      Для довгострокового і короткострокового планування можна використовувати один з електронних інструментів або завести паперовий блокнот і впровадити систему «Швидких записів».
      Метод Стівена Кові
      Одним з послідовників системи Франкліна вважається Стівен Кові (Stephen Covey). Це всесвітньо відомий експерт і коуч в області менеджменту. Кові - професійний оратор і автор безлічі книг. Одна з них увійшла в список найбільш впливовою бізнес-літератури журналу Time.
      Це випередила свій час книга «Сім навичок високоефективних людей». Кові написав її в 1989 році, але бестселером вона стала лише після перевидання в 2004-му.
      Концепція Кові базується на послідовності з семи навичок.
      1. Заточувати пилу, тобто постійно самовдосконалюватися.
      2. Досягати синергії, тобто прагнути до взаємовигідної взаємодії.
      3. Бути проактивним.
      4. Намагатися спочатку почути, а вже потім - бути почутим.
      5. Починати, представляючи кінцеву мету.
      6. Думати в дусі «виграв - виграв».
      7. Спочатку робити те, що потрібно робити спочатку.
      Реалізувати останній навик допоможе матриця розподілу завдань і розстановки пріоритетів. Її Кові запозичив у 34-го президента США Дуайта Девіда Ейзенхауера (Dwight David Eisenhower).

      Всі завдання розподіляються на чотири групи:
      1.Термінові і важливі (потрібно зробити якомога швидше);
      2. Нетермінові важливі (стратегічні завдання з віддаленим дедлайном);
      3. Термінові неважливі (потрібно зробити швидко, але можна відкласти або не займатися самому);
      4. Нетермінові і неважливі (як правило, такі справи можна викреслити або доручити третім особам).
      На думку Кові, успішні люди вкрай рідко виявляються в цейтноті, так як швидко розправляються з завданнями з категорій 1 і 3 і без жалю жертвують справами з квадрата 4. При цьому 60-80% часу і сил вони відводять на вирішення завдань з квадрата 2, тому що саме вони є локомотивом прогресу.
      висновок
      Щоб стати ефективніше, в кінці або на початку дня виписуйте стоять перед вами завдання і задавайте їм пріоритетність за допомогою матриці Ейзенхауера (або матриці Кові - кому як більше подобається). Для цього можна скористатися додатком Eisenhower (iOS) або MyEffectivenessHabits (Android). Намагайтеся дотримуватися пропорцію: 40% - важливі термінові справи, 60% - важливі нетермінові.
      Метод Тіма Феррісс
      Тімоті Феррісс (Timothy Ferriss) - популярний гуру продуктивності. Записи його публічних виступів збирають мільйони переглядів, а книги розходяться такими ж величезними тиражами.
      Не дивно - кому не хочеться «працювати по 4 години на тиждень, не виступаючи в офісі" від дзвінка до дзвінка ", і при цьому жити де завгодно і багатіти»? Однойменна книга Феррісс стала номером один в списках бестселерів The New York Times і The Wall Street Journal.
      Його метод стоїть на двох китах:
      1. Закон Парето: 20% зусиль дають 80% результату, а інші 80% зусиль - лише 20% результату. Це означає, що потрібно зосередитися на діяльності, яка дійсно важлива.
      2. Закон Паркінсона: робота заповнює весь час, відпущений на неї. Це означає, що на завдання необхідно відводити рівно стільки, скільки потрібно для її виконання.
      Щоб встигати більше, не потрібно збільшувати тривалість робочого дня. Навпаки, скорочуйте її, фокусуйтеся тільки на дійсно важливому. Все інше відмітайте, віддавайте на аутсорсинг або делегуйте.
      Підходу Феррісс відповідає техніка планування 1-3-5. Її суть проста: в список справ вноситься одна важлива справа, три середніх і п'ять дрібних. Всього - дев'ять. Вони апріорі розподілені по терміновості, що допомагає позбутися відчуття авралу.
      Феррісс - противник багатозадачності і інформаційних перевантажень. При одночасному виконанні декількох справ відбувається расфокусировка уваги. В результаті продуктивність не підвищується, а падає. Так само йде справа з безперервним поглинанням інформації. Постійна перевірка пошти, месенджерів і соцмереж лише створює помилкове відчуття зайнятості, але не наближає до мети.
      А ось стреси, навпаки, Феррісс вважає нашими помічниками.
      Страх - це індикатор. Страх - наш друг. Часом він показує, чого не слід робити, але частіше показує, що як раз варто робити.
      Тім Феррісс
      Слід зазначити, що Тім Феррісс не єдиний, хто прагне до продуктивності, працюючи менше. Стівер Роббінс (Stever Robbins), автор книги «9 кроків до того, щоб працювати менше і встигати більше», пропонує для цього метод «активних днів», коли в певний день призначаєш собі «контролера», який буде стежити за прогресом.
      висновок
      Цей метод підійде вам, якщо ви не можете слідувати суворим графіком і to-do-списки для вас не працюють. Будуйте свій день так, щоб 20% часу займали найбільш складні і важливі справи. Решта нехай йде своєю чергою. Іншими словами, якщо вам необхідно провести ділову зустріч, то потрібно вибрати день, час, тривалість і строго слідувати наміченим. Частину дня можна присвятити будь поточній роботі.
      Метод Гліба Архангельського
      Гліб Архангельський - експерт в області організації часу, засновник і керівник однойменної компанії. Його особливість не в створенні оригінальних розробок, а в тому, що він викладає прийоми тайм-менеджменту просто і доступно, адаптуючи їх до вітчизняних реалій.
      Архангельський - автор декількох популярних бізнес-книг: «Робота 2.0: прорив до вільного часу »,« Формула часу »,« Тайм-драйв »та інших.
      Остання найбільш популярна. У «Тайм-драйв» розповідається про важливість планування, цілепокладання і мотивації, а також наводяться дієві прийоми управління часом і боротьби з прокрастинація.
      • «Жаби». У кожного є нудні завдання, які постійно відкладаються на потім. Ці неприємні справи накопичуються і психологічно тиснуть. Але якщо щоранку починати з «поїдання жаби», тобто насамперед виконувати якусь нецікаву завдання, а потім вже переходити до решти, то поступово справи впорядкують.
      • «Якір». Це матеріальні прив'язки (музика, колір, рух), пов'язані з певним емоційним станом. «Якір» необхідні для того, щоб налаштуватися на вирішення тієї чи іншої задачі. Наприклад, можна привчити себе працювати з поштою під класичну музику, і всякий раз, коли буде лінь розвантажувати інбокс, потрібно буде лише включити Моцарта або Бетховена, щоб зловити потрібну психологічну хвилю.
      • «Біфштекс з слона». Чим більше завдання (написати дисертацію, вивчити іноземну мову і так далі) і чим жорсткіше дедлайн, тим складніше приступити до її виконання. Лякає саме масштабність: незрозуміло, з чого починати, чи вистачить сил. Такі завдання називаються «слонами». Єдиний спосіб «з'їсти слона» - готувати з нього «біфштекси», тобто розбити велику справу на кілька маленьких.
      Примітно, що Гліб Архангельський велику увагу приділяє не тільки раціоналізації робочих процесів, а й відпочинку (повне найменування його бестселера - «Тайм-драйв: як встигати жити і працювати»). Він переконаний, що без гарного відпочинку, що включає в себе здоровий сон і фізичну активність, неможливо бути продуктивним.
      висновок
      Плануйте кожен свій день. Todoist, Wunderlist, TickTick і інші подібні програми і сервіси допоможуть вам в цьому. Складні масштабні завдання дробіть на прості дрібні. Вранці робіть саму неприємну роботу, щоб в час, що залишився займатися тільки тим, що подобається. Виробіть тригери, які допоможуть вам справлятися з лінню, і не забувайте включати в графік відпочинок.
      Метод Франческо Чирилло
      Можливо, вам незнайоме ім'я Франческо Чирилло (Francesco Cirillo), але ви напевно чули про Pomodoro. Чирилло - автор цієї знаменитої техніки тайм-менеджменту. Свого часу у Франческо були проблеми з навчанням: юнак ніяк не міг зосередитися, весь час відволікався. На допомогу прийшов простий кухонний таймер у вигляді помідора.
      Суть методу Pomodoro: відрізки часу, відведеного на роботу, - це «помідори». Один «помідор» = 30 хвилин (25 хвилин на роботу і 5 на відпочинок). Запускаємо таймер і працюємо з максимальною віддачею і мінімальними відверненнями протягом 25 хвилин. Звучить сигнал - настав час п'ятихвилинного перерви. Потім знову запускаємо таймер.
      Таким чином, продуктивність вимірюється кількістю виконаних за день «помидорок». Чим більше тим краще.
      Щоб не витрачати 25 хвилин на придумування собі справи, список завдань потрібно скласти заздалегідь. У ньому ви також зможете відзначати кількість цілих «помидорок» (ставиться хрестик навпроти завдання) і відволікань (ставиться апостроф). Це дозволяє визначити, скільки часу зайняло виконання того чи іншого завдання і наскільки вона була важка.
      Метод Pomodoro - доступний і гнучкий. Хочете - ведіть to-do-список на папері й відміряйте 25-хвилинні відрізки кухонним таймером, а хочете - користуйтеся спеціальними сервісами та додатками.
      Windows OS X і iOS Android
      PomodoroApp
      Pomodoro Time
      ClearFocus

      Keep Focused
      Tadam
      Pomotodo

      Tomighty
      Flat Tomato
      Clockwork Tomato

      На думку Чирилло, оптимальна тривалість «помідора» - 20-35 хвилин. Але, освоївши техніку, можна експериментувати і міняти інтервали під себе.
      Детально з методом Франческо Чирилло можна познайомитися тут.
      висновок
      На початку дня складіть список справ і виконуйте їх, отмеряя час «помідори». Якщо протягом 25 хвилин ви відволіклися, поставте навпроти завдання символ '. Якщо час минув, але завдання ще не виконано, поставте + і присвятіть їй наступну «помідор». Під час п'ятихвилинного перерви повністю перемикайтеся з роботи на відпочинок: пройдіться, послухайте музику, випийте кави.
      Отже, перед вами п'ять основних систем тайм-менеджменту, за допомогою яких можна організувати свій день. Ви можете вивчити їх докладніше і стати апологетом однієї з методик, а можете виробити свою, комбінуючи різні прийоми і техніки.
      GTD - альтернатива тайм-менеджменту
      Девід Аллен (David Allen), творець методики GTD, - один з найвідоміших теоретиків особистої ефективності. Його книга «Як привести справи в порядок: мистецтво продуктивності без стресу» названа журналом Time кращої бізнес-книгою десятиліття.
      Термін Getting Things Done на слуху, і багато хто помилково ототожнюють його з тайм-менеджментом. Але навіть сам Аллен називає GTD «методикою підвищення особистої ефективності».
      Ось як пояснив різницю між управлінням часом і GTD експерт в цьому питанні В'ячеслав Сухомлинов.

