Логін   Пароль
 
  Зареєструватися?  
  Забули пароль?  
Тамара Швець (1953)



Художня проза ⁄ Переглянути все



  • Міняємо життя за допомогою позитивного мислення
  • «Смійся — весь світ буде сміятися з тобою...
  • Мудра притча про власний шлях...
  • Пам'ятати ...
  • Чотири свічки,,,
  • Нічим не ризикнеш - нічого не отримаєш...
  • Справжній успіх означає ...
  • Ентузіазм заразливий
  • Оптимізм допомагає зберегти здоров'я
  • Повчальна притча про погляди на життя
  • Притча про заздрість і злість
  • Самоволодіння дає перемогу...
  • "Поразка не буде гіркою...
  • Притча про те,,,
  • Притча про впевненість у власних силах
  • Філософська казка про образу...
  • Казка про непотрібну жертву...
  • Миру потрібно більше любові, світла і сміху...
  • Що робити...
  • 25 ...
  • 5 книг для особистісного зростання ...
  • 25 правил...
  • Бачу ціль...
  • Кожний новий день – нова сторінка життєвої книги...
  • Притча: кругообіг добра.
  • Символічне значення орнаментів українських вишитих рушників
  • Народні порівняння (ч.2)
  • Народні порівняння (Ч.1)
  • Традиції та обряди в Україні
  • Притча «Твоя рука, твої очі і твоє серце»

  • Сторінки: 1   ...   18   19   20   21   22   23   24   25   26   ...   29   

    Художня проза
    1. Міняємо життя за допомогою позитивного мислення
      Міняємо життя за допомогою позитивного мислення
      Життя - це досягнення цілей. Тільки досягнувши мети, нам приносять задоволення наші прагнення, бажання і мрії. Часто вирішуючи поставлені завдання для досягнення мети, ми відмовляємося самі приймати рішення, і перекладаємо свою долю на плечі і милість інших. Позитивне мислення дає нам можливість змінити наше життя і самим приймати рішення, усуваючи ознаки нерішучості.
      Позитивне мислення - це хід наших думок, налаштованих на перемогу і успіх, на радикальну зміну своєї долі. Сила позитивних думок дуже велика. Позитивні думки, подібно до магніту, притягають до нас все краще, а негативні - притягують все найгірше. Доктор Пив висловився про це так: "Готуйтеся до кращого - досягнете кращого, готуйтеся до гіршого - отримаєте найгірше". Позитивна схильність наших думок проявляється в нашій поведінці, в нашому спілкуванні і позитивно впливає на наші стосунки з оточуючими нас людьми.
      Більшість з нас народжується позитивно мислячими людьми. Немає малолітніх дітей налаштованих песимістично і скептично. Внутрішні бар'єри в нашій свідомості з'являються пізніше, і проявляються в таких негативних проявах характеру, як невпевненість в собі, страх, почуття власної неповноцінності, закомплексованість і інші. З віком ми вже не так часто радіємо простим речам, більше хворіємо і сперечаємося, з'ясовуємо стосунки з оточуючими людьми і близькими. Поправити все це можливо, якщо ми навчимося кожен день генерувати гарний настрій і позитивні емоції.
      Ми в змозі усунути і приборкати власні внутрішні недоліки, але це вимагає від нас терпіння, терпіння і часу. Почати налаштовуватися на позитив потрібно з ранку, як тільки ви прокинулися. Для заміни негативних думок на позитивні емоції треба відразу ж прокинувшись подумати: "Яка сьогодні я щаслива і який у мене гарний настрій". Не можна з ранку налаштовувати себе на негатив, думаючи при цьому: "Знову треба йти на роботу або на навчання". Потім піднімайтеся з ліжка, встаньте перед дзеркалом і посміхніться собі, якщо навіть вам зовсім не хочеться. Доведено, що посмішка дає сигнал мозку виробляти фермент щастя, радості та гарного настрою. Для бадьорості зробіть зарядку, поснідайте, включаючи в меню ваше улюблене блюдо або шматочки шоколаду, включіть вашу улюблену музику і робіть все, що може сприяти підняттю вашого настрою.
      Відносини з оточуючими людьми треба будувати, усвідомивши, що кожна людина унікальна, неповторна і заслуговує на повагу. Не тільки ваші близькі, але ваш бос, інспектор ДАІ, кондуктор, прибиральниця, вмираючий старий, незнайомий хлопчик, незалежно від того, хто він і який пост займає - це щось особливе і неповторне, вони заслуговують на повагу. Необхідно в кожній людині бачити їх внутрішній потенціал, внутрішню красу, їх душу і таланти, які вони самі не помічають через наявність проблем і недоліків. Звертатися до кожної людини треба з повагою і тоді навіть випадкове спілкування збагатить вас і вашого співрозмовника.
      Для того, щоб наше життя стало цікавіше, перш за все, необхідно поміняти своє ставлення до оточуючих. Намагайтеся більше радувати їх, а для цього допомагайте, дбайте, бережіть і любіть їх, вмійте прощати і забувати образи. Змінюючи своє ставлення до людей, ви знайдете життя, повне радості, де будете відчувати себе щасливим, корисним і вільним, як ніколи раніше.
      Багато хто вважає, що мислити позитивно людині заважають обставини, непідвладні контролю. Наприклад, такі життєво важливі питання як збільшення рівня зарплати, скорочення, закриття фірми вирішуються без їх участі.
      Насправді, зовнішні події абсолютно можуть не піддаватися нашому контролю, але ми можемо змінити свій власний погляд і свою точку зору на ці події. З самого початку необхідно налаштовувати себе на перемогу і чекаючи успіху, змінюючи свою внутрішню суть, ми будемо менше залежати від зовнішніх подій.
      Швидке одужання нашого організму, його стан також безпосередньо залежить від нашого вміння позитивно мислити. Якщо людина дивиться з оптимізмом у майбутнє, то вона зазвичай виглядає молодше за свої роки, а в разі захворювання, вона
      швидше одужує.
      Переклала на українську мову 14.12.18 12.18


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    2. «Смійся — весь світ буде сміятися з тобою...
      «Смійся — весь світ буде сміятися з тобою; плач — і ти будеш плакати один» Елла Уілер Вілкокс
      Кажучи про самотність, Елла Уілер Вілкокс сказала: «Смійся — весь світ буде сміятися з тобою; плач — і ти будеш плакати один». Можливо, ви чули прислів'я: «Посмішка народжує посмішку». Як багаття прохолодним осіннім вечором, посмішка розсипає світло, яке може розгорітися в щастя. Люди з надмірно серйозним розумом і важким серцем в її присутності повинні поводитися з обережністю: посмішка своїм м'яким вогнем може спалити те, що здається похмурим, залишивши тепле почуття благополуччя. Хоча в житті бувають такі моменти, коли недоречно сміятися або голосно реготати, щира усмішка не може виявитися недоречною. Можете ви уявити собі таке місце і час, коли світу не корисно було б отримати трохи більше світла і любові? Кожна людина володіє здатністю за допомогою посмішки закликати до життя ці найважливіші речі. Хоча не всі ми посміхаємося в однакових ситуаціях, і посмішки у нас різні, з допомогою такої посмішки, в якій є частка нашого сердечного тепла, ми можемо трохи зігріти наш деколи непривітний світ. Посмішка, з якою ми зустрічаємо важку життєву ситуацію, може наповнити її світлом розуміння і любові, які породять гармонійне рішення. А ще посмішка може надихнути всіх, хто знаходиться поруч з вами, реагувати на те, що відбувається таким же чином. Де б ми не знаходилися, наша посмішка може виявитися надзвичайно важливою! Дослідження показують, що для посмішки треба задіяти набагато менше лицьових м'язів, ніж для похмурого виразу. Рішення посміхатися в скрутну хвилину може виявитися таким рішенням, яке допоможе вам легше ставитися до життя і проявляти більше любові до оточуючих. Посмішка часто говорить про вдячне серце. Посмішка може демонструвати вашу готовність розслабитися, насолоджуватися хвилиною, розділяти з іншими задоволення, в якому б скрутному становищі ви не опинилися. І коли ви почнете легше ставитися до життя, життя може піти для вас легше, тому що та енергія, яку ви витрачали на те, щоб хмуритися, вивільняється для більш корисних справ.
      Відвага, щоб насвистувати, коли вам зовсім не весело, мужність, щоб співати, коли вам не співається, віра, дозволяє стверджувати добрість Бога тоді, коли ви не бачите підстав для подібних тверджень, — саме в цьому часто народжується велич, саме ці властивості дозволяють здобувати безліч життєвих перемог. Щасливе серце — це, звичайно, не гарантія того, що на життєвому шляху вам не будуть зустрічатися труднощі або що весь світ буде сміятися з вами. Єдине, що воно гарантує вам, — це щасливе серце, з яким ви будете зустрічати все, що буде відбуватися у вашому житті. А щасливе серце може встояти під натиском часу.
      Письменниця Мері Кетрін Макдугал розповідає про те, як кілька студентів після лекції обговорювали свій досвід у розумінні того, що є істина. «У мене важке завдання, — сказав один. — Мені доводиться дуже багато над ним працювати». Його сусід кивнув: «Знаю. Іноді здається, що чим більше я намагаюся з'ясувати, що вірно в будь-якому випадку, тим довше мені доводиться працювати». «Можливо, справа саме в цьому, — сказав третій. — Коли ми старанно працюємо, то ми немов заливаємо завдання цементом. Нам так сильно хочеться вирішити проблему, що ми всі напружені. По-моєму, при цьому ми тільки посилюємо негативні сторони положення справ. Це завжди нагадує мені доньку. Коли вона навчилася ходити, їй хотілося допомагати нам нести покупки. Моя дружина дала їй батон хліба, бо він і не важкий, і не б'ється, але Анетта так старалася добре його донести, що тіскала всю дорогу до машини. Середину навіть нарізати було не можна!»
      «Звучить розумно, — сказав перший. — Але як можна легко поставитися до того, що для вас дуже важливо?» «Може бути, не напружуючись так сильно, — відповів третій. — Може бути, треба просто зрозуміти, що нам не обов'язково все робити самим, що ми просто не можемо зробити все самі! Можливо, треба усвідомити, що, надмірно стараючись, що насправді ми наполягаємо на своєму власному рішенні. Моя дочка час від часу говорить мені: «Не треба так напружуватися, па. Будь спокійніше. Все буде нормально». Порада залишатися спокійними дуже доречна тоді, коли ви опинилися у важкій ситуації. Інших може не особливо цікавити те, що відбувається з вами, так що вам може здатися, що ви абсолютно одні. Тоді у людини деколи сльози навертаються на очі, і йому здається, що щастя дуже далеко. Але якщо ви залишилися одні, це ще не означає, що всі вас покинули. Це не означає, що ви залишилися без допомоги. Можна просто сказати, що самостійні дії необхідні для вашого розвитку і зростання, для вашої зрілості, для застосування тих здібностей і сил, якими вас нагородив Бог. Навіть коли ми одні, у нас присутня божественна сила, з нами завжди залишається божественний Дух. Впевненість у цьому допоможе вам відчувати себе не придавленим обставинами, а повним сили й упевненості у своїх здібностях долати труднощі і підніматися над сумнівами у собі. І до вас повернеться проста і спокійна впевненість у собі. «У сміхові завжди є якась радісність, яка несумісна з презирством або обуренням». /Вольтер/ «Якщо ми визнаємо ту істину, що радість і горе, сміх і сльози не обмежені якимось певним часом, місцем і людьми, а розподілені всюди, то ми будемо ставитися до життя оточуючих з більшою терпимістю і інтересом». /Вільям М. Пек/ «навіть Якщо це всього лише посмішка — подаруй її і продовжуй дарувати». /Бет Браун/ Джон Темплтон. Всесвітні закони життя.
      Переклала на українську мову 14.12.18 13.18