      GTD - це не тайм-менеджмент. Управляти часом неможливо. В добі у всіх однакова кількість годин. Важлива не кількість часу, а те, чим ви його наповнюєте. Потрібно вміти обробляти великі потоки вхідної інформації, визначати, які дії потрібні для досягнення цілей, і, зрозуміло, діяти. GTD саме про це. Це певний спосіб мислення і життя. А ще GTD - це про стан потоку і зниженні психологічної напруги.
      В'ячеслав Сухомлинов
      Чи готові сперечатися? Ласкаво просимо в коментарі. Чого, на вашу думку, більше в GTD - тайм-менеджменту або особистої ефективності? Також розкажіть, які прийоми допомагають вам організувати свій день.

      Переклала на українську мову 11.05.19 7.18



      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    13. Чудовий лист бабусі своїй новонародженій онучці
      Чудовий лист бабусі своїй новонародженій онучці

      Чудовий лист бабусі своїй новонародженій онучці - просто і мудро про все на світі. - Дорога моя, я могла б написати цей лист ще для твоєї мами чверть століття назад ... Але мені тоді було 25, і я думала тільки про побутові питання: чим нагодувати рідних, як встигнути відвести доньку в яслі і не пропустити лекції. Твій дід працював в нічну зміну і не міг мені допомогти, коли твоя мама плакала ночами через часті хвороб. Зараз мені 50, і я накопичила трохи досвіду, яким хочу поділитися з тобою. Я не стверджую, що знаю про життя все, але, врешті-решт, я твоя бабуся і хочу, щоб ти була щаслива. Мої поради тобі не завадять!
      1. Не бійся падати
      Катайся на велосипеді, гойдалках, ковзанах, роликах і не бійся падати. Буде боляче, але ти навчишся завдяки цьому бути швидкою і підніматися тоді, коли хочеться плакати.
      2. Не бійся висловлювати свою точку зору
      Ти не зобов'язана мовчати, якщо тобі щось не подобається або коли ти не згодна. Не приховуй свою думку ні заради дружби, ні заради любові. Якщо тебе не чують або вимагають бути лояльною, то до біса таку дружбу і любов.
      3. Не соромся вибачатися
      Тільки дуже сильні дівчинки вміють вибачатися і усвідомлювати свої помилки, а я дуже хочу, щоб ти виросла саме такий. Складно сказати «Прости, я була не права. Як можна виправити ситуацію? »Але цього потрібно вчитися, і тоді ніхто не зможе тебе перемогти.
      4. Не бійся отримати погану оцінку
      Двійка - це не так вже й погано. Це вкаже тобі на слабкі місця. Ти дізнаєшся, над чим тобі потрібно буде попрацювати. Низька оцінка не означає, що ти дурна. Це всього лише мотивація до дії.
      5. Не бійся же не бути популярною
      Поки всі популярні тусовщики будуть ходити на вечірки, просиджувати час в забігайлівках і стирчати цілодобово в інтернеті, викладаючи свої фотографії, ти навчишся відмінно стріляти, їздити верхи на коні, співати і так далі. У 18 років популярні все ще будуть просиджувати штани перед комп'ютером, а ти на той час вже будеш підкорювати світ і, можливо, вирушиш в подорож по світу.
      6. Не бійся бути дивною
      Твоя ж бабуся не боїться!
      7. Не бійся закохатися
      Закоханість все одно до тебе прийде. Радуйся тому, що ти нарешті подорослішала.
      8. Не бійся першого поцілунку
      Повір бабусі, що це чудово! Не бійся, все жінки відмінно цілуються, так як це у нас в крові.
      9. Не бійся вийти заміж або, навпаки, не вийти
      Коли ти виростеш, нікому не буде діла до того, чи є у тебе на пальці обручку чи ні. Але, якщо ти вирішила, що заміжжя і сімейне життя - для тебе, постарайся зустріти «свою» людину, і тоді все вийде. Навіть всюди розкидані шкарпетки не будуть дратувати. Зате буде кому зробити масаж вечорами або з ким вигуляти собаку.
      10. Не бійся народжувати
      Брехати не буду, це боляче. Але це найпрекрасніше, що може бути в житті у кожної жінки.
      11. Не бійся розлучення
      У житті всяке трапляється. Головне - не впадай у відчай і не закривайся в собі. Розлучення - це не кінець життя. Це початок чогось нового і, швидше за все, більш цікавого.
      12. Не бійся самотності
      Іноді побути на самоті - це корисно. Їм навіть можна насолоджуватися. Але довго цього не буде - я нашу сімейку знаю.
      13. Не бійся плакати
      Сльози - це вибір сильного. Я сильна і роблю те, що хочу. Хочу плачу, хочу сміюся, хочу шкарпетки розкидаю по всій квартирі.
      14. Не бійся пробувати нове
      Не думай про вік і про те, що скажуть люди. Бери від життя найкраще, і неважливо, наскільки шалено твоє бажання.
      15. Не бійся старіти
      З віком ти почнеш більше цінувати життя і любити близьких. А потім, може, і ти напишеш лист своїм онукам.
      16. Не бійся втрачати близьких
      Я довго сумнівалася, чи варто це тобі писати. Але втрати неминучі. Близько йдуть - але любов не зникає ...
      Я тебе люблю, твоя бабуся.
      Переклала на українську мову 4.05.19 18.05


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    14. Вчіться життя своє дякувати !!!
      Вчіться життя своє дякувати !!!
      28.02.2014 | Автор: Любов Денисенко
      Привіт, дорогий гість! В даний час на Україні дуже непростий період. Сьогодні я хочу, що б Ви прочитали вірші, які опублікувала мила і мудра жінка Олена Добровольська в нашій групі «Острівець посмішок» в Skype. Нехай мене пробачать пошуковики за плагіат, але я не можу краще сказати.
      Вчіться життя своє дякувати ...(Ірина Самаріна-Лабіринт)
      Бажаю всім добра і думок світлих ...
      Нехай образи минулі підуть ...
      Від них ви позбавляйтеся непомітно ...
      Пробачити і відпустити - нелегкий труд ...

      Але кожного ранку рано на світанку
      Спробуйте кого-небудь пробачити ...
      За те, що сонце в небі яскраво світить,
      Почніть життя своє дякувати ...

      Адже воно посилає вам уроки,
      Щоб стали ви чутливіше, мудріше ...
      А чує лише образливі докори,
      То грошей немає, то вірних немає друзів ...

      Ви життя своє за все дякуйте ...
      За те, що ви не знаєте війни,
      За те, що біля комп'ютера сидите ...
      За те, що ви комусь потрібні ...

      За те, що є у вас сім'я і діти,
      А якщо немає, просіть у нього !!!
      Адже воно не глухе і вам відповість,
      Прощаючи вас за колишнє ниття ...

      Хочете бути багатими? Мрійте!
      До вас гроші будуть самі приходити ...
      Хочете бути щасливими? Дерзайте!
      Вчіться довіряти, прощати, любити ...

      Уявіть життя свою без побоювань,
      Без страхів, без докорів і образ ...
      Забудьте про порожні сумніви,
      Побачите, що для щастя шлях відкритий ...

      Залиште ваше минуле в спокої!
      Воно пішло, назад не повернути ...
      Задумайтесь сьогодні над долею
      І накресліть в думках світлий шлях ...

      Весь світ під кожного не перебудувати,
      Але можна перебудувати світ всередині ...
      І краще довіряти, ніж вічно сперечатися ...
      І краще відшукати, чому не знайти ...

      Вам життя дає безцінні поради ...
      Того, що є, могло б і не бути ...
      Уявили? За кожен промінчик світла
      Вчіться життя своє дякувати ...
      © Copyright: Ірина Самаріна-Лабіринт, 2012
      Давайте всіх пробачимо і помолимося Богу. Господи, дай мудрості людям, навчи їх прощати один одного. Нехай будуть живі, мудрі і щасливі всі жителі нашої України.
      Related Posts
      Переклала на українську мову 26.04.19 19.43


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    15. 7 правил сильної людини
      7 правил сильної людини

      Для створення і зміцнення високої нервової сили необхідно пам'ятати про наступне:
      1. Не біжіть від страху
      Аналізуйте його і сприймайте страх тільки як фізичне відчуття. Страх, якому ми боїмося поглянути в очі, здатний вбити нас.
      Поспостерігайте за своїми страхами і зрозумійте, що ви не повинні піддаватися їм. Думайте про них як про фільм, який ви бачили і кіно. Того, що ви бачите на екрані, в дійсності не існує. Страх прийде і піде так само, як і кадри на екрані, якщо ви не будемо його наполегливо утримувати.
      2. Не живіть в минулому
      Пам'ятайте - ніколи не пізно почати все спочатку. Але для того, щоб почати змінюватися, необхідно відпустити від себе минуле. Чи не живіть з вантажем минулих втрат і невдач. Це все вже пішло. Живіть сьогоднішнім днем. Будуйте своє життя на нових засадах, відпустивши від себе назавжди все негативне: нехай воно стане надбанням минулого.
      3. Не витрачайте сили на жалість до себе
      Зрозумійте, це абсолютно марна трата енергії. Жалість до себе, образи змушують вас рухатися по колу, повертатися знову і знову до одних і тих самих гірких думок. Роками збережене в душі почуття образи може навіть призвести до раку. Нерозумно карати самих себе зараз, якщо хтось образив вас в минулому.
      4. Відпустіть від себе минуле через почуття прощення
      Прощення - це прощання. Прощання з почуттями гіркоти і образи, відчуттям болю. Прощання з ситуацією в цілому. І навпаки, стан непрощення фактично призводить до початку руйнівної діяльності в нас самих - роками накопичуються погані думки в кінці кінців звертаються проти їхнього хазяїна.
      5. Не зациклюйтеся на думках про погане
      Думайте і говорите про те, що у вашому житті добре. Поверніть ваші думки в позитивному напрямку.
      Плануйте на кожен день якомога більше справ, які могли б доставити вам задоволення. Залишайте час на те, щоб піти в театр або почитати книгу. Ходіть на дні народження друзів і родичів, відвідуйте ювілеї, виставки та інші розважальні заходи. Не змушуйте себе веселитися до упаду - просто ходите туди.
      6. Допомагайте іншим людям, і ви відчуєте, що вам стає легше.
      7. Незалежно від того, як ви себе почуваєте, тримайте голову високо і ведіть себе так, ніби ви благополучна людина.
      Якщо ви дійсно озброєні волею і прагненням подолати свої біди - повірте, удача не змусить довго себе чекати.
      Переклала на українську мову 8.05.19 4.40




      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    16. 10 порад від 86-річної Като Ломб...
      10 порад від 86-річної Като Ломб, яка вільно володіє 16 мовами