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    3. Мудра притча про власний шлях...
      Мудра притча про власний шлях
      П'ять мудреців заблукали в лісі.
      Перший сказав: «Я піду вліво - так підказує моя інтуїція». Другий сказав: «Я піду вправо - недарма вважається, що« право »від слова« прав ». І знов інший сказав: «Я піду назад - ми звідти прийшли, значить, я обов'язково вийду з лісу». Четвертий сказав: «Я піду вперед - треба рухатися далі, ліс неодмінно закінчиться, і відкриється щось нове». П'ятий сказав: «Ви всі не праві. Є кращий спосіб. Зачекайте на мене". Він знайшов найвище дерево і виліз на нього. Поки він ліз, всі інші розбрелися - кожен у свій бік. Зверху він побачив, куди треба йти, щоб швидше вийти з лісу. Тепер він навіть міг сказати, в якій черговості доберуться до краю лісу інші мудреці. Він піднявся вище і зміг побачити найкоротший шлях. Він виявився над проблемою і вирішив задачу краще за всіх! Він знав, що все зробив правильно. А інші - ні. Вони були вперті, вони його не послухали. Він був справжнім мудрецем!
      Але це не все - тому що ...
      Він помилявся.
      Всі вчинили правильно.
      Той, хто пішов вліво, потрапив в саму гущавину. Йому довелося голодувати і битися з дикими звірами. Але він навчився виживати в лісі, став частиною лісу і міг навчити цьому інших.
      Той, хто пішов вправо, зустрів розбійників. Вони відібрали у нього все і змусили грабувати разом з ними. Але через деякий час він поступово розбудив в розбійників те, про що вони забули - людяність і співчуття. Каяття деяких з них було настільки сильним, що після його смерті вони самі стали мудрецями.
      Той, хто пішов назад, проклав через ліс стежку, яка незабаром перетворилася в дорогу для всіх бажаючих насолодитися лісом, не ризикуючи заблукати.
      Той, хто пішов вперед, став першовідкривачем. Він побував в місцях, де не бував ніхто, і відкрив для людей прекрасні нові можливості, дивовижні лікувальні рослини і прекрасних тварин.
      Той, хто вліз на дерево, став фахівцем по знаходженню коротких шляхів. До нього зверталися всі, хто хотів швидше вирішити свої проблеми, - навіть якщо це не призведе до розвитку.
      Так всі п'ятеро мудреців виконали своє призначення.
      Умій піднятися вище і побачити короткий шлях.
      Умій дозволити іншим йти власним шляхом.
      Умій визнати мудрецями всіх - кожен шлях важливий і гідний поваги.
      А ще ...
      Умій заглянути за фінал - там завжди є продовження.
      Переклала на українську мову 14.12.18 12.20


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    4. Пам'ятати ...
      Пам'ятати ...
      Старий мудрий китаєць йшов по засніженому полю, коли побачив заплакану жінку похилого віку.
      - Чому ви плачете? - запитав він.
      - Тому що я думаю про своє життя, молодості, краси, яку я бачила в дзеркалі, і про чоловіка, якого я любила. Бог жорстокий, що дав здатність пам'ятати. Він знав, що я згадаю весну свого життя і заплачу.
      Мудрець стояв на сніжному полі і пильно дивився в одну точку і думав. Несподівано жінка перестала плакати:
      - Що ви бачите там? - запитала вона.
      - Поле троянд, - відповів мудрець. - Бог був великодушний до мене, коли він дав мені здатність пам'ятати. Він знав, що взимку я завжди зможу згадати весну і посміхнутися.
      Переклала на українську мову 14.12.18 12.37


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    5. Чотири свічки,,,
      Чотири свічки
      Чотири свічки спокійно горіли і потихеньку танули ... Було так тихо, що чулося, як вони, потріскуючи вогником, розмовляють.
      Перша сказала: «Я - Спокій. На жаль, люди не вміють мене зберігати. Думаю, не залишається нічого іншого, як згаснути! »І вогник свічки згас.
      Друга сказала: «Я - Віра. На жаль, я нікому не потрібна. Люди не хочуть нічого слухати про мене, тому немає сенсу горіти далі ». Ледве вимовивши це, вона згасла.
      Засмутившись, третя сказала: «Я - Любов. У мене немає сил горіти далі. Люди не цінують мене. Вони не вміють ні дарувати любов, ні отримувати її ». І ця свічка згасла.
      Раптом ... До кімнати увійшла дитина. Побачивши три згаслі свічки, вона злякалася і закричала : «Що ви робите ?! Ви повинні горіти! Я боюся темряви! »І заплакала.
      Схвильована четверта свічка промовила: «Не бійся і не плач! Поки я горю, можна запалити і інші три свічки. Я - НАДІЯ ».
      Переклала на українську мову 14.12.18 13.00


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    6. Нічим не ризикнеш - нічого не отримаєш...
      «Нічим не ризикнеш - нічого не отримаєш» Сер Джон Хейвуд
      Сьогодні нам нічого не варто натиснути кнопку вимикача, щоб нагріти будинок, або повернути ручку, щоб запалити вогонь під чайником. Готуючись смажити м'ясо на жаровні, ми часто просочуємо вугілля запалювальною сумішшю, а потім підносимо до нього сірник, щоб розпалити вогонь. Таке нововведення, як вогонь, ми приймаємо як щось само собою зрозуміле.
      Людині властиво шукати пригоди, і це властивість дуже допомогла нашому прогресу протягом декількох тисяч років писемної історії. Це - що таїться в кожному з нас здатність залишити після себе більш хороший світ, ніж той, в який ми прийшли. Не те щоб ви були зобов'язані це зробити: мало хто помітить, якщо ви нічого не станете робити зі своїм життям. Ви можете стати одним з тих, хто прагне до безпеки, хто не ризикує. Але принцип «Нічим не ризикнеш - нічого не отримаєш» відноситься до всіх, в тому числі і до вас. Якщо ви готові ризикнути і залишити те, що здається знайомою і безпечною гаванню, і пуститися в плавання по недослідженим водам думки і творчості, ви можете уподібнитися тій першій людині, яка вирішила підкорити вогонь, шукачеві пригод, який наважується йти в невідоме, першопрохідникові. Ви стаєте тією людиною, яка змінює життя.
      Сміливість йти вперед часто сприяє успіху. Алекса Хейлі з дитинства виховувала бабуся: мати його померла, а батько вчився в іншому штаті і не міг піклуватися про нього. Ставши дорослим, Хейлі двадцять років працював в береговій охороні, а потім звільнився, щоб спробувати свої сили в якості письменника в Нью-Йорку. Перші роки після відходу з берегової охорони були для Хейлі непростими - і в особистому, і в фінансовому відношенні. Він опинився в глибокій убогості. Однак Хейлі горів бажанням стати визнаним письменником і заробляти гроші творчою працею. Він присвятив себе створенню саги на основі генеалогії своєї сім'ї. Незважаючи на позбавлення і труднощі, Хейлі протягом дванадцяти років писав книгу «Коріння». Зрештою через сімнадцять років після відходу Хейлі з берегової охорони «Коріння» були опубліковані. Книгу перевели на тридцять сім мов, і вона лягла в основу двох неймовірно популярних міні-серіалів.
      В Олімпійських іграх 1992 року було два дуже хвилюють момента. Американська бігунка Гейл Деверс, безумовно лідирувала в стометрівці з бар'єрами, запнулася на останньому бар'єрі. Вона з величезним трудом піднялася на коліна і останні п'ять метрів повзла. Вона фінішувала п'ятою - але вона фінішувала!
      Ще більш несамовитим був півфінал бігу на 400 метрів, коли британський бігун Дерек Редмонд порвав підколінне сухожилля і впав на доріжці. Він піднявся на ноги і пошкандибав вперед, маючи намір закінчити забіг. Його батько підбіг до нього з трибуни і хотів відвести зі стадіону, але спортсмен відмовився піти. Він сперся на батька, і вони удвох під оглушливі оплески дошкандибали до фінішу.
      Ми - мандрівники, які продовжують шлях, який так давно почали наші предки. Тим, хто відважний серцем і допитливий розумом, цей шлях буває неймовірно цікавий.
      Сьогоднішні незвідані краї - це вже не білі плями на карті, які манили наших предків, однак терра інкогніта людського розуму, серця і душі приховує ще більш глибокі таємниці. Однією з нових областей дослідження може стати сила любові. Тейяр де Шарден, священик і вчений, писав, що, «коли ми навчимося користуватися енергією любові, ми вдруге за історію людства відкриємо вогонь».
      Хочете брати участь в цьому?
      «Ви повинні зробити те, що вважаєте неможливим зробити». / Елеонор Рузвельт /
      «Не можна переплисти море, просто стоячи і дивлячись на воду». / Рабіндранат Тагор /
      «Вирішіть, що щось можна і потрібно зробити, - і ми знайдемо спосіб». /Авраам Лінкольн/
      «Перемагає той, хто стійкий ». / Італійська прислів'я /
      «Бог з тими, хто терпляче трудиться». / Арабське прислів'я /
      «Будь-яке життя, яке ведуть по-справжньому, це справа ризикована, але, якщо людина ставить занадто багато захистів проти ризику, вона врешті-решт ховається від самого життя». / Кеннет С. Девіс /
      Джон Темплтон. Всесвітні закони життя.
      Переклала на українську мову 14.12.18 12.26


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    7. Справжній успіх означає ...
      "Справжній успіх означає незадоволеність однією малою метою" Сейід Хуссейн Наср
      У словнику «успіх» визначається, як сприятливий або задовільний результат і як придбання багатства, слави і високого становища. Можливості успіху можуть приходити по-різному: наприклад, це може бути закінчення навчального закладу, перемога у футбольному матчі, хороший результат тестування або побачення з людиною, яка вам приємна. Це - прості і піддаються вимірюванню показники того, що зовнішній світ називає успіхом.
      Однак існують і більш витончені способи досягнення успіху, який може бути не менш великим, хоча і не буде помічений суспільством. Ви можете вважати, що домоглися успіху, коли допомогли другу, потребувавшого вашої підтримки, стримали слово і не розбовтали чужого секрету, не кинули дієту або програму фізичної підготовки або не піддалися на думку оточуючих, не дивлячись на те, що хотіли б домогтися гарного до себе ставлення з боку людини, яка намагалася вас переконати. Насправді, виконуючи слово, дане собі самому, ви, можливо, домоглися набагато більш серйозного успіху, тому що саме це було для вас важливим життєвим досвідом.
      Автор книг і лектор Уейн Дайер зауважив: «Успіх - це подорож, а не мета: половина задоволення полягає в русі туди». Так як ми «рухаємося туди», в чому різниця між життям, повної боротьби, і життям, повної заслужених задоволень? Це питання може стати більш зрозумілим завдяки двом основним законам всесвіту: закону тяжіння і закону інерції.
      Закон інерції говорить: «Тому, що рухається, легше продовжувати рухатися. І навпаки, якщо об'єкт (або людина) перебуває в стані спокою, йому простіше залишатися в спокої ». Таким чином, можна сказати, що п'ятдесят відсотків виконання справи полягає в тому, щоб його розпочати! Як скоро справа розпочата, закон інерції допоможе вам її закінчити. По правді кажучи, часто буває важко не закінчити якусь справу, перервати її на середині. З іншого боку, коли ви перебуваєте в стані спокою - у вас немає мотивації, ви спокійні або відсторонені, - то легше залишитися в такому стані, ніж зробити над собою зусилля і піти вперед.
      Як тільки ви подолали первісну інерцію, яка прагнула змусити вас спочивати, ви можете скористатися енергією інерційного руху, щоб здійснити поставлену вами з самого початку мету. Таким чином, закон «Успіх породжує успіх» може виразитися в наступному: ви будете продовжувати робити те, що створювали в минулому або що створюєте в сьогоденні.
      Закон тяжіння, який також примножує успіх, говорить: «Подібне притягується подібним». Це закон, який пояснює наш потяг до людей, місць, умов і речей. Втілення цього закону відбувається через наші думки і переконання. Згідно із законом тяжіння вони призводять до нас людей, які складають частину нашого всесвіту, - родичів, друзів, ворогів, колег по роботі і інших людей, з якими ми стикаємося. Наші думки і переконання за законом тяжіння також призводять до нас ситуації, які відіграють важливу роль у створенні нашого власного світу. Цей закон діє як бумеранг: він повертає до нас те, що ми випромінюємо на інших, і хороше, і погане.
      Таким чином, у вас є вибір з трьох видів речей, які можуть притягатися до вас у вашому всесвіту. Два з них дуже прості: це те, що подобається вам, і те, що на вас схоже. Стаючи такою людиною, яка вам подобається найбільше - людиною чесною, порядною і жалісливою, - ви можете привернути до себе людей з тими ж переконаннями. Ваш «внутрішній успіх» визначить ваш «зовнішній успіх». Дуже важливо виконувати дані собі обіцянки, тому що вірність і чесність, які позначилися в такій поведінці, можуть повернутися до вас.
      Однак час від часу ви можете мати справу з такими речами, які вам не подобаються. Очевидно, що нікому не хочеться притягувати до себе небажані якості, людей, ситуації або речі. Проте, вибравши непротивлення і неосуд, ви можете нейтралізувати негативні події. Коли ми намагаємося чогось чинити опір, це щось не відступає. Утримавшись від засудження і опору, ви можете розсіяти енергію, яка привернула до вас щось небажане.
      Сконцентрувавшись на тому хорошому, що є в вас і в навколишніх, ви досягнете того, що іншим буде приємно перебувати у вашому суспільстві. З вами будуть звертатися, як з людиною, що відбулася, тому що поруч з вами буде добре іншим. Якщо ви підете по життєвому шляху, шукаючи внутрішнє керівництво і розвиваючи і застосовуючи в справі свої ідеали, право вибору і мети, маючи на увазі найбільше благо, ваша впевненість в собі зросте, як і ваша здатність висловлювати істину і віру. Це допоможе вам ще ясніше зрозуміти, що процес позитивного мислення діє, і ви зможете перетворити своє життя в дивовижну подорож. Успіх - це дійсно подорож, а не мета, бо досягнення мети означає, що шлях закінчено. А життя триває!
      «Всі, хто домігся успіху, згодні в одному: вони - переможці. Вони вірили в те, що все відбувається не випадково, а згідно із законом, що в ланцюзі, сполучною події, не існує слабких або лопнутих ланок ». / Ральф Уолдо Емерсон «Влада» /
      «Закон тяжіння - це закон про те, що їхні капітали і умови в справах і тілі залучаються до нас відповідно до тих думок, які постійно присутні в нашій свідомості». / Чарльз Філлмор «Відкриває слово» /
      «Люди помиляються, коли говорять, що успіх псує людей, роблячи їх пихатими, себелюбними і самовдоволеними. Навпаки, здебільшого він робить їх смиренними, терпимими і добрими. Невдачі роблять людей жорстокими і озлобленими ». / Сомерсет Моем /
      «Весь успіх полягає ось у чому: ви щось комусь робите, приносячи користь людству, і відчуття успіху породжується свідомістю цього». / Етель Джейкобсон /
      «Повинна зізнатися, що особисто я вимірюю успіх тим, яку користь людина принесла своїм побратимам». / Маргарет Мід /
      Джон Темплтон. Всесвітні закони життя.
      Переклала на українську мову 14.12.18 12.24


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    8. Ентузіазм заразливий
      "Ентузіазм заразливий" Джон М. Темплтон
      Маленька церква в бідному районі Брукліна, в Нью-Йорку, звернулася до бізнесмена за дозволом, щоб діти грали на належавшій йому вільній ділянці, поки він не знайшов для неї іншого застосування. Бізнесмен дозволив використовувати свою ділянку в якості майданчика для ігор, висунувши при цьому дві умови. По-перше, церква повинна була платити страховку. По-друге, церква повинна була сама прибрати територію. Парафіяни церкви вирішили, що зможуть нашкребти грошей на страховку, і всі домовилися зібратися в одну з субот, щоб розчистити майданчик.
      Кілька сімей прийшли з невеликим запізненням, і серед них - пара з десятирічною дочкою-інвалідом. Коли ця сім'я пройшла на майданчик, багато добровольців дивувалися, навіщо вони захопили з собою дівчинку. Що вона зможе робити? Адже вона ледь може ходити!
      Але дівчинка з завзятістю взялася за роботу. Спираючись на палиці так, щоб руки залишалися вільними, широко і радісно посміхаючись, вона тримала напоготові пластиковий мішок, який її батьки заповнювали сміттям. Сім'я весело перемовлялися, обговорюючи, в які ігри будуть грати на майданчику. Їх ентузіазм виявився заразливим! Маленька дівчинка-інвалід передала своє ставлення оточуючих. Тим не менш, деякі з них мимоволі дивувалися: чому вона так радіє? Здавалося малоймовірним, щоб ця дівчинка змогла грати на майданчику. Хіба це було можливо? Але коли її запитали, як вона розраховує брати участь в іграх, коли майданчик відкриється, дівчинка сказала, що буде стежити за грою і стане судити ігри. При цьому вона посміхалася ще ширше.
      Людина, яка відноситься до будь-якої діяльності як до приємного пригоди, може надихнути оточуючих на таке ж ставлення до справи. Працівник, який шукає можливості насолоджуватися роботою, любити її, допомагає іншим слідувати своєму прикладу. Треба завжди пам'ятати: все, що робить людина, гарне і погане, може бути заразливим. Посмішка заразлива - але і похмурість теж. Хоча ніхто не може весь час перебувати в сонячному настрої, якщо ми будемо братися за справу з ентузіазмом, то швидше за все ті, хто нас оточує, заразиться цим настроєм. До речі, слово «ентузіазм» тлумачиться як «повний духу». Ентузіазм воістину заразливий!
      «Ентузіазм лежить в основі всього прогресу. Якщо він є, то є і досягнення. Якщо його немає, то є тільки алібі ». /Генрі Форд/
      «Енергія, яка змушує організації рухатися, залежить від ентузіазму окремих особистостей. Лідери з прекрасними ідеями і здатність надихати інших на високі думки і вчинки - це головні генератори енергії. Їх особливий ентузіазм поширюється на оточуючих і спонукає їх на великі справи ». / Брайан Адамс «Як досягти успіху» /
      «Уважно подивіться на знайомих вам людей, що досягли успіху, і ви виявите, що вони сповнені ентузіазму до своєї роботи - ентузіазму, який заразливий. Вони не тільки самі натхненні тим, що роблять, - вони надихають і вас ». / Пол Айві /
      Джон Темплтон. Всесвітні закони життя.
      Переклала на українську мову 14.12.18 12.58


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    9. Оптимізм допомагає зберегти здоров'я
      Оптимізм допомагає зберегти здоров'я
      Оптимізм може зберегти здоров'я, стверджують психологи з Університету Кентуккі, які з'ясували, що ставлення до життя впливає на роботу імунної системи людини, а не тільки покращує роботу серцево-судинної системи, як недавно з'ясували канадські кардіологи.
      Результати дослідження показали, що люди, ставляться до життя песимістично, мають менше шансів на успішну боротьбу з вірусною інфекцією. У такому випадку будь-який стрес - від сімейних сварок до невдач на роботі - збільшує шанси захворіти. Робоча група під керівництвом професора психології Сюзан Сегерсторм рік стежила за ставленням до життя 124 студентів. В цей же час постійно перевірявся і стан імунної системи учасників дослідження.
      Протягом року в житті добровольців відбувалися різні події, які викликали зміни настрою: від оптимізму до песимізму і назад. Дослідники помітили, що і сила імунітету також коливалася разом зі ставленням до життя. Найбільш сильною імунна система студентів виявлялися в періоди підйому настрою і оптимістичного ставлення до життя. З появою песимістичного настрою імунітет ослаблявся.
      Переклала на українську мову 14.12.18 12.28