      Като Ломб, незважаючи на освіту хіміка, була одним з перших синхронних перекладачів в світі і могла побіжно переводити на 8 мовах, а в цілому - розуміла і працювала з 16. І це при тому, що в її час не було ні аудіодисків з голосами носіїв , ні скайпу, ні мовних шкіл.
      Дивно те, що більшість мов, якими володіла Ломб, вона освоїла самостійно, працюючи виключно з підручниками та художньою літературою на мові, що вивчається. В основі її підходу - принцип «повного занурення в мову»: освоєння граматики паралельно з читанням оригінальних текстів і заучування стійких словосполучень, найбільш часто вживаних в усному мовленні.
      Като Ломб сформулювала десять вельми невигадливих, але ефективних правил для вивчення мови і виклала їх в своїй книзі «Як я вивчаю мови». Це буде цікаво прочитати кожному, хто освоює будь-яку іноземну мову:
      Займатися мовою необхідно кожен день. При нестачі часу виділяйте хоча б 10-15 хвилин для читання або повторення нових фраз. Особливо ефективно займатися вранці.
      Якщо бажання вивчати мову слабшає занадто швидко, придумайте свій власний алгоритм занять. Наприклад, трохи занять, потім - трохи музики, невелика перерва на прогулянку. Але не закидати навчання.
      Контекст - наше все. Ніколи не вивчайте окремі слова, використовуйте контекст по максимуму. Наприклад, якщо ви запам'ятали вираз «strong wind», то одне з слів автоматично викличе в пам'яті друге.
      Особливо корисно виписувати вже готові окремі фрази і намагатися використовувати їх як можна частіше в мові.
      Подумки переводьте в розумі все, що попадається на очі - реклами, уривки пісень, діалогів, назви газетних статей. Розминка для мозку і завжди корисно для тренування пам'яті.
      Корисно заучувати невеликі тексти і діалоги. Але заучувати треба тільки те, що стовідсотково правильно або попередньо виправлено викладачем.
      Вже готові до вживання фрази і ідіоми записуйте і зберігайте в пам'яті в першій особі. Наприклад: «I am only pulling your leg» (Я просто тебе дражню).
      Будь-яку іноземну мову не можна вивчати ізольовано. Штурмувати фортецю потрібно з усіх боків: дивіться фільми, читайте літературу і газети в оригіналі, спілкуйтеся з носіями мови в інтернеті. (Наприклад, Като Ломб почала вивчати російську з «Мертвих душ» Гоголя і значного словника).
      Не бійтеся помилок, бійтеся невиправлених помилок. Ніколи і нічого не залишайте неперевіреним. Краще уточніть двічі.
      Будьте впевнені, що незважаючи ні на що, ви вивчите мову! Неодмінно настане момент, коли кількість переросте в якість, і мовний бар'єр буде зломлений.
      І наостанок, коли 86-річна Като Ломб зустріла свого 54-річного друга, вона вимовила вирішальну для його життя фразу: «Стів, ти такий молодий! Стільки років попереду, стільки мов ще вивчити! »
      Переклала на українську мову 8.05.19 4.40




      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    17. Уяви...
      Уяви, що щоранку, коли ти прокидаєшся, тобі дають 86400 доларів ... »

      - Уяви, що щоранку, коли ти прокидаєшся, тобі дають 86400 доларів з єдиною умовою, щоб ти все їх витратив протягом дня, невикористаний залишок у тебе забирають, коли ти вирушаєш спати, - це такий подарунок, але гра може закінчитися в будь-який момент. Питання: що б ти зробив з грошима?
      Він відповів, що витратив би кожен долар на власне задоволення і на те, щоб накупити купу подарунків тим, кого любить. Він би використовував кожен цент з цього чарівного банку, щоб привнести щастя в своє життя і життя оточуючих, «навіть тих, кого я не знаю, тому що не впевнений, що зміг би витрачати на себе і близьких 86400 доларів в день; але до чого ти ведеш? »
      - Такий чарівний банк доступний кожному з нас - це час! Ріг достатку, з якого постійно течуть секунди ... Щоранку, прокидаючись, ми отримуємо кредит в розмірі 86400 секунд життя в день, і, коли ми засинаємо ввечері, запас зникає, а що не було прожито за день - пропало. Щоранку чарівництво починається по новій, нам знову дають кредит в 86400 секунд.
      І ми граємо за правилом, обійти яку неможливо: банк може закрити рахунок в будь-який момент без попередження; життя може зупинитися в будь-яку секунду. Що ми робимо з нашими щоденними 86400 секундами? А секунда життя важливіші долара, правда ж? ..
      Автор: Марк Леві
      "Між небом і землею"
      Переклала на українську мову 4.05.19 19.01


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    18. Повчальна історія про непрофесіоналізм
      Повчальна історія про непрофесіоналізм
      Діти теж вміють бути хорошими вчителями.
      Продавщиця, не звертаючи уваги на досить юну купувальницю і не перестаючи базікати з подругою, обговорюючи з нею всі останні новини, абсолютно випадково, зовсім не бажаючи цього, налила в банку дівчатка не рослинного масла, а сметани. Дівчинка, не розгубившись, вимовила абсолютно не дитячим тоном:
      - Я ж Вам сказала, налийте мені в банку рослинного масла, а Ви ...
      Продавщиця, раптово переключившись на дівчинку і забувши про подругу, почервонівши від люті, пішла в склад, вимила банку і нервово зачерпнувши ковшем у флягу тремтячою рукою налила в чисту тару рослинного масла. Дівчинка мовчки взяла банку і, опустивши свою малесеньку ручку в сумку, дістала таку саму, чисту, скляну, літрову банку і простягнула її продавщиці зі словами:
      - А сюди - сметану ...
      Переклала на українську мову 4.05.19 18.59



      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    19. Східної мудрості пост
      Східної мудрості пост

      Східна філософія зародилася практично одночасно з філософією Стародавньої Греції і являє собою великий пласт світової філософії. Не дарма кажуть: Схід - справа тонка. Це відбивається у всьому: в способі життя, менталітеті, культурі, духовних цінностях. Ми зібрали перли східної мудрості, древньої, як перли, і дорогий, як алмаз.

      1. Слово, викинуте з серця, потрапляє прямо в серце, а що зісковзнув з мови - не йде далі вух.
      2. Жалійте могутнього - він може втратити сили; шкодуйте багатого - він може стати бідняком; і пошкодуйте вченого - він згине серед невігласів.
      3. Той, хто займається астрологією, загрузне в єресі; той, хто займається алхімією, загрузне в злиднях; а той, хто займається законознавством, загрузне у брехні.
      4. Слово, утриману тобою, - раб твій; слово, що вирвалося у тебе, - господар твій.
      5. Смерть - це стріла, пущена в тебе, а життя - то мить, що вона до тебе долетить.
      6. У тих, хто здатний червоніти, не може бути чорного серця.
      7. Перемога над слабким подібна поразки.
      8. Найбільше нещастя - потребувати допомоги людей, гідних нашого презирства.
      9. Завжди дивись на речі зі світлої сторони, а якщо таких немає - натирай темні, поки не заблищать.
      10. Більшого не може бути щастя, ніж нещасним приносити щастя.
      11. Щастя, яке ти шукаєш, мов тінь, що йде разом з тобою: ти не зловиш її, женучись за нею, побіжиш від неї - вона женеться за тобою. Мало хто знає, як багато треба знати для того, щоб знати, як мало ми знаємо.
      12. Апетит приходить з першим шматком, а сварка - з першим словом.
      13. Добре лише те занепокоєння, завдяки якому ми згодом знаходимо спокій.
      14. Не можна вразити однією стрілою дві мішені.
      15. Справжнім другом вважай ту людину, яка прибирає камені і терни зі шляху твого.
      16. Вранці, коли сходить сонце, дозвольте йому зійти і в вас теж.
      17. Бережіть людей, після зустрічі з якими щось світле і радісне поселяється в вашій душі.
      18. Є краса, над якою роки не мають влади, - це краса серця.
      19. У нас розквітає те, що ми маємо, такий вічний закон природ
      Переклала на українську мову 4.05.19 18.40



      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    20. 19 золотих правил життя
      19 золотих правил життя

      19 золотих правил життя, які працюють завжди:
      1. Правило взаємності:
      Перш ніж судити помилки інших, зверніть увагу на себе. У того, хто кидається брудом, не можуть бути чисті руки.
      2. Правило болю:
      Ображений чоловік сам завдає образи іншим.
      3. Правило верхньої дороги:
      Ми переходимо на більш високий рівень, коли починаємо поводитися з іншими краще, ніж вони поводяться з нами.
      4. Правило бумеранга:
      Коли ми допомагаємо іншим, ми допомагаємо самим собі.
      5. Правило молотка:
      Ніколи не використовуйте молоток, щоб вбити комара на чолі співрозмовника.
      6. Правило обміну:
      Замість того, щоб ставити інших на місце, ми повинні поставити на їх місце себе.
      7. Правило навчання:
      Кожна людина, яку ми зустрічаємо, потенційно здатна нас чогось навчити.
      8. Правило харизми:
      Люди проявляють інтерес до людини, яка цікавиться ними.
      9. Правило 10-ти балів:
      Віра в кращі якості людей зазвичай змушує їх проявляти свої найкращі якості.
      10. Правило ситуації:
      Ніколи не допускайте, щоб ситуація значила для вас більше, ніж взаємини.
      11. Правило Боба:
      Коли у Боба проблеми з усіма, звичайно головною проблемою є сам Боб.
      12. Правило доступності:
      Легкість у відносинах з собою допомагає іншим відчувати себе вільно з нами.
      13. Правило окопу:
      Коли готуєшся до бою, викопай для себе такий окоп, щоб у ньому помістився друг.
      14. Правило землеробства:
      Усі взаємовідносини можна і потрібно культивувати.
      15. Правило 101 відсотка:
      Відшукати 1 відсоток, з яким ми згодні, і направити на нього 100 відсотків наших зусиль.
      16. Правило терпіння:
      Подорожувати з іншими завжди повільніше, ніж подорожувати одному. Хочеш іти далеко - йдіть разом, хочеш йти швидко - йди один.
      17. Правило двох сторін однієї медалі:
      Справжня перевірка взаємин полягає не тільки в тому, наскільки ми вірні друзям, коли вони зазнають невдачі, але і в тому, як сильно ми радіємо, коли вони досягають успіху.
      18. Правило симпатії:
      За інших рівних умов люди будуть прагнути працювати з тими, хто їм подобається; за інших нерівних умов вони все одно будуть це робити.
      19. Правило співпраці:
      Спільна робота підвищує ймовірність спільної перемоги.
      Переклала на українську мову 4.05.19 18.34


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    21. 19 навичок життя зі смаком щастя
      19 навичок життя зі смаком щастя
      Якби вам вдалося надавати під зад людині, яка винна у більшості ваших неприємностей, ви тиждень не змогли б сидіти. © Євген Гришковець
      Бути щасливим - це вибір кожного. Тільки з боку здається, що комусь щастить по життю більше, а комусь менше. Насправді потрібно просто активніше розвивати в собі навички, що підвищують рівень щастя в кожному з нас.
      Ми нарахували 19 навичок, які надають життю смак щастя:
      1. Спілкуйтеся. Численні контакти - запорука успіху. Один підкаже потрібний телефон або сайт, інший познайомить з цікавою людиною, третій дасть слушну пораду. Не обов'язково дружити з усіма глибоко і цілодобово - варто лише підтримувати контакт, що дозволяє в будь-який момент звертатися до людей з питаннями, проханнями і пропозиціями. Зрозуміло, мова йде про обопільне спілкуванні - ви теж повинні бути відкриті для чиїхось ініціатив і прохань. Егоїстична експлуатація чиїхось фінансових, ділових або інтелектуальних ресурсів принесе вам лише тимчасовий успіх.
      2. Не будьте скромні зайве. Можна все життя просидіти в курному кутку непоміченим, навіть маючи величезний багаж досвіду і талантів, якщо не проявляти ініціативу. Піар власних ідей - це мистецтво, яким доведеться опанувати, якщо ви хочете успішно реалізуватися. У згадці своїх здібностей і досягнень немає нічого поганого: люди повинні розуміти, що ви успішні і співпраця з вами принесе користь і їм теж. Тільки стежте за тим, щоб самореклама не перетворилися на хизування. Іноді достатньо лише обмовитися про те, що ви добре вмієте робити (скажімо, монтувати на комп'ютері відеоролики), і у вас тут же з'являться однодумці.
      3. Робіть те, що подобається. Успіх швидше приходить до тих, хто прагне задовольнити власні потреби, а не виконує соціальне замовлення або жадає відповідати очікуванням оточуючих. Мода на бізнес-леді привела до того, що багато жінок намагаються зробити кар'єру в офісах, тоді як за характером "скроєні" зовсім для іншого. Відмовтеся від соціальних стереотипів, прислухайтеся до свого внутрішнього голосу і робіть те, що хочете самим, а не те, чого чекають від вас інші. Стати собою, поставте реальні цілі - будь то кругосвітню подорож або народження чотирьох дітей. Саме тут вас чекають справжні радості і перемоги.
      4. Дружіть зі щасливими. Це можуть бути просто щасливі люди, у яких, що не день - то щасливий квиток ... Або оптимісти, чиє життя може, і не безхмарне, зате вони володіють вродженою здатністю не драматизувати ситуацію, а з гумором сприймати підніжки, поставлені тут і там. Адже душевний настрій передається по ланцюжку. Нагрубили вам вранці в автобусі - і день зіпсований. А порозмовлявши з тим, хто завжди в гарному настрої, ви, навпаки, отримаєте заряд позитивної енергії. У позитивно налаштованої людини і робота йде на лад, і відносини складаються ... Однозначно, денна порція міні-удач буде вам забезпечена. Адже маленькі радості життя - це і є інгредієнти щастя.
      5. Ставтеся до життя, як до гри, де іноді виграєш, а іноді програєш. Деяких губить надмірно серйозне ставлення до життя. Як казав незабутній барон Мюнхгаузен: "Ви занадто серйозні, панове!" - а надлишок серйозності веде до постійного напруження і в кінцевому підсумку до зриву. Удача ж, навпаки, вибирає тих, хто дивиться на свої справи менш фатально і розуміє, що вигравати в лотерею завжди неможливо. Зате за програшем може послідувати виграш. Так що зберігайте азарт! А також будь-яка проблема перестає бути важливою, якщо її «висміяти» - працює на 100%. Це нелегко зробити, але можна. І як тільки посмієшся над проблемою, вона здувається, як повітряна кулька.
      6. Думайте позитивно. Позитивне мислення - антонім негативного мислення, коли людина сама нагнітає навколо себе обстановку. Накладіть табу на висловлювання: "Це мій хрест", "Страждати мені на роду написано", "Хотілося як краще, а вийшло як завжди".Негативне мислення розхитує психіку: адже наші думки безпосередньо пов'язані з нашими поведінковими реакціями (як, втім, і навпаки). Все валиться з рук, одна промашка слідує за іншою, а ви навіть не помічаєте, що притягуєте цю невезуха власним настроєм? Розірвіть це порочне коло, перестаньте подумки мусолити свої невдачі - наявні і гіпотетичні, - і вони перестануть ходити за вами по п'ятах.
      7. Оточуйте себе позитивом. Якщо ви звикли дивитися одні ужастики, а в газетах читати тільки кримінальну хроніку, не сподівайтеся, що удача постукає до вас у двері. Щоб заманити її, потрібно оточувати себе всім зі знаком плюс: красивими речами, мажорною музикою, добрими людьми і улюбленими тваринами. Пускаючи в серці тільки хороше, ви програмуєте себе на радість, щастя, везіння.
      8. Посміхайтеся людям. Психофізіологи стверджують, що навіть натягнута усмішка через деякий час викликає приблизно такий же ефект, як посмішка щира. Активно працюють мімічні м'язи розширюють кровоносні судини і покращують постачання мозку киснем, клітини центральної нервової системи починають виробляти ендорфіни, і ми стаємо більш добросердими і оптимістичними. Та й іншим спілкуватися з усміхненою людиною куди приємніше, ніж з похмурою.
      9. " Не застрявайте". Деякі не в силах забути навіть дрібну неприємність, постійно повертаючись до пов'язаних з нею негативних переживань. Або, слідуючи наміченій меті, знову і знову наступають на одні й ті ж граблі, але відчайдушно ломляться в тупиковому напрямку. Такий тип психіки фахівці називають "застряваючим". Найчастіше ця риса вроджена, і все ж треба намагатися бути мобільним: швидше переходити з одного емоційного стану в інше, міняти тактику поведінки в залежності від обставин, перемикатися на різні види діяльності. Не зациклюйтеся на промахах, шукайте різні підходи до життя, і ваші шанси на успіх збільшаться.
      10. Хваліть себе. Радійте своїм маленьким перемогам. Часом ми нарікаємо: "Хіба це успіх? Це дрібниця. Он у інших, які досягнення! "Ніколи не знецінюйте власні удачі, інакше вони зовсім перестануть вас відвідувати! Навпаки, платіть собі хвалу навіть за сумлінно зроблену невелику справу. І заохочуйте себе подарунком. Психологи радять ставити цей подарунок на чільне місце - як Кубок перемоги. Тоді з'являється стимул досягати успіху знову.
      11. Правильно харчуйтеся. Не захоплюйтеся суворими дієтами - недостатнє харчування мозку веде до підвищеної стомлюваності, млявого сприйняття навколишньої дійсності, а то і зовсім до апатії. В такому стані вам не бачити удачі як власних вух! Крім того, їжа - джерело задоволення. Морозиво або шматок смачного торта можуть спровокувати такий ендорфіновий викид, що вас осяє ідея, гідна Нобелівської премії! Словом, не лишайте себе радості і душевної рівноваги голодуванням, але і не робіть культу з їжі.
      12. Творіть. Терапевтичний ефект хобі давно доведений. І нехай ваше захоплення (живопис, музика, танець, ремесло) - чиста самодіяльність! Зате воно знімає стрес, дозволяє домогтися релаксації, добре впливає на роботу внутрішніх органів. Це ідеальний засіб для поліпшення загального самопочуття і подолання "синдрому невдахи". Справжні творці за самовідчуттям - одні з найщасливіших людей. Цим вони зобов'язані ендорфінам, які супроводжують натхнення.
      13. Пробуйте. Не замикайтеся в рамках одного виду діяльності. Життя не стоїть на місці, і перехід з однієї сфери в іншу може стати успішним поворотом у долі. Якщо підвернувся шанс проявити себе в чомусь іншому, чому б не ризикнути? Отримайте принципово іншу освіту, змініть професію. Удача любить тих, хто не топцює на місці, не цурається всього нового і нестандартного. І, якщо хтось подзвонить вам з дивною на перший погляд пропозицією, дайте відповідь згоди: "Так".
      14. Забудьте про все зайве.Вибачте кривдників, роздайте борги, викиньте старі непотрібні речі, відмовтеся від обов'язків, які вам нав'язали, - очистіть життя, немов комп'ютер від непотрібних файлів. Ви відчуєте себе вільніше, щасливіше, здатними до нових звершень.
      15. Будьте побільше на світлі. Його достаток або нестача впливає на наш настрій. Один із способів світлотерапії полягає в тому, що пацієнта садять перед спеціальним екраном, що випромінює світло набагато більшої інтенсивності, ніж звичайні лампочки. Так меланхолікам і жертвам невдач допомагають змінити своє світосприйняття в позитивну сторону. У темний час доби гіпофіз виробляє гормон мелатонін, який породжує тугу і занепадницькі настрої, а додаткова порція світла припиняє цей процес - вчорашній песиміст знову готовий ганятися за удачею!
      16. Долучайтеся до прекрасного. Справжнє велике мистецтво зцілює душу, веде від буденної суєти і налаштовує на позитивні перетворення у власному житті. Для цього є наукове пояснення: яскраві враження підвищують активність головного мозку, що створює відмінну базу для генерації ідей і розробки планів по їх втіленню. Отже, поспішайте в театри, музеї і філармонії!
      17. Злийтеся з природою. Короткий відпочинок за межами мегаполісу наповнить вас цілющою енергією. Пройдіться босоніж по траві, доторкніться до кори дерева, вдихніть смолистий запах лісу, послухайте шум річки і щебетання птахів, а взимку прислухайтеся до хрускоту снігу під ногами ... Навіть прогулянка в сквері допоможе зняти втому і агресію, звільнити внутрішні резерви - фізичні, інтелектуальні, творчі, емоційні - і ви знову почнете витрачати сили в правильному напрямку.
      18. Виберіть собі талісман. Це може бути маленька плюшева іграшка або обручка - словом, те, що бувало з вами в щасливі моменти життя і що можна завжди носити з собою. Тут мова йде про ефект плацебо - твердо повіривши, що ваш талісман притягує удачу, ви й справді станете більш успішними. Тільки не переборщіть: талісман талісманом, але порядність і обачність повинні залишатися з вами.
      19. Вірте в свою везучість. Знайти в своєму житті ознаки успішності просто. Це тільки здається, що причин для радості немає, а насправді ви - обранець долі і вам вже пощастило: у вас є дах над головою, ви не голодуєте і вільні в своєму виборі в життя. Підсумуйте всі хороші пункти і порадійте за себе. Відчувши себе щасливчиком, ви вже будете на півдорозі до успіху. З таким-то стартовим капіталом! Залишиться лише докласти трохи зусиль
      Переклала на українську мову 4.05.19 16.38




      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    22. Сильвестр Сталлоне.
      Сильвестр Сталлоне.
      Народився Майкл Сильвестр Енціо Сталлоне в Нью-Йорку 6 липня 1946 року. Пологи проходили важко. У новонародженого Сильвестра, в результаті родової травми, паралізувала частину язика, щоки і губ.
      Батько Сталлоне приїхав з Сіцілії, працював перукарем і не прагнув зробити кар'єру. Мати Жаклін, енергійна і творча особистість, перебувала в постійному творчому пошуку: танцювала в кордебалет, організовувала матчі жінок-борців, займалася астрологією.
      Батьки Сталлоне згодом розлучилися, а син залишився з батьком. Однак до 15 років стало зрозуміло, що батько не здатний займатися вихованням і Сильвестр переїхав до матері.