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    10. Повчальна притча про погляди на життя
      Повчальна притча про погляди на життя
      Дружина одного бідного чоловіка готувала масло, а він потім продавав його в місцеву бакалію. Жінка надавала маслу форму кола, вага якого складала 1 кг. Отримана виручка була непоганою підмогою для сім'ї.
      Але одного разу бакалейщик став сумніватися в чесності бідняка, який продавав йому масло, і вирішив зважити куплені кола. Виявилося, що кожен з них важив не кілограм, а 900 грам. Це дуже розсердило чоловіка.
      На наступний ранок, коли той самий жебрак знову прийшов в магазин, бакалейщик роздратовано сказав:
      - Більше не принось мені своє масло! Я все одно у тебе нічого не куплю, обманщик! Ти мені говорив, що кола важать по кілограму, тоді як насправді в них 900 грам. Я не дозволю себе дурити!
      Бідолаха помітно розкис, опустив погляд і сказав:
      - У нас, господар, немає ваг ... Мірою мені завжди служив кілограм цукру, який я купив у тебе. По ньому ми з дружиною і робили масло ...
      Завжди пам'ятай, що твоєю мірою будуть вимірювати і тобі!
      Переклала на українську мову 14.12.18 13.32


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    11. Притча про заздрість і злість
      Притча про заздрість і злість
      Мудра притча про те, як реагувати на заздрість, злість і образи навколишніх.
      Жив-був старий мудрий самурай. У нього була група учнів і він навчав їх мудрості та бойового ремеслу. Одного разу під час занять до нього зайшов молодий воїн, що прославився своєю нечемністю і жорстокістю.
      Його улюбленою тактикою був прийом провокації: він ображав противника, той виходив з себе, брав виклик, але в люті здійснював одну помилку за іншою і програвав бій.
      Так сталося і цього разу: воїн вигукнув кілька образ і став спостерігати за реакцією самурая. Але той незворушно продовжував вести заняття. Так повторювалося кілька разів. Коли самурай ніяк не відреагував і в третій раз, боєць в роздратуванні пішов геть.
      Учні уважно і з цікавістю спостерігали за процесом. Після відходу бійця один з них не витримав:
      - Учитель, навіщо ви терпіли його нападки? Потрібно було викликати його на бій!
      Мудрий самурай відповів:
      - Коли вам приносять подарунок і ви не приймаєте його, кому він належить?
      - Своєму колишньому господарю, - відповіли учні.
      - Те ж стосується заздрості, ненависті і образ. До тих пір, поки ти не приймеш їх, вони належать тому, хто їх приніс.
      Переклала на українську мову 14.12.18 13.34


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    12. Самоволодіння дає перемогу...
      Самоволодіння дає перемогу
      Чи можете ви уявити собі, як жилося в світі, коли плавання через Атлантичний океан тривало місяць або більше? Коли в Сан-Франциско місяцями доводилося чекати листи з Нью-Йорка, яке було послано кінною експрес-поштою? Коли для покупки пари черевиків доводилося їхати по вибоїстій грунтовій дорозі до найближчого міста? Повільний темп життя початку нашого століття важко собі уявити зараз, коли на «Конкорді» з Нью-Йорка в Париж летиш всього три години, телефакси пересилають листи в лічені секунди, а до найближчого універмагу можна дістатися за кілька хвилин на машині або метро. Передова технологія дозволяє нам майже все робити миттєво. І ми настільки звикли до високих швидкостей сучасного життя, що іноді не усвідомлюємо, які це мудрі слова: «Чим більше ми поспішаємо, тим більше відстаємо!»
      Давня притча про зайця і черепаху ілюструє це дивне явище. Заєць був істотою довгоногим, здатним за короткий час пробігати великі відстані. Йому подобалося дражнити черепаху, повільне створення з короткими ніжками, яке ледь могло обігнати равлика. Одного разу черепасі набридло хвастощі зайця, і вона викликала його на гонки. Заєць з радістю погодився.
      Коли якийсь лісовий звірок дав стартовий сигнал і забіг почався, заєць почав буквально колами носитися навколо черепахи: він сміявся і хвалився, анітрохи не сумніваючись в тому, що буде переможцем. Черепаха просто не звертала на нього уваги і повзла уздовж бігової доріжки, якою став путівець в кілька миль завдовжки. Коли зайцю не вдалося роздратувати черепаху, він помчав вперед у пошуках розваг. Він загнав білку в поле і сунувся в кілька кролячих норок. Втомившись від біганини і впевнений в тому, що черепасі ні за що його не наздогнати, заєць вирішив трохи подрімати на м'якій травичці. Тим часом черепаха продовжувала крок за кроком рухатися вперед. Врешті-решт вона дійшла до того місця, де при дорозі міцно спав заєць. Черепаха тихо пройшла повз нього і рушила далі, до фінішної прямої. Зайця розбудили крики звірів, котрі вітали черепаху, і він забився в гущавину, соромлячись того, що, поквапившись назвати себе найшвидшим, він забув залишитися на дистанції. Хоча він був швидшим із учасників змагання, він не прийшов до фінішу. Методична черепаха добре його провчила.
      Уміння робити щось швидко може виявитися корисною властивістю, але, як черепаха продемонструвала зайцю, швидкість - це ще не все. Насправді заєць був настільки одурманений своєю природною здатністю обганяти майже всіх, що зробив помилку, вирішивши, що з його боку не буде потрібно ніяких зусиль. Будучи впевнений в перемозі, заєць дозволив собі відволікатися на сторонні справи і, врешті-решт, вимотався. А черепаха, навпаки, компенсувала відсутність швидкості величезною рішучістю і дисциплінованістю. Вона розуміла, що одних природних здібностей буває мало. В кінцевому рахунку, справжній успіх приносить вміння повністю використовувати все, що маєш. Я не проти, коли люди по дрібницях мене експлуатують, але сам я дуже стараюся ніколи нікого не експлуатувати. Приємно, коли інші роблять мені добро, - але головне, це щоб я робив добро іншим.
      Вам траплялося заздрити людям, яким все дається без видимих зусиль? У них є гроші, приємна зовнішність, талант, зв'язки - і вони швидко йдуть до успіху, а ви самі ледь просуваєтеся вперед, роблячи один маленький крок за іншим. Дуже важливо пам'ятати, що справа не в тому, що ви маєте, а в тому, як розпоряджатися тим, що маєте. Як той заєць, найщасливіші і яскраві особистості часто нагадують феєрверк. Вони приголомшують глядачів барвистою демонстрацією, але для реальних успіхів їм не вистачає стійкості. Однак якщо ви, подібно до черепахи з притчі, будете пам'ятати про мету і не парити в небесах, а міцно стояти на землі, то ви зможете дістатися до кінця будь-якої справи. Моментальний успіх може здаватися привабливим, але історія довела, що «повільно, але впевнено» врешті-решт обертається реальним прогресом.Чен І, китайський мислитель, сказав: «Якщо людина зосереджується на чомусь одному і не відхиляється в сторону ... то вона має величезну рушійну силу». Якщо ви хочете в сучасному швидкісному світі поставити на переможця, пам'ятайте про мудрість і стійкість черепахи. Вона є втіленням закону про те, що завзятість і самоволодіння призводять до перемоги.
      «Якщо ви не керуєте подіями в області вашої відповідальності, то перебуваєте в повній владі подій». / Харланд Свер /
      «Найбільші справи, вчинені на землі, робилися мало-помалу». / Томас Гатрі /
      «Щоб перемогти, треба мати таку широту душі, щоб бачити гідності оточуючих, що кричать« ура », коли перевагу отримують інші». / Люсі Кемпбелл Вільямс /
      Джон Темплтон. Всесвітні закони життя.
      Переклала на українську мову 14.12.18 13.41


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    13. "Поразка не буде гіркою...
      "Поразка не буде гіркою, якщо ви її не проковтнете" Тед Енгстрем

      В якийсь момент свого життя кожному трапляється зазнати поразки. Більш того, чим частіше ми готові піти на ризик, спробувавши новий підхід або погляд, тим вище ймовірність ураження - по крайній мірі, на короткому проміжку часу. Дуже важко домогтися успіху, коли вперше пробуєш зробити щось нове і значне, і якщо ми боїмося провалу, то неохоче будемо йти на ризик. І в той же час, якщо ми не наважимося зробити крок вперед, то опинимося в стані застою. Зростання вимагає готовності ризикувати тим, що зазнаєш поразки. Якби ми малюками боялися провалу, то мало хто з нас навчився б ходити і говорити. Щоб навчитися ходити, ми повинні були бути готовими до того, що впадемо, роздряпаемо коліна, отримаємо удари і синці. Конфуцій сказав: «Наш найбільший тріумф - це не те, що ми ніколи не падаємо, а те, що ми щоразу знову встаємо». Щоб домогтися успіху, щоб стати переможцем, ми повинні бути готові ризикувати тим, що зазнаємо поразки. Але найважливіший урок, який необхідно засвоїти, це те, що невдача - це не поразка, якщо ви самі так не вважаєте.
      Кожен може самовдосконалюватися, незважаючи на своє становище, місце в житті або обставини. Але дуже важливо довести собі самому, що за допомогою своїх думок і вчинків ти можеш домогтися того, що твердо вирішив зробити. Страх і нерішучість паралізують роботу розуму і підгодовують думку про поразку. Вони можуть послабити розум і тіло, запорошити вам очі і спробувати заховати від вас могутні духовні сили, які в вас таяться.
      Скільки разів вам траплялося опинитися «на дні» - і ласкаві слова схвалення, сказані друзями, піднімали вас і змушували знову відчути себе людиною? Можливо, ви продовжували йти тільки тому, що хтось в вас вірив. Ну, так це привід до руху нічим не гірше інших! Схоже, що спади і поразки - це такі моменти, коли вам особливо не вистачає мужності і коли найважче черпати сили в своїй душі. Ваше Богом дане право - висловлювати себе, як особистість здорову, щасливу, процвітаючу і щасливу. І, тим не менш, вам може бути важко висловлювати свою глибинне «я», поки ви відчуваєте НЕ відвагу, а страх і відчай. Істинна мужність - це духовне поняття, яке бере свій початок в Бога! Коли ви всіма силами свого серця хочете мужності, вірте в нього і шукайте його, поки воно не прокинеться в вас, - і тоді ви зможете впоратися з будь-якими труднощами. У вас вистачить сили весь час йти вперед.
      Кажуть, що, винаходячи електричну лампочку, Томас Едісон зробив понад тисячу невдалих спроб! І коли хтось запитав Едісона, чому він не здався після стількох невдач, він відповів: «Це були кроки до мети. При кожній спробі я успішно знаходив відповідь на те, як не треба робити електричну лампочку. Я завжди готовий вчитися, навіть на власних помилках ».
      Інакше кажучи, хоча Едісон не завжди домагався успіху, він не допускав, щоб поразки оселилися в його розумі. Едісон неодноразово зазнавав смак поразки, але не признавався в цьому. Проковтнути поразку - це означає вирішити, що раз ви зазнали в чомусь невдачу, значить, ви - невдаха. Існує принципова різниця між словами «у мене невдача» і «я - невдаха». Проковтнути поразку - значить повірити в те, що ваші успіхи або їх відсутність визначає те, що ви за особистість.
      Коли ми ковтаємо поразку, наша здатність нормально функціонувати зменшується. Всі великі вожді, спортсмени, мандрівники, мислителі, винахідники і бізнесмени колись робили помилки і терпіли невдачі. Однак ці люди стали видатними тому, що не звинувачували в своїх невдачах ні себе, ні оточуючих: вони використовували свої помилки як уроки, щоб покращувати свої результати. Вони розуміли, що невдачі - справа минуща і не обов'язково несуть з собою поразку. Вони відмовлялися проковтнути гіркоту невдачі і були готові продовжити боротьбу, щоб скуштувати солодощі перемоги.
      Поразка може стати для нас справжньою удачею, якщо ми вирішимо вчитися на своїх помилках.Поразка може бути гіркою, але, врешті-решт, гіркота - це непогано. Деякі страви не були б такими смачними, якби в них не був присутній елемент «гіркоти». І гіркий досвід може послужити для нас приправою до життя, якщо ми станемо отримувати з нього уроки, не будемо його боятися і не дамо йому нас озлобити.
      «Поразка перетворює наші кістки в кремінь, а слабку плоть - в м'язи і робить людину непереможною. Так не бійтеся ж поразок. Ніколи ви так не близькі до перемоги, коли терпите поразку в ім'я благої справи ». / Генрі Уорд Бічер /
      «Провал - не завжди помилка; можливо, це просто краще, на що людина була здатна при даних обставинах. Справжня помилка - це бездіяльність ». /Ф.Б.Скіннер/
      «Наскільки щасливий той, кому випало випробувати і найкраще, і найгірше, що може дати доля. Той, хто незворушно виніс такі мінливості, позбавив нещастя влади над собою ». / Сенека /
      «Що є ураження? Всього лише досвід; всього лише крок до чогось кращого ». / Уендел Філліп /
      Джон Темплтон. Всесвітні закони життя.
      Переклала на українську мову 14.12.18 12.39