      Дитинство актора пройшло в італійському кварталі Нью-Йорка. Через поганні догани Сталлоне став об'єктом насмішок в школі, відповісти на які не міг: через маленький зріст, кривого обличчя і невиразної мови його постійно дражнили. Розраховувати йому було ні на кого, і він вирішує захистити себе.
      Для того щоб подолати сором'язливість Майкл записується в драматичний гурток, приблизно в цей же час записується і в тренажерний зал. Регулярні походи в «тренажерку» приносять свої плоди, які бажаючих заробити по шиї за чергову шпильку невдовзі не виявляється.
      На драматичний факультет університету Майямі, який йому так і не судилося закінчити, Сталлоне надходить в кінці шістдесятих років. Кинувши, обридле йому навчання, Майкл, який мріє стати суперзіркою, перебирається в Нью-Йорк. Однак все складається зовсім не так просто, як це уявляв собі актор.
      Після десятка безуспішних кастингів, актор отримує «відповідну роль» на одній з численних порностудій. Незважаючи на те, що друга половина 70-х видалася куди більш успішною в плані ролей в серйозних фільмах, актор ледве-ледве зводить кінці з кінцями, проживаючи в автофургоні разом з дружиною та однорічною дитиною.
      Щасливим квитком Сталлоне в нове життя, стає власноруч написаний сценарій про невдалого боксера, який сповна використав шанс, даний йому долею. Класична мелодрама з традиційним для кінематографа тих років хепі ендом, була оцінена достойно. Майклу пропонують за сценарій величезну суму грошей - 200 000 доларів.
      Сталлоне заявляє, що погодиться і на двадцять, тільки б йому дозволили зіграти головну роль плюс невеликий відсоток від прокату. Що вийшла на екрани в 1976 році картина «Роккі» робить актора не тільки відомим всій Америці, але і багатим.
      Неймовірно, але факт, в 1982 році Сталлоне вдається зробити те, що до цього не вдавалося нікому - створити ще один культовий образ, на цей раз у фільмі «Рембо: Перша кров».Правда образ напівголого вояки, методично знищує все на своєму шляху, зіграв з актором злий жарт, практично всі ролі, які йому пропонували з моменту виходу першої частини картини, так чи інакше були пов'язані з вбивствами і руйнуваннями.
      Для того щоб продемонструвати всім, що він не тільки гора м'язів, але і по-справжньому талановитий актор, Сильвестр, який одержує на той час по 15-20 мільйонів за картину, погоджується на гонорар в 60 тисяч, для того щоб отримати відповідну роль в драмі «Земля Поліцейських» (1997). Ця роль далася акторові нелегко, проте поставлене завдання він виконав на тверду п'ятірку. Образ неохайного шерифа, кінокритики визнають кращим з створених ним з часів Роккі.
      Крім ще чотирьох частин Роккі (1979, 1982, 1985, 1990) і трьох частин «Рембо» (1985, 1988, 2008), на рахунку актора десятки по-справжньому відмінних робіт, більшість з яких стають класикою світового кінематографа: «Танго і кеш »(1989),« Стій! Або моя мама буде стріляти »(2002),« Скелелаз »(1993),« Руйнівник »(1993),« Суддя Дредд »(1995),« Наймані вбивці »(1995),« Нестримні »(2010) та інші.
      У свої 67 років людина-легенда прекрасно виглядає, безперервно знімається і сповнений планів. «Мені в останні роки часто говорять:" Ви улюблений актор моєї бабусі ". І як після такого не задуматися про вік? »- сміється Сталлоне.
      У день 50-річчя редакція тижневика Star зробила Сильвестру Сталлоне плід пікантний сюрприз: спеціальний номер журналу з іменами і фотографіями 595 жінок, з якими актор коли-небудь зустрічався. У його житті з'являється ціла низка відомих красунь: Андреа Візер, Сінді Кроуфорд, Сьюзен Ентон, Лінда Євангеліста.
      Одружився Сталлоне тричі, його дружинами в різний час стали: Брігітте (Бріджит) Нільсен, Саші Зак і Дженніфер Флавін. Спільне життя з Бріджит Нільсен тривала всього 2 роки і завершилася скандалом. Після цього шлюбу Сталлоне сказав: «Шлюб - викинуті на вітер гроші». Саша Зак подарувала йому двох дітей - вони прожили разом цілих 11 років.
      Навесні 1990 року познайомився з молоденькою моделлю Дженніфер Флавін. Їхні стосунки не були простими: він то кидає її, то повертається знову. Лише по закінченні 6 років він зрозумів, що готовий одружитися ще раз - вони виховують 3-х дочок. Сталлоне часто повторює, що тільки зараз він по-справжньому щасливий.
      За гріхи молодості Сталлоне розплачується досі - в однієї з його дочок, Софі, при народженні виявили порок серця. Софі у віці 2 місяців перенесла серйозну операцію на серці, а його син, Сет Сталлоне, страждає аутизмом.
      Розповідаючи про речі, які все ж зробив би по-іншому, Сталлоне говорить, що жінок вибирав би обережніше. Актор зізнається, що в молодості не цінував сім'ю і гнався за загальним обожнюванням, змінюючи коханок як рукавички. На щастя, Слаю довелося зустріти на своєму шляху мудру жінку, яка подарувала йому дітей і навчила її поважати.
      За свою довгу кар'єру, Сильвестр Сталлоне пережив і зльоти, і падіння, але любов публіки і раніше з ним. Один з його останніх проектів - шоста за рахунком картина про примхливого боксера Роккі. При створенні фільму, шістдесятирічний на той момент Слай активно працював по обидва боки камери.
      Ніхто з знаючих Сталлоне підлітком і уявити собі не міг, що цей похмурий, агресивний, що страждає наслідками родової травми хлопчина стане кумиром мільйонів і одним з найбільш високооплачуваних діячів кіноіндустрії. Та й сам Слай, якщо вже на те пішло, до двадцяти трьох років почав сумніватися в собі - гідної роботи не було, його акторська освіта нікого не цікавила, а зніматися м'язистого хлопця брали лише в порно. А потім стався Роккі ...Роккі - головний персонаж життя
      Відповідаючи на питання, як з'явився найголовніший в його житті кіноперсонаж, Сталлоне розповідає, що, розчарувавшись в собі самому і власних мріях, він вклав душу в сценарій про людину з тими ж проблемами. В результаті, Роккі вийшов таким собі йде в нікуди, усіма покинутим, проте цілеспрямованим і на рідкість впертим типом.
      Закінчивши сценарій, молодий Сталлоне почав стукати в двері різних продюсерських компаній з метою роздобути грошей на свій проект. Одному маловідомому на той момент агентству сценарій здався перспективним, але щоб отримати право створити за ним фільм, продюсерам довелося прийняти головну умову Сталлоне - Роккі повинен зіграти саме він.
      Згодом, було знято шість фільмів про життя боксера. П'ятий виявився такою ж відвертою невдачею, як перші чотири - тріумфом. З приводу шостого думки різняться, проте сам Сталлоне задоволений. Він зізнається, що тоді, в 1976 році, не сподівався, що історія матиме таку популярність. Спочатку, було написано лише три сценарії, а решта почали з'являтися у міру «дорослішання» і формування особистості Роккі в розумі його творця.
      Шостий фільм, зізнається актор, є спробою реабілітації неохайного в очах публіки Роккі. Повернувши пригніченого смертю улюбленої дружини боксера на ринг, Сталлоне і його колеги сподівалися зняти по-справжньому психологічний, реалістичний фільм про набуття нового сенсу в житті.
      Інвестори, навчені провалом попередньої частини історії про життя боксера, сприйняли пропозицію Слая про створення чергового фільму насторожено. Сталлоне зізнається, що шостий «Роккі» в чомусь схожий на першого - і в ту, і в іншу картину спочатку ніхто не вірив. Останній частині довелося чекати свого часу ще довше, ніж першої - на втілення задумки в життя, Сталлоне було потрібно цілих вісім років.
      П'ятий фільм про боксера - не єдине фіаско в кар'єрі Слая, однак він навчився сприймати невдачі легко. Помилок актор, на його думку, наробив чимало, але анітрохи про них не шкодує.
      Те ж стосується і самої зорі егокінокарьери - ні для кого не секрет, що перший фільм, в якому актор взяв участь, був порнографічним. Сталлоне, звичайно, не пишається цим фактом, однак заперечувати або виправдовуватися теж не має наміру. За його словами, з роботою молодим акторам тоді було важко, а вижити в Нью-Йорку без грошей - нереально.
      Треба сказати, що за сучасними мірками, порноподвиг молодого Сталлоне - річ цілком невинна. Свого часу, коли актор знайшов широку популярність, творці фільму пропонували йому викупити «ганебну» стрічку, щоб та більше не з'являлася на полицях магазинів і не псувала йому репутацію. Слай навідріз відмовився, і зняте в 1970 році кіно було перевидано новим накладом в 1976 - в рік появи в прокаті «Роккі».
      Найближчим йому по духу персонажем залишається перший - Роккі. Повзрослівший і навчений досвідом актор каже, що всім варто повчитися у цього сильного духом героя вмінню не опускати руки в, здавалося б, безнадійних ситуаціях.
      В останні роки, фільми Слая далекі за якістю і успіху від підкорившої серця мільйонів глядачів динамічної картини про боксера Роккі.
      У своєму інтерв'ю німецькому журналу «Вельт», Сталлоне зізнається, що йому на це наплювати - краще знімати відвертий треш, ніж взагалі нічого не робити. На думку Сталлоне, роль кіношедевра уготована далеко не кожному з сотень щорічно виходячих на екрани фільмів, і це абсолютно нормально.
      Про провали, які неодноразово траплялися з ним за роки кар'єри, моложавий актор, якому вже за шістдесят, анітрохи не шкодує. Як він сам зізнається, на тлі подібних невдач успіх здається ще більш солодким.
      Одним із самих божевільних проектів актора і сценариста за останні роки став шостий за рахунком фільм про Роккі. Проект дуже довго лежав на совісті Слая мертвим вантажем - п'ята частина, за визнанням самого Сталлоне, була на рідкість невдалою, і всі боялися чергового фіаско. Актор зізнається, що чергове продовження розповіді про життя боксера - спроба повернути Роккі таким, яким його знала публіка до виходу в світ катастрофічно помилкової п'ятої частини. Повернути не тільки глядача, а й самого Сталлоне.
      На питання про те, чи чекає нове життя і іншого популярного персонажа Сталлоне - Рембо, актор поки не знає, що відповісти. Рембо близький йому своєю запеклістю, проте своїм справжнім духовним двійників Сталлоне вважає Роккі.
      Цілеспрямований боксер є улюбленим персонажем не тільки Сталлоне, але і його дітей - з тих пір, як вони дізналися цього персонажа, вони справді пишаються татом. А ось Рембо дочки і сини актора терпіти не можуть - як розповідає Слай, діти зустріли його ідею зняти четвертий фільм про громилові справжньою істерикою.
      Все життя граючи грубих, швидких на різкі дії чоловіків-мачо, Сталлоне трепетно ставиться до виховання та інтелектуального розвитку своїх дітей. Він каже, що просто намагається не повторити помилок свого батька - той славився своєю імпульсивністю, не цурався фізичного покарання і не особливо вникав в освіту сина. Сталлоне не шкодує про те, яким було його дитинство, адже воно багато в чому вплинуло на його подальший успіх, проте для власних дітей він хоче бути кращим батьком.
      .
      Переклала на українську мову 7.04.19 17.35


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    23. 20 безцінних порад лікаря-психотерапевта Володимира Леві

      20 безцінних порад лікаря-психотерапевта Володимира Леві

      Письменник і лікар-психотерапевт Володимир Леві був одним з перших, хто працював в області суїцидології (вивчення і профілактики самогубств) брав участь у створенні «телефону довіри» і кризового стаціонару, а також займався психологією музичного сприйняття і музикотерапії. У його роботах - безліч порад, до яких варто прислухатися:
      1. Цікавість – надійніші ліки від заздрості: проникнувши за покрив зовнішнього, завжди виявляєш, що заздрити нема чому.
      2. Найцінніша якість співрозмовника - вміння слухати!
      3. Найважливіше з почуттів - почуття міри, в якому теж належить дотримуватися почуття міри ...
      4. У натовпі, де кожен кричить, більше всіх привертає увагу той, хто мовчить.
      5. Мудрий правитель управляє так, що його не помічають.
      6. Досвідчені тренери екстремальних видів спорту кажуть: «Страх як вогонь: якщо ти його контролюєш, він тебе гріє, а якщо не контролюєш, то спалює». Те ж саме можна сказати і про оціночні залежності. Не «зірватися», а контролювати, - щоб гріла і заводила, але не спалювала і не топила.
      7. Відпочинок - це мистецтво. Відпочинок - робота не менш відповідальна, ніж сама робота, і людей, які вміють відпочивати, рівно стільки ж, скільки вміють добре працювати: обидва вміння завжди збігаються.
      8. Людина - це багатошарова плівка, на якій в прихованому вигляді відзнято багато всякої всячини, а проявники цієї плівки - інші люди, ролі і ситуації. Як знають фотографи, знайти хороший проявник не так легко.
      9. Щоб успішно користуватися порадами з розвитку сили волі, потрібна чимала сила волі.
      10. Лінь - це інстинкт самозбереження від зайвих дій.
      11. Крім жартів, зіткнення - усунення фізичної дистанції - усуває і психологічну.
      12. З життя ніколи не можна виключити три речі: ризик, гріх і можливість щастя.
      13. Принизити тебе може тільки одна людина на світі. І ця людина - ти сам.
      14. Трагедія дурня не в дурості, а в домаганні на розум.
      15. Депресія - стан, в якому легше вивантажити вагон цегли, ніж підняти телефонну трубку.
      16. Страх, як боягузлива дворняжка, біжить тільки за тим, хто біжить від нього, але відступає, коли на нього йдуть прямо.
      17. Вихід з безвиході там же, де вхід.
      18. Хто говорить правду відповідає втричі: за саму правду, за себе, за того, кому він її повідомляє.
      19. Настрій - це те, як душа знає минуле, як відчуває сьогодення і як будує майбутнє.
      20. Не подобатися треба, щоб щасливою бути, а навпаки, щасливою бути, щоб подобатися.
      Переклала на українську мову 1.05.19 16.50

      20 бесценных советов врача-психотерапевта Владимира Леви

      Писатель и врач-психотерапевт Владимир Леви был одним из первых, кто работал в области суицидологии (изучения и профилактики самоубийств) участвовал в создании «телефона доверия» и кризисного стационара, а также занимался психологией музыкального восприятия и музыкотерапии. В его работах – множество советов, к которым стоит прислушаться:
      1. Любопытство — надежнейшее лекарство от зависти: проникнув за покров внешнего, всегда обнаруживаешь, что завидовать нечему.
      2. Самое ценное качество собеседника — умение слушать!
      3. Самое важное из чувств – чувство меры, в котором тоже надлежит соблюдать чувство меры…
      4. В толпе, где каждый орет, больше всех привлекает внимание тот, кто молчит.
      5. Мудрый правитель управляет так, что его не замечают.
      6. Опытные тренеры экстремальных видов спорта говорят: «Страх как огонь: если ты его контролируешь, он тебя греет, а если не контролируешь, то сжигает». То же самое можно сказать и об оценочной зависимости. Не «сорваться», а контролировать, — чтобы грела и заводила, но не сжигала и не топила.
      7. Отдых — это искусство. Отдых — работа не менее ответственная, чем сама работа, и людей, умеющих отдыхать, ровно столько же, сколько умеющих хорошо работать: оба умения всегда совпадают.
      8. Человек — это многослойная пленка, на которой в скрытом виде отснято много всякой всячины, а проявители этой пленки — другие люди, роли и ситуации. Как знают фотографы, найти хороший проявитель не так легко.
      9. Чтобы успешно пользоваться советами по развитию силы воли, нужна немалая сила воли.
      10. Лень — это инстинкт самосохранения от излишних действий.
      11. Кроме шуток, соприкосновение — устранение физической дистанции — устраняет и психологическую.
      12. Из жизни никогда нельзя исключить три вещи: риск, грех и возможность счастья.
      13. Унизить тебя может только один человек на свете. И этот человек — ты сам.
      14. Трагедия дурака не в глупости, а в притязании на ум.
      15. Депрессия — состояние, в котором легче выгрузить вагон кирпича, чем поднять телефонную трубку.
      16. Страх, как трусливая дворняжка, бежит только за тем, кто бежит от него, но отступает, когда на него идут прямо.
      17. Выход из безвыходного положения там же, где вход.
      18. Говорящий правду отвечает втройне: за саму правду, за себя, за того, кому он её сообщает.
      19. Настроение — это то, как душа знает прошлое, как чувствует настоящее и как строит будущее.
      20. Не нравиться надо, чтобы счастливой быть, а наоборот, счастливой быть, чтобы нравиться.


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    24. 12 глибоких висловлювань про віру...

      12 глибоких висловлювань про віру, які допоможуть мислити ширше

      12 глибоких висловлювань про віру, над якими варто задуматися:
      1. Неможливо сподіватися на рай однієї релігії, не ризикуючи потрапити в пекло всіх інших. © Жюльєн Фалкенаре
      2. Я не належу до тих, хто, шануючи хрест, не бачить на ньому людини. © Станіслав Лец
      3. Релігія не робить нас краще, але вона заважає нам стати набагато гірше. © Анрі Бодріраллар
      4. Людина - релігійна тварина; єдина тварина, яка любить ближнього свого, як самого себе, і перерізає йому глотку, якщо розходиться з ним у богословських питаннях. © Марк Твен
      5. У Бога немає релігії. © Ганді
      6. Чим обмеженіший кругозір людини, чим менше він знайомий з історією, природою і філософією, тим щиріше його прихильність до своєї релігії. © Людвіг Фейєрбах
      7. Немає такого куточка в світі, де різниця в релігійних поглядах НЕ зрошувала б землю кров'ю. © Дені Дідро
      8. Релігія - поширений сурогат віри. © Оскар Уайльд
      9. Релігії подібні світлячків: для того, щоб світити, їм потрібна темрява. © Артур Шопенгауер
      10. Дивно, як охоче люди борються за релігію і як неохоче живуть по її приписам. © Георг Ліхтенберг
      11. Сутність будь-якої віри полягає в тому, що вона надає життю такий зміст, який не знищується смертю. © Лев Миколайович Толстой
      12. Ми досить релігійні, щоб ненавидіти один одного, але недостатньо релігійні, щоб один одного любити. © Джонатан Свіфт
      Переклала на українську мову 1.05.19 16.40
      12 глубоких высказываний о вере, которые помогут мыслить шире

      12 глубоких высказываний о вере, над которыми стоит задуматься:
      1. Невозможно надеяться на рай одной религии, не рискуя попасть в ад всех других. © Жюльен Фалкенаре
      2. Я не принадлежу к тем, кто, почитая крест, не видит на нем человека. © Станислав Лец
      3. Религия не делает нас лучше, но она мешает нам стать гораздо хуже. © Анри Бодрираллар
      4. Человек — религиозное животное; единственное животное, которое любит ближнего своего, как самого себя, и перерезает ему глотку, если расходится с ним в богословских вопросах. © Марк Твен
      5. У Бога нет религии. © Ганди
      6. Чем ограниченнее кругозор человека, чем меньше он знаком с историей, природой и философией, тем искреннее его привязанность к своей религии. © Людвиг Фейербах
      7. Нет такого уголка в мире, где различие в религиозных воззрениях не орошало бы землю кровью. © Дени Дидро
      8. Религия — распространенный суррогат веры. © Оскар Уайльд
      9. Религии подобны светлячкам: для того, чтобы светить, им нужна темнота. © Артур Шопенгауэр
      10. Удивительно, как охотно люди сражаются за религию и как неохотно живут по её предписаниям. © Георг Лихтенберг
      11. Сущность всякой веры состоит в том, что она придает жизни такой смысл, который не уничтожается смертью. © Лев Николаевич Толстой
      12. Мы достаточно религиозны, чтобы ненавидеть друг друга, но недостаточно религиозны, чтобы друг друга любить. © Джонатан Свифт



      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    25. 7 східних правил чистоти
      7 східних правил чистоти
      У східній філософії, кажучи про чистоту, мають на увазі не тільки чистоту тіла, але і чистоту душі, думок і вчинків.
      Ці 7 простих правил чистоти зі Сходу можуть бути дуже корисні для кожного з нас:
      1. «Чистота рук», що означає не брати зайвого. Неможливо наживатися на іншій людині. Якщо гроші призначалися не вам, а ви добули їх обманом або хитрістю, вони стануть причиною паразитів і проблем у вашому тілі і в житті.
      2. «Чистота вух» має на увазі, що не варто слухати людей наляканих, озлоблених і метушливих, а також захистити свій слух від пліток і порожніх розмов.
      3. «Чистота очей» - не забруднюйте свій зір заздрістю і прагненням того, що має ближній, не брудніть свої очі наглядом сцен насильства і жорстокості. Тримайте свій погляд в чистоті, спостерігаючи досконалість світу і пишність його фарб.
      4. «Чистота рота» - не забруднюйте свій рот зайвим багатослівністю і лихослів'ям. Злі нотки вашої мови сильно забруднюють ваше тіло і ваше життя.
      5. «Чистота тіла і одягу», що означає утримувати тіло і одяг в чистоті. Будьте уважні до свого зовнішнього вигляду. Доглядайте за собою так, щоб вам самим було приємно на себе поглянути.
      6. «Чистота думок» має на увазі, що всі негативні і неприємні думки про себе, установки і самообмеження - це непотрібні відходи ваших думок. Позбавтеся від них, звільніть місце для позитивних і творчих ідей.
      7. «Чистота душі і серця». Ваша душа - це найчистіше і світле, що є у вас. Не дозволяйте собі ігнорувати її позиви. Якщо ви будете в житті керуватися її підказками, то пройдете найсприятливіший для вас шлях. Любіть і не вимагайте нічого натомість. Любов вже сама по собі щастя.
      Переклала на українську мову 1.05.19 16.15


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    26. З ранку сонечко в віконце усміхнулось!
      З ранку сонечко в віконце усміхнулось!
      З Днем народження онученька Людмила!
      У тебе зараз юності квітучої пора,чарівна, гарна ти, як квітка весняна!
      Не лише вродою своєю ти чаруєш, а щирістю,любов’ю.повагою,теплом!
      Характер вихований і манери, розумна,ввічлива і чемна,високий інтелект, самодостатня, впевненно ти по життю крокуєш,цінуєш не лише себе, а всіх оточуючих тебе людей!
      Своєю працею ти приклад подаєш, тому підтримують тебе і довіряють керівні посади і людей!
      Свою матусю,брата любиш,поважаєш, підтримуєш, у всьому їм допомогаєш, родинний затишок панує в вашім домі, і кожний, хто до вас приходить тепло це відчуває !
      Бажаємо здоров’я, любові і наснаги,здійснення заповітних мрій твоїх, гармонії в душі і вірних друзів, які підтримають тебе,дадуть пораду,це саме головне і цінне в нашому житті!
      Ми з дідусем любимо, обожнюєм тебе і дякуємо Всевишнього за подарунок, що в нашій сім’ї родилась ти!
      4.05.19 10.30