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    14. Притча про те,,,
      Притча про те, як вороги, самі того не усвідомлюючи, можуть принести вам користь
      Я вас люблю, мої вороги, за те, що ви мені допомогли
      знайти себе і відбутися, перед труднощами не схилитися
      і краще в людях розбиратися.
      - Східна мудрість
      В одній державі настільки вірили в провидіння, що у них був такий звичай: кожному засудженому на смерть перед стратою пропонувалося тягнути жереб долі. У мішечку були всього 2 листочка - «Життя» і «Смерть». Якщо засуджений витягав перший листок, його милували. Якщо другий - вирок тут же приводили у виконання. Таким чином, у кожного засудженого була надія до самого останнього моменту, а у суддів був додатковий голос «згори» за або проти прийнятого ними рішення.
      Так уже сталося, що одна людина відкрила свою справу, вона стала потроху процвітати, а разом з успішністю, як це часто буває, з'явилися недоброзичливці. Вони спочатку наклепом домоглися арешту людини, а потім і підписання йому смертельного вироку.
      Знаючи про те, що у засудженого завжди є шанс на порятунок, вони обманом викрали з мішечка листочок з написом «Життя» і додали другий листочок з написом «Смерть». Таким чином вороги не залишили людині жодного шансу врятуватися - який листочок він би не витягнув, його чекав смертельний вирок.
      Але у чоловіка були і друзі. Вони дізналися про підступи ворогів, проникли до засудженого до в'язниці і розповіли, що в мішечку на нього чекають два «смертельних» листочка. Друзі радили розповісти про це суддям і настояти на перевірці мішечка з жеребом.
      Але, як не дивно, засуджений зрадів цій звістці, попросив нікому про це не розповідати і повідомив, що це врятує його. Друзі вже вирішили, що у нього перед смертю затьмарився розум, але він умовив їх зберігати мовчання.
      На наступний ранок чоловік витягнув жереб долі і ... відпустили на свободу.
      І друзі, і вороги, знаючи про два смертельні вироки в мішечку, дивувалися: як він зміг вийти з такого, здавалося б, безвихідного становища?
      А чоловік вчинив так: витягнувши листочок з мішечка, він, не читаючи, тут же проковтнув його. У суддів не залишалося іншого вибору, окрім як подивитися, який листочок залишився в мішечку. А так як там була «Смерть», то було офіційно встановлено, що чоловік витягнув «Життя».
      Таким чином вороги, готуючи людині вірну загибель, мимоволі привели його до спасіння.
      Не забувайте: вороги і недоброзичливці від поганого життя не з'являються. Якщо вони у вас є - значить, ви гідні того, щоб вам заздрити. А у будь-якої талановитої людини недоброзичливці будуть завжди - тільки в силу того, що не всі таланти дісталися їм
      Переклала на українську мову 14.12.18 13.36


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    15. Притча про впевненість у власних силах
      Притча про впевненість у власних силах
      Один підприємець по вуха загруз в боргах і вже не бачив виходу з ситуації, що склалася. Він повинен був кредиторам, а постачальники кожен день вимагали оплати.
      Він вийшов в парк, щоб відволіктися, але думки роєм крутилися в голові. Чоловік опустив голову на руки, подумки перебираючи варіанти, що ж може врятувати справу від банкрутства. Раптом перед ним з'явився якийсь старий.
      - Я бачу, що вас щось турбує, - сказав він. - Чи не поділитеся?
      Підприємець розповів йому про свої проблеми, брак грошей і відмовах банку видати хоч якийсь кредит для розкрутки. Старий слухав, не перебиваючи, а потім сказав:
      - Думаю, я можу вам допомогти.
      Він запитав у підприємця ім'я, виписав чек і сунув його в руку здивованого чоловіка.
      - Візьміть ці гроші. Зустрінемося тут рівно через рік, і ви зможете віддати мені їх назад.
      Не встиг чоловік і слова сказати, як старий розчинився в натовпі.
      Підприємець глянув на чек. На ньому в полі для суми було акуратно виведено «$ 500 000», а нижче було прописано ім'я - «Джон Рокфеллер». Джон Рокфеллер, один з найбагатших людей світу!
      «Я можу покінчити з усіма проблемами в одну мить!» - подумав він. Але замість цього підприємець вирішив покласти чек в сейф. Одна тільки думка про його існування давала йому сили виробити спосіб зберегти свій бізнес.
      Знову з оптимізмом він уклав вигідні угоди і розширив умови оплати. Йому вдалося зробити кілька великих продаж. Протягом декількох місяців він вибрався з боргів і знову став заробляти гроші. І рік тому він повернувся в парк з тим самим чеком.
      У уговоренний час старий знову з'явився. Чоловік уже готовий був віддати чек і розповісти про свої успіхи, як раптом підбігла медсестра і схопила старого.
      - Я так рада, що нарешті впіймала його! - вигукнула вона. - Сподіваюся, він не турбував вас. Він часто тікає з дому і розповідає людям, що він Джон Рокфеллер.
      Підприємець стояв приголомшений. Протягом всього року він крутився і робив бізнес, купуючи і продаючи, в повній впевненості, що в будь-який момент йому на виручку можуть прийти півмільйона доларів.
      Раптово він зрозумів, що не гроші, реальні або уявні, перевернули його життя. Його нова впевненість надала йому сил домогтися всього того, що він тепер має.
      Візьміть ініціативу в свої руки. У вирішальний момент тільки впевненість грає ключову роль.
      Переклала на українську мову 14.12.18 13.38


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    16. Філософська казка про образу...
      Філософська казка про образу
      Ось як варто вчити і дітей і себе не ображатися:
      Образа, маленька тваринка, на вигляд зовсім нешкідлива. При правильному поводженні ніякої шкоди не приносить. Якщо не намагатися її одомашнити, образа прекрасно живе на волі і нікого не чіпає.
      Але всі спроби заволодіти нею закінчуються плачевно ... Звірятко цей маленький і спритний, може випадково потрапити в тіло будь-якої людини. Людина це одразу відчуває. Йому стає прикро.
      Звірятко починає кричати людині: «Я ненавмисно попався! Випусти мене! Мені тут темно і страшно! Відпусти! »Але люди давно розучилися розуміти мову тварин. Є такі, які відразу відпускають образу, поки вона маленька - це кращий спосіб розпрощатися з нею.
      Але є такі, які ні за що не хочуть її відпускати. Вони відразу називають її своєю і носяться з нею, як з писаною торбою. Постійно думають про неї, дбають ... А їй все одно не подобається в людині.
      Вона крутиться, шукає вихід, але так як у неї зір поганий, сама вихід знайти не може. Такий ось недолугий звірок. Та й людина теж ... стиснув весь, і ні за що не випускає образу.
      А звір-то голодний, їсти хочеться - ось і починає потихеньку їсти, що знайде. І людина відчуває це. То там заболить, то тут ... Але не випускає людина з себе образу. Тому що звик до неї. А вона їсть і росте ... Знаходить всередині людини що-небудь смачненьке, присмоктується і гризе. Так і кажуть: «Образа гризе».
      І в кінці кінців приростає до чого-небудь в тілі людини і проти своєї волі стає його частиною. Слабшає людина, хворіти починає, а образа всередині продовжує рости ... І невтямки людині, що тільки і треба - взяти і відпустити образу! І їй без людини краще, і людині без неї легше живеться ...
      Мораль: Образа - це стан душі. По суті, ми самі приймаємо рішення бути скривдженими. І коли в черговий раз ви захочете образитися, подумайте: чи так уже приємно жаліти себе? Хижак завжди відчуває слабкого і нападає саме на нього. Не дарма в народі кажуть: «На скривджених воду возять». Відпустіть образу, нехай собі біжить! Переклала на українську мову 14.12.18 13.06