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    27. Про жінок після 50 та цитати М. Жванецького
      Про жінок після 50(Михайло Жванецький)
      До того, що в нашій країні зникають окремі люди, ми вже звикли.
      Але у нас раптово зникло ціле покоління.
      Ми робимо вигляд, що нічого не сталося.
      Пропадають жінки.
      Пропадають жінки після п'ятидесяти.
      Вони зникли з екранів, вони не ходять в кіно, вони не з'являються в театрах.
      Вони не їздять за кордон. Вони не плавають в морі.
      Де вони?
      Їх тримають в лікарнях, в продовольчих крамницях і на базарах і в квартирах.
      Вони беззахисні.
      Вони не виходять з дому.
      Вони зникли.
      Вони не потрібні. Як інваліди.
      Ціле покоління пішло з життя, і ніхто не питає, де воно.
      Ми кричимо: «Діти - наше майбутнє»!
      Чи не діти. Вони - наше майбутнє. Ось що з нами станеться.
      Всю кар'єру, всю рекламу ми будуємо на юних жіночих тілах і на цьому ми втратили мільйони світлих сивих голів.
      Чому ?!
      Як дівчатам не страшно? Це ж їхнє майбутнє ховається від очей перехожих.
      Багато випало на долю цих жінок.
      Дикі черги, безграмотні аборти, тісні чоботи, пропалені рукавиці. І зараз їх знову заштовхали глянцеві попки, порцелянові стегна, кольорові скляні очі.
      Юне тіло великим пошепки: «Невже я цього не варта?»
      Ти-то гідна ... Ми цього не гідні.
      Ми гідні кращого.
      Світ мрії заповнили одноразові жінки, яких змінюють, як шприци. Піддути грудей, накачані губи, фабричні очі. Все це тривіально-віртуальне статеве збудження, від якого народжується тільки візит до лікаря.
      Ви уявляєте вірші про цю любов?
      Ми вигнали тих, хто дає стиль, моду, смак до краси, красного письменства, хто робить політиків, хто зберігає життя чоловіків.
      На них кричать в лікарнях: «Ви хто - лікар?» «Я не лікар, - каже вона тихо. - Але я борюся за життя свого чоловіка, більше нікому в цій країні ».
      Вони - ці жінки - зберігають для нас наших геніїв.
      Втратимо їх - зникнуть і їхні чоловіки, люди конкретного результату.
      Залишаться тріскучі і безглузді політики і кілька олігархів, особисте життя яких вже нікого не цікавить.
      Вони її вручають в абсолютно чужі руки. Питання тільки в тому, чи стане іноземна медсестра за великі гроші тимчасово люблячою дружиною.
      Звичайно, в рідкісний і короткий період телевізійного статевого збудження ми прощаємо все чарівним сідницях, навіть їх головки, їх пісеньки, їх всілякі стегенця, їх гордість: «Мій чоловік теж модель ...»
      Вони правильно, вони вірно поспішають.
      У тридцять років залишаться тільки ноги, в сорок - очі, в сорок п'ять попливе талія, в п'ятдесят спливуть окремі авторки окремих жіночих детективів, в п'ятдесят п'ять - борці за присутність жінок в політиці, а в шістдесят зникнуть всі.
      Хоча саме ці зниклі жінки створюють королів і полководців.
      Вони другий ряд в політиці.
      А другий ряд в політиці - головний.
      Вони оцінюють гумор, живопис, архітектуру і всі скарби світу, а значить, і оплачують їх через своїх чоловіків.
      Я цього літа на одному благодійному концерті побачив їх. Я побачив зникле в Росії плем'я, плем'я літніх дам - струнких, гарних, в легких шубках і тонких туфлях - і їх чоловіків, трохи старших.
      Це була юрба 60, 65, 70, 80, 85-річних.
      Вони реготали і аплодували, вони танцювали і грали в карти.
      Вони заповнювали величезний зал з розсувним дахом.
      Це були не олігархи, які не міністри, які не королі.
      Це були жінки, особи яких складають герб Франції.

      20 дивно влучних фраз Михайла Жванецького
      У Росії треба жити швидко! Щоб встигнути до приходу міліціонера, революціонера і лікаря.
      Красива жінка так само рідкісна, як розумний чоловік, - потрібні списки, вольєри, може бути, навіть штучне розведення.
      Ти думай, а думка прийде. Або жінка. Вони разом не приходять. Або думка, чи жінка, але щось прийде, головне - думай!
      Що наше життя? Світло в кінці тунелю є. Світло є. Тільки тунель, *** не кінчається.
      З жінкою можна робити все, що завгодно, тільки їй потрібно постійно пояснювати, що ж ми в даний момент робимо.
      Уряд нам обіцяє-обіцяє, обіцяє-обіцяє, а нам все мало!
      Хочеш всього і відразу, а отримуєш нічого і поступово.
      Пройшла молодість, одна за одною відступили жінки. Одна за одною наступили хвороби ...
      Чому у різних поколінь в нашій країні однакові перспективи. У всіх є впевненість в майбутньому. Що воно не дуже приємне.
      Всякий раз, коли я згадую про те, що Господь справедливий, я тремчу за свою країну.
      Скільки у держави не кради - все одно свого не повернеш!
      Чоловікові потрібна жінка уважна. Чи не стороння, що вдома чекає. А уважна, яка б сказала: «Ось це місце повтори мені, Ігорьок».
      Щасливим можна бути тільки в особистому житті. Там щастя сьогодення!
      В який час живемо? Чи не в наш.
      Народ і влада з однаковим презирством ставляться до економіки.
      У Росії не говорять «це незаконно», а кажуть «це небезпечно».
      Комуністична партія вчить нас: не кради по-маленькому.
      Патріотизм - це чітке, ясне, добре аргументоване пояснення того, що ми повинні жити гірше інших.
      Це Росія - країна необмежених можливостей і неможливих обмежень.
      Якщо ти поцупив дисертацію - не будуй міст, *** Іди в політику.
      Переспати може кожен, а поговорити ні. Так що, дівчатка, бережіть говорять чоловіків. До речі, говорять чоловіки теж не проти переспати.
      Переклала на українську мову 3.05.19 6.42


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    28. Біографія та цитати Рея Бредбері
      Біографія Рея Бредбері
      Біографія Рея Бредбері не відрізняється особливою неординарністю. Відомий письменник народився 22 серпня 1920 року в штаті Іллінойс, місті Вокіган. Його мати була шведкою за походженням, звали її Марі Естер Моберг. Леонард Сполдінг Бредбері - батько, який був нащадком англійців, які прибули в 1630 році в Америку. Повне ім'я Рея - Реймонд Дуглас, друга частина якого була дана на честь відомого актора Дугласа Фербенкса.
      У тридцятих роках, в самий розпал Великої депресії Рей Бредбері разом з родиною перебрався в Лос-Анджелес. Сім'я жила бідно, і коли він закінчив навчання в школі, йому не могли купити навіть костюм для випускного вечора. Тому він відправився на свято в піджаку свого покійного дядька, який в ньому загинув від руки грабіжника, а дірки від пострілів були акуратно зашиті.
      Після школи Бредбері не надійшов у коледж, але це не завадило йому регулярно займатися самоосвітою в бібліотеках. Ще з дитинства у хлопчика спостерігалася незвичайна тяга до літератури, а свої перші вірші він написав на дитячому друкарській машинці в дванадцять років. Коли Рею виповнилося двадцять, він вже точно знав, що хоче стати письменником.
      Перші оповідання Бредбері були опубліковані в журналах в 1940 році. У цей період, для того, щоб заробити на життя, хлопець займався продажем газет на вулиці, і тільки через кілька років його творчість стала приносити незначний, але регулярний заробіток. У 1947 році Рей випустив збірку оповідань «Похмурий карнавал», а в подальшому його твори потрапляли в антології кращих оповідань Америки. Також розповіді Бредбері були видані в збірках, які в 1947 і 1948 роках удостоїлися премії О. Генрі.
      Але найзначніший момент у творчості і біографії Рея Бредбері відбувся в 1950 році, коли вийшла збірка новел «Марсіанські хроніки», який і приніс йому популярність. Письменник присвятив його дружині, руками якої і був набраний перший екземпляр книги.
      З єдиною дружиною Маргарет Рей прожив все життя. З дня весілля, яка відбулася 27 вересня 1947, протягом кількох років вона цілими днями працювала для того, щоб чоловік міг займатися вдома своїми розповідями. За весь час у пари народилося чотири дочки.
      Рей Бредбері отримав безліч літературних нагород, був визнаний гідним титулу «Гранд-майстер» і звання почесного доктора літератури коледжу Уіттьер. Сьогодні його численні твори, до яких відносяться фантастичні поеми, повісті, романи, новели, вірші продовжують читати в усьому світі. 63 оповідання письменника не видавалися в збірках, а були надруковані в журналах і газетах. Серед його найвідоміших творів і збірок можна виділити «Вино з кульбаб». «Золоті яблука Сонця», «Механізми радості», «Смерть - доля самотніх», «Ліки від меланхолії» і багато інших.
      Біографія Рея Бредбері також включає цікавий факт про те, що його пра-прабабця була відьмою, спаленою в 1962 році на Салемскому процесі. Правда, підтверджень цьому немає, і цілком можливо, що ім'я Мері Бредбері було простим збігом. Проте, письменник вважає себе нащадком чаклунки, а в його оповіданнях потойбічна сила зазвичай виявляється більш людяною, ніж її людська
      Рей Бредбері Credo
      Звідки я прийшов, не знаю
      Не знаю я, куди піду,
      Коли переможно отблистаю
      У моєму блискучому саду.
      Коли виповнилося красою,
      Коли набриднути ласкою троянд,
      Коли запроситься до спокою
      Душа, втомлена від мрій.
      Але я живу, як танець тіней
      У передсмертний час хворого дня,
      Я сповнений тайною миттєвостей
      І червоною чарою вогню.
      Мені все відкрито в цьому світі -
      І ночі тінь, і сонця світло,
      І в тріумфуючий ефірі
      Мерехтіння ніжних планет.
      Я не шукаю хворого знанья,
      Навіщо, звідки я йду;
      Я знаю, було там сверканье
      Зірки, цілувалися зірку.
      Я знаю, там дзвеніло спів
      Перед престолом краси,
      Коли спліталися, як бачення,
      Святі білі квіти.
      І жарким серцем вірячи чуду,
      Зрозумівши повітряний небосхил,
      В яких межах я ні буду,
      На все накину я свій сон.
      Завжди живий, завжди могутній,
      Закоханий в чари краси.
      І спалахне веселка співзвуч
      Над царством одвічної пустоти.Осінь 1905
      30 цитат великого мрійника Рея Бредбері
      22 серпня 1920 року народився видатний американський письменник, відомий по антиутопії «451 градус за Фаренгейтом», циклу оповідань «Марсіанські хроніки» і частково автобіографічній повісті «Вино з кульбаб» Рей Бредбері. У День народження головного мрійника ХХ століття ми згадуємо його кращі вислови
      1. Коли людині 17, вона знає все. Якщо йому 27 і він як і раніше знає все - значить, йому все ще 17.
      2. Є злочини гірші, ніж спалювати книги. Наприклад - не читати їх.
      3. Перше, що дізнаєшся в житті, - це те, що ти дурень. Останнє, що дізнаєшся, - це що ти все той же дурень.
      4. Доброта і розум - властивості старості. У 20 років жінці куди цікавіше бути безсердечною і легковажною.
      5. Щоб вижити, треба перестати допитуватися, в чому сенс життя. Життя саме по собі і є відповідь.
      6. У війні взагалі не виграють. Всі тільки й роблять, що програють, і хто програє останнім, просить світу.
      7. У зла є тільки одна сила - та, якої наділяємо його ми самі.
      8. Коли життя хороше , сперечатися про ньому нема чого.
      9. Любов - це коли хтось може повернути людині самого себе.
      10. Ширше відкрий очі, живи так жадібно, ніби через десять секунд помреш. Намагайся побачити світ. Він прекрасніше будь- якої мрії, створеної на фабриці і оплаченої грошима. Не проси гарантій, не шукай спокою - такого звіра немає на світі.
      11. Коли живеш весь час поруч з людьми, вони не змінюються ні на йоту. Ви дивували тим, що сталися в них зміни, тільки якщо розлучаєтеся надовго, на роки.
      12. Шукати кроликів в капелюхах - марна справа, все одно як шукати хоч краплю здорового глузду в голові у деяких людей.
      13. Посміхайся, що не будеш приносити біді задоволення.
      14. Людська пам'ять схожа на фотоплівку, і ми все життя тільки й робимо, що намагаємося стерти зафіксоване на ній.
      15. Смерть - це мій постійний бій. Я вступаю з нею в сутичку в кожному новому оповіданні, повісті, п'єсі ... Смерть! Я буду боротися з нею моїми творами, моїми книгами, моїми дітьми, які залишаться після мене.
      16. У електронних книг немає майбутнього. Вони пахнуть підпаленим бензином.
      17. Ми всі - машини часу. Ось чому все своє життя я перебуваю під чарівністю старих. Тому що я знаю: ось зараз натисну його потаємну кнопку і опинюся в 1900 році. Або на Громадянській війні ... А в дитинстві я зустрічав ветеранів Громадянської війни!
      18. Якби людина день і ніч думала про смерть, вона стала б Вуді Алленом.
      19. Я не намагаюся передбачити майбутнє - я намагаюся його запобігти.
      20. Так, вільного часу у нас достатньо. Але чи є у нас час подумати?
      21. У нас один обов'язок - бути щасливими.
      22. Хто перестав дивуватися, той перестав любити, а перестав любити - вважай, у тебе і життя немає, а у кого життя немає - той, вважай, зійшов в могилу.
      23. І, якщо жити повним життям - значить померти швидше, нехай так: Краще вже померти швидко, але спершу скуштувати ще від життя.
      24. Неважливо, що саме ти робиш! важливо, щоб все, до чого ти доторкаєшся, змінювало форму, ставало не таким, як раніше, щоб в ньому залишалася частка тебе самого. У цьому різниця між людиною, просто тим, хто стриже траву на галявині, і справжнім садівником.
      25. Самі створюйте то, що може врятувати світ, - і якщо потонете по дорозі, так хоч будете знати, що пливли до берега.
      26. Книги тільки одне з вмістилищ, де ми зберігаємо те, що боїмося забути.
      27. Головний секрет творчості в тому, щоб ставитися до своїх ідей як до кішок - просто змусьте їх слідувати за вами.
      28. Любов - це коли хочеш переживати з кимось всі чотири пори року. Коли хочеш бігти з кимось від весняної грози під посипану квітами бузок, а влітку збирати ягоди і купатися в річці. Восени разом варити варення і заклеювати вікна від холоду. Взимку - допомагати пережити нежить і довгі вечори ...
      29. Я відчував просте і найбільше на світі щастя - я був живий.
      30. Ніколи не піддавати сумніву чудеса, коли вони відбуваються.
      Зібрала з різноманітних джерел та переклала на українську мову 3.05.10 8.20