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    17. Казка про непотрібну жертву...
      Казка про непотрібну жертву
      Просто і наочно про те, як ми самі готові зіпсувати собі життя.
      - Тут займають чергу на жертвоприношення?
      - Тут, тут! За мною будете. Я 852, ви - 853.
      - Ой, мамочки ... Це коли ж черга дійде?
      - Не турбуйтеся, тут швидко. Ви в ім'я чого жертву приносите?
      - Я - в ім'я любові. А ви?
      - А я - в ім'я дітей. Діти - це моє все!
      - А ви що в якості жертви принесли?
      - Своє особисте життя. Аби діти були здорові і щасливі. Все, все віддаю їм. Заміж кликав хороша людина - не пішла. Як я їм вітчима в будинок приведу? Роботу улюблену кинула, бо їздити далеко. Влаштувалася нянькою в дитячий сад, щоб на увазі, під наглядом, доглянуті, нагодовані. Все, все дітям! Собі - нічого.
      - Ой, я вас так розумію. А я хочу пожертвувати відносинами ... Розумієте, у мене з чоловіком давно вже нічого не залишилося ... У нього вже інша жінка. У мене начебто теж чоловік з'явився, але ... От якби чоловік перший пішов! Але він до неї не йде! Плаче ... Каже, що звик до мене ... А мені його шкода! Плаче ж! Так і живемо…
      Відчиняються двері, лунає голос: «№ 852, проходите!».
      - Ой, я пішла. Я так хвилююсь!!! А раптом жертву не приймуть?
      № 853 стискається у грудочку і чекає виклику.
      Час тягнеться повільно, але ось з кабінету виходить № 852.
      - Що? Ну що? Що вам сказали? Прийняли жертву?
      - Ні ... Тут, виявляється, випробувальний термін. Відправили ще подумати.
      - А як? А чому? Чому не відразу?
      - Ох, люба, вони мене запитують: «А ви добре подумали? Це ж назавжди! ». А я їм: «Нічого! Діти подорослішають, оцінять, ніж мама для них пожертвувала ». А вони мені: «Присядьте і дивіться на екран». А там таке кіно дивне! Про мене. Неначе діти вже виросли. Дочка заміж вийшла за тридев'ять земель, а син дзвонить раз на місяць, як з-під палки, невістка крізь зуби розмовляє ... Я йому: «Ти що ж, синку, так зі мною, за що?». А він мені: «Не лізь, мама, в наше життя. Тобі що, зайнятися нічим? ». А чим мені зайнятися, я ж, крім дітей, нічим і не займалася ??? Це що ж, не оцінили дітки мою жертву? Даремно, чи що, я намагалася?
      З дверей кабінету доноситься: «Наступний! № 853! ».
      - Ой, тепер я ... Ви мене зовсім з колії вибили ... Це що ж ??? Ай, ладно!
      - Проходьте, сідайте. Що принесли в жертву?
      - Відносини ...
      - Зрозуміло ... Ну, показуйте.
      - Ось ... Дивіться, вони, загалом, невеликі, але дуже симпатичні. І свіженькі, неразношені, ми всього півроку тому познайомилися.
      - Заради чого ви ними жертвуєте?
      - Заради збереження сім'ї ...
      - Чиєю, вашої? А що, є необхідність зберігати?
      - Ну так! У чоловіка коханка, давно вже, він до неї бігає, бреше весь час, прямо сил ніяких немає.
      - А ви що?
      - Ну що я? З'явився в моєму житті інша людина, з одного боку відносини у нас.
      - Так ви ці нові відносини - в жертву?
      - Так ... Щоб сім'ю зберегти.
      - Чию? Ви ж самі кажете, у чоловіка - інша жінка. У вас - інший чоловік. Де ж тут родина?
      - Ну і що? За паспортом-то ми - все ще одружені! Значить, сім'я.
      - Тобто вас все влаштовує?
      - Ні! Ні! Ну як це може влаштовувати? Я весь час плачу, переживаю!
      - Але проміняти на нові відносини ні за що не погодитеся, так?
      - Ну, не такі вже вони глибокі, так, проведення часу ... Загалом, мені не шкода!
      - Ну, якщо вам не шкода, тоді нам - тим більше. Давайте вашу жертву.
      - А мені говорили, у вас тут кіно показують. Про майбутнє! Чому мені не показуєте?
      - Кіно тут різне буває. Кому про майбутнє, кому про минуле ... Ми вам про даний покажемо. Включаємо, дивіться.
      - Ой ой! Це ж я! Я що, ось так виглядаю ??? Так брехня! Я за собою доглядаю.
      - Ну, це ваша душа таким чином на зовнішності проектується.
      - Що, ось так ??? Плечі вниз, губи в лінію, очі тьмяні, волосся повисли ...
      - Так завжди виглядають люди, якщо душа плаче ...
      - А це що за хлопчик? Славненький який ... Дивіться, як він до мене притискається!
      - Не впізнали, так? Це ваш чоловік. У проекції душі.
      - Чоловік? Що за нісенітниця! Він доросла людина!
      - А в душі - дитина. І притискається, як до матусі ...
      - Так він і в житті так! Тулиться.Тягнеться!
      - Значить, не ви до нього, а він до вас?
      - Ну, я з дитинства засвоїла - жінка повинна бути сильнішою, мудрішою, рішучішою. Вона повинна і сім'єю керувати, і чоловіка направляти!
      - Ну так воно і є. Сильна, мудра рішуча матуся керує своїм хлопчиком-чоловіком. І посварить, і пошкодує, і приголубить, і простить. А що ви хотіли?
      - Дуже цікаво! Але ж я йому не матуся, я йому дружина! А там, на екрані ... Він такий винуватий, і до лахудри своєї ось-ось знову побіжить, а я його все одно люблю!
      - Звичайно, зрозуміло, так воно і трапляється: хлопчик пограє в пісочниці, і повернеться додому. До рідної матусі. Поплаче в фартух, повинною ... Гаразд, кінець фільму. Давайте завершувати нашу зустріч. Будете любов в жертву приносити? Не передумали?
      - А майбутнє? Чому ви мені майбутнє не показали?
      - А його у вас немає. При такому сьогоденні - втече ваш виросший «малюк», ні до іншої жінки, так в хворобу. Або зовсім - в нікуди. Загалом, знайде спосіб вирватися з-під маминої спідниці. Йому ж теж рости хочеться...
      - Але що ж мені робити ??? Заради чого я тоді себе буду в жертву приносити ???
      - А вам видніше. Може, вам бути матусею шалено подобається! Більше, ніж дружиною.
      - Ні! Мені подобається бути коханою жінкою!
      - Ну, матусі теж бувають улюбленими жінками, навіть часто. Так що? Чи готові принести жертву? Заради збереження того, що маєте, і щоб чоловік так і залишався хлопчиком?
      - Ні ... Не готова. Мені треба подумати.
      - Звичайно звичайно. Ми даємо час на роздуми.
      - А поради ви даєте?
      - Охоче і з задоволенням.
      - Скажіть, а що потрібно зробити, щоб мій чоловік ... ну, виріс, чи що?
      - Напевно, перестати бути матусею. Повернутися обличчям до себе і навчитися бути Жінкою. Звабливою, хвилюючою, загадкової, бажаною. Таким квіти дарувати хочеться і серенади співати, а не плакати у неї на теплих м'яких грудях.
      - Так? Ви думаєте, допоможе?
      - Зазвичай допомагає. Ну, це в тому випадку, якщо ви все-таки виберете бути Жінкою. Але якщо що - ви приходьте! Відносини у вас чудові просто, ми їх із задоволенням візьмемо. Знаєте, скільки людей в світі про такі відносини мріють? Так що, якщо надумаєте пожертвувати на користь нужденних - ласкаво просимо!
      - Я подумаю…
      № 853 розгублено виходить з кабінету, судорожно притискаючи до грудей відносини.
      № 854, завмираючи від хвилювання, заходить до кабінету.
      - Чи готова пожертвувати своїми інтересами заради того, щоб матуся не засмучувалася.
      Двері закриваються ... По коридору походжають люди, притискаючи до грудей бажання, здібності, кар'єри, таланти, можливості - все те, що вони готові самовіддано принести в жертву ...
      Автор: психолог-казкотерапевт Ірина Сьоміна
      Переклала на українську мову 14.12.18 13.24


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    18. Миру потрібно більше любові, світла і сміху...
      Миру потрібно більше любові, світла і сміху...
      37 Уроків
      Відомий психолог Дон Глускін вирішила відзначити свій день народження неординарно. Підводячи підсумки прожитих років, вона задала собі питання, чому навчило її життя за 37 років.
      Результатом стали поради, якими Дон Глускін ділиться з людьми:
      1. Щастя всередині. Ми витрачаємо дуже багато часу на пошуки схвалення і розради з боку. І завжди виявляється, що не там шукаємо. Загляньте всередину себе.
      2. Будьте вдячні за все. За хороше, за погане, за жахливе. Життя саме по собі - це безцінний дар. А задоволення і біль - це частина нашого шляху.
      3. Змініть сприйняття і ваше життя зміниться. Коли ви відчуваєте страх, злість, образу, просто погляньте на ситуацію під іншим кутом.
      4. Неможливо ощасливити всіх, залишаючись вірним собі. Але все ж краще ризикнути і виявитися незрозумілим, ніж бути коханим, але прикидатися тим, ким ти не є насправді.
      5.Мир навколо - це дзеркало. Те, що ми любимо в інших - це відображення того, що ми любимо в собі. Те, що нас засмучує в інших - це індикатор того, на що нам потрібно звернути увагу в самих собі.
      6.Кожна людина з'являється в нашому житті з якоюсь метою. А ми вже самі вирішуємо, вчитися чи на уроках, які він нам викладає чи ні. Чим гірше його роль в нашому житті, тим серйозніше урок. Мотайте на вус.
      7. Вірте. Просто знайте, що в найважчі часи Всесвіт підставить спину, і все буде в порядку.
      8. Не приймайте все занадто близько до серця. Вчинки інших людей - це відображення того, що відбувається в їх особистому житті. І як правило, до вас це не має ніякого відношення.
      9. Природа лікує. Прогулянка на свіжому повітрі і вид красивих пейзажів дивним чином здатні очистити голову від непотрібних думок, повернути до життя і підняти настрій.
      10. Ображені люди ображають людей. І все одно любіть їх. Хоча ніхто не забороняє вам любити їх на відстані.
      11. Щоб вилікуватися, потрібно це відчути. Поставте ваші страхи і слабкості прямо перед собою і направте на них яскравий промінь світла, тому що єдиний спосіб позбутися від них, це пройти крізь них. Дивитися правді в очі боляче. Але, клянусь, в перспективі воно того дійсно варто.
      12. Перфекционизм - це ілюзія. Сама, треба сказати, хвороблива. Розслабтеся. Прагніть до досконалості, але дозвольте собі робити помилки і бути щасливим незалежно від результату.
      13. Зніміть шори з очей. Не концентруйтеся виключно на власних цілях і бажаннях. Ви ризикуєте втратити красу цьому житті і людей які вас оточують. Світ дивовижний, коли ви йдете по ньому з широко відкритими очима.
      14. Святкуйте ваші перемоги. Смакуйте кожен, нехай навіть самий маленький успіх. 15. Умій прощати. В першу чергу це потрібно тобі, а не тим, хто тебе образив. Прощаючи, ти знаходиш спокій і свободу, які заслуговуєш. Прощай легко і швидко. 16. Ми всі володіємо неймовірною інтуїцією. Якщо зупинитися, завмерти і прислухатися, то можна почути голос своєї внутрішньої мудрості. Слухайте тихий шепіт вашого серця. Воно знає дорогу.
      17. Нехай ваша душа співає! Будьте справжніми. На Землі немає нікого такого ж як ви. Будьте щирими, живіть і дихайте на повні груди, рухаючись до намічених цілей. 18.Ми всі творці. Серйозно! При належному завзятості, концентрації і наполегливості можливо все. Пам'ятайте про це.
      19. Я випромінюю світло. Ви випромінюєте світло. Ми всі випромінюємо світло. Деякі відкидають тінь на свою власну яскравість. Будьте променем світла для інших і вказуйте їм шлях 20. Не сприймайте життя занадто серйозно! Все одно ніхто не піде живим. Посміхнися. Дозвольте собі бути дурними. Користуйтеся моментом. Розважайтеся.
      21. Оточуйте себе людьми, які вас люблять і підтримують. І самі любіть і підтримуйте їх. Життя занадто коротке для чогось меншого.
      22. Кружляйте по життю у вільному танці. Якщо у вас є велика мрія, слідуйте за нею з усією пристрастю. Але ніжно і на певній відстані, щоб бути досить гнучким і рухливим, підлаштовуючись під мінливий ритм життя
      23. Чим більше даєш, тим більше отримуєш. Діліться мудрістю, любов'ю, талантом. Діліться легко.І ви побачите, як багато в цьому житті прекрасного до вас повертається.
      24. Головне не роздати себе повністю. Тому що якщо внутрішня чаша спорожніє, то більше нічого буде дати. Важливо дотримуватися балансу.
      25. Говоріть «Так!» Всьому тому, чому спалахують ваші очі. Говоріть непримиренне «Ні» всьому, що вас не цікавить або на що у вас немає часу. Час - найцінніший ресурс, який не може бути поновлено. Витрачайте його розумно.
      26. Життя - це низка зльотів і падінь. Щоб розкрити весь свій потенціал, нам необхідно і те, і інше. Просто тримайтеся міцніше і насолоджуйтеся поїздкою.
      27. Іноді ми переростаємо дружбу. Це не означає, що ми або друзі погані. Просто наші шляхи розходяться. Збережіть їх у своєму серці, але якщо вони починають вас ображати або стримувати, значить настав час встановити дистанцію і відпустити вашу дружбу.
      28. Страх - дуже хороший показник того, чого ми насправді хочемо, і що нам потрібно в цьому житті. Дозвольте йому бути вашим компасом і насолоджуйтеся хвилюючими пригодами, до яких він вас веде
      29. Подолати власний страх - це найкорисніша річ, яку ви можете для себе зробити. Тим самим ви доводите самі собі, що можете все. Це супер-генератор впевненості в собі.
      30. Як можна частіше говоріть і показуйте близьким, як ви їх любите. Цього не буває занадто багато. Ваш час, присутність поруч, любов і щира турбота про них - найкращий подарунок.
      31. Наше тіло - це транспорт, який везе нас до нашої мрії. Любіть його, ставтеся дбайливо і дбайливо, якщо хочете почувати себе бадьорим і енергійним. Але ніколи не зациклюйтеся. Зовнішність суб'єктивна і з часом так чи інакше змінюється. Відчувати себе комфортно і зручно в власному тілі - ось що найголовніше.
      32. Живіть сьогоденням. Це єдине, що у нас зараз є. Вчіться на помилках минулого і насолоджуйтеся приємними спогадами, але не чіпляйтеся за них і не дозволяйте їм вас переслідувати. Мрійте про майбутнє, але без фанатизму і одержимості. Любіть сьогодення.
      33. Ми всі одна велика людська сім'я. Ніхто з нас не краще і не гірше за інших. Просто на якомусь етапі життя ми знаємо, що робити. Наступного разу це буде хтось інший.
      34. Будьте вдячні кожен день за все те, що ви в житті маєте. Таким чином ви створюєте навколо себе простір для ще більшого достатку, притягаючи радість, любов, здоров'я і процвітання.
      35. Ви не центр Всесвіту. Хоча іноді ваше его змушує вас так думати. Не варто. Подивіться на світ і людей навколо, і ви дізнаєтеся багато нового і прекрасного.
      36.Миру потрібно більше любові, світла і сміху.
      37. Ви сам собі гуру. Більшу частину життя нам кажуть, що робити, як думати, що є добре і як домогтися успіху. Не варто всьому цьому беззастережно вірити. Думайте самі за себе. Ламайте підвалини. Як тільки ви перестанете робити те, що від вас чекають, і почнете слідувати своїй власній інтуїції, ви відчуєте себе до смішного щасливим.
      Переклала на українську мову 27.08.18 18.28


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    19. Що робити...
      Що робити, щоб все змінити
      Життя багатьох людей пронизане стражданнями і сповнене песимізму. Вони скаржаться на долю, сім'ю, роботу, суспільство і державу. Вони не бачать світла в кінці тунелю і вважають, що в їх важкому становищі винен хтось інший. Психологи радять :
      1. Зрозуміти, що тобі по-справжньому подобається. Це і найголовніше, і найскладніше. Золоте правило говорить - роби те, що приносить тобі справжнє задоволення, і тоді ти станеш набагато щасливішим. З розвитком інтернету все стало ще простіше - результати твоїх старань дуже легко донести до публіки, і вона обов'язково їх оцінить. Більш того, наявність справи, яка тебе по-справжньому запалює - це ключовий фактор привабливості для протилежної статі. Але треба бути готовим до того, що пошук свого шляху - це марафон, який може тривати багато десятків років.
      2. Відмовся від сміття, яке ти їси, п'єш і куриш кожен день. Ніяких секретів і хитрих дієт - просто натуральна їжа, фрукти, овочі, вода. Не треба ставати вегетаріанцем і повністю зав'язувати з випивкою, - достатньо лише максимально обмежити цукор, борошно, каву, алкоголь і всю пластмасову їжу.
      3. Вчи іноземні мови. Це нереально розширить глибину сприйняття світу і відкриє небачені перспективи для навчання, розвитку та кар'єрного зростання. Знання англійської - це вже не просто примха інтелігентів, а життєва необхідність.
      4. Читай книги. Приблизне коло - твоя професійна область, історія, природознавство, особистий ріст, соціологія, психологія, біографії, якісна художня література. Немає часу читати , слухай аудіокниги. Золоте правило - читай / слухай як мінімум одну книгу на тиждень. Це 50 книг на рік, які перевернуть твоє життя.
      5. Проведи з толком кожні свої вихідні. Сходи в музей, на виставку, займися спортом, поїдь за місто, стрибни з парашутом, навісти родичів, сходи на хороший фільм. Розширюй зону контакту зі світом. Коли вже все об'їздиш і обійдеш, бери з собою друзів і розповідай їм те, що знаєш. Головне - не сиди на місці. Чим більше вражень ти пропустиш через себе, тим цікавіше буде життя, і тим краще ти будеш розбиратися в речах і явищах.
      6. Почни вести блог або звичайний щоденник. Все одно про що. Не біда, що ти не володієш красномовством і в тебе буде не більше 10 читачів. Головне, що на його сторінках ти зможеш думати і міркувати. А якщо ти просто регулярно пишеш про те, що ти любиш, читачі обов'язково прийдуть.
      7. Став цілі. Фіксуй їх на папері. Головне, щоб вони були чіткими, зрозумілими і вимірними. Якщо поставиш мету, то можеш її або досягти, або ні. Якщо не поставиш, то варіантів досягнення немає взагалі.
      8. Навчися друкувати на клавіатурі всліпу - не вміти цього в 21 столітті все одно, що не вміти писати ручкою в 20-м. Час - це одне з небагатьох скарбів, які в тебе є, і друкувати ти повинен вміти майже так само швидко, як і думати. А думати ти повинен не про те, де знаходиться потрібна буква, а про те, що ти пишеш.
      9. Осідлай час. Навчися управляти своїми справами так, щоб вони працювали майже без твоєї участі. Для початку почитай Аллена (Getting Things Done) Приймай рішення швидко, дій негайно, не відкладай «на потім». Всі справи або роби, або делегуй комусь. Старайся, щоб м'яч ніколи не затримувався на твоєму боці. Запиши на аркуші всі «довгограючі» справи, які до сих пір не зроблені і заважають тобі жити. Переосмислити, чи потрібні вони тобі (пам'ятаючи про п.1). Зроби те, що залишилося, протягом декількох днів, і ти відчуєш неймовірну легкість.
      10. Відмовся від комп'ютерних ігор, безцільного сидіння в соціальних мережах і в інтернеті. Мінімізуй спілкування в соцмережах .
      11. Перестань читати новини. Все одно про ключові події будуть говорити всі навколо, а додаткова шумова інформація не призводить до поліпшення якості прийняття рішень.
      12. Навчися рано вставати. Парадокс в тому, що в ранні години ти завжди встигаєш більше, ніж у вечірні Людині достатньо 7 годин сну, за умови якісної фізичного навантаження і нормальному харчуванні.
      13. Намагайся оточувати себе порядними, чесними, відкритими, розумними та успішними людьми. Ми - це наше оточення, у якого ми вчимося всьому, що знаємо. Проведи більше часу з людьми, яких ти поважаєш і у яких можна чогось навчитися Відповідно, старайся мінімізувати спілкування з людьми негативними, смутними, песимістичними і злими. Щоб стати вище, ти повинен прагнути вгору, і наявність поруч людей, до яких хочеться рости, саме по собі стане відмінним стимулом.
      14. Використовуй кожен момент часу і кожної людини для того, щоб дізнатися щось нове.Якщо життя зводить тебе з професіоналом в будь-якій області, спробуй зрозуміти, що становить суть його роботи, які його мотивації і мети. Вчися ставити правильні питання - навіть таксист може стати безцінним джерелом інформації.
      15. Почни подорожувати. Не біда, що немає грошей на Аргентину і Нову Зеландію - якість відпочинку взагалі ніяк не пов'язане з витраченими грошима. Коли ти побачиш, як різноманітний світ, ти перестанеш зациклюватися на маленькому просторі навколо тебе, і станеш толерантніше, спокійніше і мудріше.
      16. Купи фотоапарат (можна найпростішій) і намагайся ловити красу світу. Коли у тебе вийде, ти будеш пам'ятати свої подорожі не тільки по невиразним враження, а і по чудовим фотографіям, які ти привіз з собою. В якості альтернативи - спробуй малювати, співати, танцювати, ліпити, проектувати. Тобто роби, що змушує тебе поглянути на світ іншими очима.
      17. Займись спортом. Не обов'язково ходити у фітнес-клуб. Йога, велосипед, футбол, біг, плавання, функціональні тренування - кращі друзі людини, яка хоче повернути тонус тіла і єнергію.
      18. Роби незвичайні речі. Сходи туди, де жодного разу не був, їдь на роботу іншою дорогою, розберись в проблемі, про яку взагалі нічого не знаєш. Виходь з своєї «зони комфорту», розширюй знання и кругозір. Переставивши в кімнаті меблі (і роби це приблизно раз на рік), зміни зовнішність, зачіску, імідж.
      19. Інвестуй. В ідеалі, кожен місяць варто вкладаті частину свого доходу, багата людина - це не той, хто багато заробляє, а той, хто багато інвестує. Намагайся інвестувати в активи, мінімізувати пасив и контролюваті витрати. Якщо ти поставиш собі фінансову мету і наведеш порядок в особистих грошах, то здивуєшся тому, як легко ти будеш рухатися до неї .
      20. Позбудься барахла. Залиш тільки те , що тобі дійсно подобається і потрібно. Шкода викинути - роздай. При покупці нової речі позбувайся старої аналогічної, щоб баланс зберігався.
      21. Віддавай більше, ніж береш. Поділися знаннями, досвідом та ідеями. Людина, яка НЕ тільки бере, а і ділиться, неймовірно приваблива. Напевно ти вмієш щось таке, чому інші дуже хочуть навчитися.
      22. Прийми світ таким, яким він є. Відмовся від оціночніх суджень, приймай всі явища як спочатку нейтральні. А ще краще - як однозначно позитивні.
      23. Забудь про те, что було колись. Воно не має ніякого відношення до твого майбутнього. Візьми з собою звідти тільки досвід, знання, хороші відношення і позитивні враження.
      24. Не бійся. Непереборних перешкод немає, і всі сумніви живуть лише в твоїй голові. Не обов'язково буті воїном, достаточно лишь бачити мету, обходити перешкоду и знати, що ти досягнеш її без єдиного шансу зазнати невдачі.
      25. Останнє, воно ж перше. Роби, що тобі подобається. Вчися. Вчи. Розвивайся. Міняй себе зсередини.
      Це аж ніяк не вичерпаний список. Якщо планомірно робити хоч щось з цього, то через рік, подивившись на себе в дзеркало, ти себе не впізнаєш. А світу просто нічого не залишиться, крім того як піти по твоєму прикладу и змінитися у відповідь. Переклала на українську мову 29.08.18 17.32


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    20. 25 ...
      25 чарівних і нереально красивих фраз, які допоможуть вам.
      Ці фрази наповнюють чарами, якихось глибинних розумінням світу, в кожній з них прихована перлина мудрості. Вони допоможуть поглянути на світ по-новому. Життя - то, що ми хочемо бачити, наша реакція на ситуацію, тому правильно зберігати здоровий глузд, який здатний більш широко розуміти головні речі в цьому світі. Ці цитати допоможуть вам налаштуватися в житті!
      1. Мрії повинні бути або божевільними, або нереальними ... Інакше - це просто плани на завтра!
      2. Спокій - сильніше емоцій. Мовчання - голосніше крику. Байдужість - страшніше за війну.
      3. Напевно, я так і не подорослішаю ... До сих пір вірю в чудеса, любов і хороших людей.
      4. Не за красу в тебе закохався, і не за старість разлюблю.
      5. Навчіться відпускати. Рідне завжди знайде дорогу назад.
      6. Незрозуміла штука - душа. Ніхто не знає, де знаходиться, але всі знають, як болить.
      7. Живи так - щоб люди, зіткнувшись з тобою, посміхнулися, а, спілкуючись з тобою, стали трішки щасливіше.
      8. Іноді якимись дивними шляхами в житті все налагоджується само собою.
      Макс Фрай
      9. Щастя - це коли твої батьки здорові.
      10. Принижуючи інших, вище не станеш!
      11. Найбільше наше оману в тому, що у нас ще багато часу ...
      12. Ніколи не шкодуй про те, що зробив, якщо в цей момент був щасливий.
      13. Хай вибачить нас Всевишній, коли ми незадоволені тим, що маємо ...
      14. Не намагайся з'ясовувати стосунки з людьми, які тебе розчарували. Мовчки залиш їх разом з усім барахлом наодинці.
      15. У кожного свої проблеми - у кого-то хліб черствий, а у кого-то діаманти дрібні. Цінуйте що маєте.
      16. Іноді Всевишній прибирає людини з твого життя для твоєї захисту. Чи не біжи за ним.
      17. Не журіться ні про що заздалегідь і не радійте тому, чого ще немає.
      18. Якщо душею не зачепило, тілом довго не втримаєш.
      19. У Бога все вчасно, так що вчися чекати.
      20. Ось воно - справжнє щастя, а не ваші «айфони».
      21. Коли чогось добиваються твої діти, це куди важливіше власних досягнень.
      22. Бережіть батьків, тому що поки вони живі - ми діти!
      23. Совість - вона така Вона мучить не тих, кого повинна мучити, а тих, у кого вона є.
      24. Один з найсильніших страхів для людини - це зрозуміти, що він помилявся протягом довгого часу.
      25. Багато хто вважає важливим в житті знайти людину, але тільки одиниці знають, що важливіше знайти себе. Переклала на українську мову 27.08.18 17.00


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    21. 5 книг для особистісного зростання ...
      5 книг для особистісного зростання
      1. Джон Ейкафф. "Почни" Книга про те, як розфарбувати своє сіре життя в яскраві тони. Бути як всі - найпростіше. Бути неординарною особистістю - вчинок, який заслуговує на повагу. Скільки б вам не було років, яким би не був ваш соціальний статус, все зводиться до однієї простої істини: потрібно почати. Прочитавши цю книгу, вам дійсно захочеться почати діяти, почати змінювати себе і своє життя. А коли починати нове життя, як не в Новий рік?
      2. М. Дж. Райан "Цього року я" Книга про те, як змінити звички, стримати слово або зробити те, про що давно мріяв. Зазвичай такі життєві обіцянки дають собі під Новий рік, а після свята благополучно їх «забувають». У книзі зібрані знання автора в області психології, нейрофізіології і філософії, які вилилися в практичні рекомендації, як втілювати в життя обіцянки, дані собі під бій курантів.
      3. Брайан Трейсі "Вийди із зони комфорту" Книга про те, як правильно розподіляти час і добиватися вирішення складних завдань, виходячи із зони комфорту. У ній - 21 практична порада, дотримуючись яких можна стати таким же успішним, як автор. Брайан Трейсі - мільйонер, який в юності кинув школу і починав свій шлях наверх фактично з нуля. Ця книга - ємний і надкорисну збірник секретів особистої ефективності Брайана Трейсі. Вона переведена на 40 мов, її тираж становить більше 1 200 000 примірників.
      4. Дмитро Чернишов "Як люди думають" Книга про сутність мислення. Люди часто думають на автоматі, між тим будь-який акт мислення - є творчість. Книга допоможе вам дивитися на повсякденні речі свіжим поглядом. Це авторський проект Дмитра Чернишова, який придумав навіть власний «алфавіт мислення», покликаний допомогти тренувати найголовніший людський талант - здатність думати.
      5. Келлі Макгонігал "Сила волі" Книга про те, як стати духовно сильною особистістю, протистояти спокусам і перестати відкладати справи в довгий ящик. Книга підкуповує абсолютної науковістю. Всі поради підкріплені численними психологічними і медичними дослідженнями. Саме тому книга корисна не тільки тим, хто має потребу в зміцненні сили волі, але і просто допитливим людям - кожен почерпне для себе багато цікавого. Переклала на українську мову 29.07.18 20 42


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    22. 25 правил...
      25 правил, як за менший час зробити більше
      У сучасному світі є все, але майже немає вільного часу. Тому, якщо ви хочете за короткий час встигати робити більше, ніж ви встигаєте зробити зараз, вам потрібно навчиться всього двох речей: організованості і самодисципліни. 25 головних правил, за допомогою яких ви зможете робити більше за меншу кількість часу.
      1. Визначтеся з метою і зосередьтеся на головному Не маючи чіткої мети ви постійно будете блукати серед безлічі справ, які вам не тільки не допоможуть досягти мети, а скоріше навпаки, будуть від неї відволікати і забирати ваше цінне час.
      2. Стимул і мотивація Якщо робота нам подобається, то ми виконуємо її легко і швидко. Тому, якщо хочете встигати більше, знаходите в кожній справі стимул для себе.
      3. Використовуйте правило 80/20 Не важливо, як багато у вас є часу, але важливо, як і на що ви його витрачаєте. Є чудовий принцип Паретто, який свідчить, що 20% зусиль приносить 80% результату, і навпаки 80% ваших зусиль приводять всього до 20% результату. Ми ефективно працюємо не більше 20% свого робочого дня. Тому важливо спочатку робити важливе, а потім займатися іншими справами. У побуті також працює закон Паретто: 80% речей, які знаходяться у нас вдома або в машині, практично не використовуються (речі, які ми не носимо, книги, які ми не читаємо, посуд, яку ми не використовуємо і т.д.) . Позбавляйтеся від зайвого, звільняючи простір і енергію.
      4. Вимкніть всі відволікання Складно не зреагувати, коли щось пілікає під вухом. Тому відключаємо: звук телефону, будь оповіщення з соціальних мереж, автоматичну перевірку пошти. А щоб не пропустити дійсно щось важливе, поставте автовідповідач на телефон та електронну пошту, в якому вкажіть, коли з вами знову можна буде зв'язатися.
      5. Будьте рішучі Якщо ви щось зробили / сказали / вирішили, то не варто втрачати час на безглузді роздуми про правильність прийнятого вами рішення. Що зроблено, то зроблено, зробіть висновки і рухайтеся далі. Не робить помилок лише той, хто нічого не робить.
      6. Навчіться говорити «ні» Якщо ви хочете встигати багато протягом дня, навчитеся відмовляти. Люди люблять перекладати свої справи і обов'язки на інших. Допомагати - не означає робити чиюсь роботу.
      7. Доводьте справи до кінця Багато хто любить відкладати справи на не певен термін і не доводити почате до кінця. Список таких справ має властивість накопичуватися і вантаж невиконаного і усвідомлення, скільки вам ще належить зробити, тисне на вас щодня. Якщо візьмете за звичку не починати нову справу, поки не закінчено старе, це не тільки буде вас стимулювати швидше