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    29. 25 кращих цитат Ернеста Хемінгуея
      25 кращих цитат Ернеста Хемінгуея

      Ернест Хемінгуей прославився завдяки своїм романам та численним розповідям - з одного боку, і свого життя, сповнене пригод і несподіванок, - з іншого. Його стиль, короткий і насичений, значно вплинув на літературу XX століття. Цього року виповнилося 115 років від дня народження цього великого письменника.
      Головні цитати Ернеста Хемінгуея, які багато розкажуть нам про самих себе:
      1. «Всі люди на світі діляться на дві категорії. З першими легко, як легко і без них. З другими дуже складно, але жити без них неможливо зовсім ».
      2. «Писати насправді дуже просто. Ти просто сідаєш перед друкарською машинкою і починаєш спливати кров'ю ».
      3. «Найрідше в житті я зустрічав розумних людей, які були б ще й щасливі».
      4. «Війна, яка б вона не була необхідна і справедлива, завжди злочин».
      5. «Ніколи не вирушайте в подорож з тими, кого не любите».
      6. «Більшість людей ніколи не чують один одного».
      7. «Я п'ю, щоб оточуючі мене люди ставали цікавіше».
      8. «В колишні дні часто писали про те, як солодко і прекрасно померти за батьківщину. Але в сучасних війнах немає нічого солодкого і прекрасного. Ти помреш як собака без всякої на те причини ».
      9. «Найогидніше слово на світі -« пенсія ».
      10. «Люди з віком не розумнішають. Вони просто стають обережнішими ».
      11. «Той, хто хизується ерудицією або вченістю, не має ні того, ні іншого».
      12. «Переїжджаючи з одного місця в інше, ви все одно не можете втекти від себе».
      13. «Якщо ви перестали робити якісь речі просто для задоволення, вважайте, що ви більше не живете».
      14. «Якщо двоє люблять один одного, це не може скінчитися щасливо».
      15. «На світі так багато жінок, з якими можна переспати, і так мало жінок, з якими можна поговорити».
      16. «Якщо вам хочеться позбутися від якоїсь думки, запишіть її».
      17. «Найкраща можливість дізнатися, чи можеш ти довіряти людині, - довіритися йому».
      18. «Будь-яка боягузтво походить від нелюбові».
      19. «У Достоєвського є речі, яким віриш і яким не віриш, але є і такі правдиві, що, читаючи їх, відчуваєш, як змінюєшся сам».
      20. «Все сентиментальні люди дуже жорстокі».
      21. «По-справжньому хоробрим людям нема чого битися на дуелі, але це постійно роблять багато труси, щоб запевнити себе у власній хоробрості».
      22. «Якщо вас щось ранить, значить, вам не все одно».
      23. «Кращі люди на Землі вміють відчувати красу, мають сміливість ризикувати і сили говорити правду. І саме ці позитивні якості роблять їх дуже вразливими. Саме тому кращі люди часто зруйновані зсередини ».
      24. «Ми всі зламані. І саме в місцях надламів ми часто найсильніше ».
      25. «Секрет успіху простий: ніколи не падайте духом. Ніколи не падайте духом. Ніколи не падайте духом на людях ».
      Переклала на українську мову 1.05.19 16.35



      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    30. Михайло Жванецький, мініатюра «Нашим жінкам».
      Звернення Михайла Жванецького до жінок

      Жінки, подруги, пані та дівчата! У чому радість і красу зустрічей з вами? Чому ви створені такими? Ніжна шкіра, ці очі, ці зуби і волосся, які пахнуть дощем. Цей носик і судження з різних питань.
      Товариші жінки, пані та дівчата! Назад! Ви вже довели: ви можете лікувати, лагодити стелі, збирати апарати, прокладати кабель. Досить! Назад! Назад! У поліклініках жінки, в готелях жінки, в ресторанах жінки, в цехах жінки. Де ж ховаються ці нероби? Вона веде господарство, вона прописує чоловіка і сидить в технічній раді. Вона і дорослішає раніше, і живе довше. У нас в нових районах одні старенькі, де ж люди похилого віку? .. А ось байдикувати не треба, будемо довго жити. П'ємо, куримо, граємо в доміно, об'їдаємося, валяємося на диванах, а потім же в претензії - мало живемо. Зморшки в тридцять, мішки у очей в тридцять п'ять, живіт в сорок. Хто нами може бути задоволений? Тільки добровольці. Лев пробігає в день по пустелі сотні кілометрів. А вовк? Всі носяться по пустелі, шукають їжу. Поїв - лежи. А у нас поїв - лежи, що не поїв - лежи. У лева є мішки під очима? А черево? Май він черево, від нього б втекла сама сумна, сама старезна лань.
      Вони, звичайно, заробляють більше нас, наші жінки, з цим ми вже змирилися.
      Вони виглядають краще, з цим ми теж змирилися. Вони одягаються красивіше. Зараз ми намагаємося щось зробити - жабо, мереживні комірці, брошки на шиї ... Ну куди ?! З лисиною на голові і брошкою на шиї далеко не заїдеш. А які у нас ходи від довгого лежання на диванах і сидіння в кріслах на роботі? Ви бачили ці зади, що черпають землю? .. А зуби - від куріння, вживання солоного, солодкого. Горького і противного. А очі, в яких відбивається тільки стелю.
      Наші милі дами, наше диво, наше прикраса. Вставати рано, збирати дітей і цього типу на роботу. Самою на бігу проковтнути маленький шматочок, встигнути зачесатися, дещо накидати на обличчя. Прийти на роботу - і виглядати. І в обід зайняти чергу в чотирьох місцях і все встигнути. І прибігти додому, нагодувати дітей і цього типу. І бігати, і витирати, і шити, і лагодити.
      А вранці будильник тільки для тебе. Для тебе будильник, як для тебе вогонь плити, для тебе натовп і тиснява, для тебе слова, шиплячі ззаду. А ти виправиш прядку, і бігом. І люблять тебе як раз не за це: до цього звикли. Люблять за інше - за шкіру твою, за вії твої, за губи, і слабкість, і ніжність твою. І тобі ще треба примудритися, пробігаючи в день п'ятдесят кілометрів, залишатися слабкою. І ти примудряється: піди зрозумій, що головне. І я тебе люблю за все. Тільки прошу, зупинися на бігу - на роботі, вдома, встань струнко, подивися в дзеркало, поправ щось в лиці. Трохи зроби губи, трохи очі, вії вперед і вгору, похитала на красивих ногах і знову ... А ми чекаємо тебе. Чекаємо всюди. З букетиком і без. Зі словами і мовчки. На розі і вдома. Приходь! І в дощ, і в сніг ... І - не все одно! ..
      © Михайло Жванецький, мініатюра «Нашим жінкам».
      Переклала на українську мову 1.05.19 16.50


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -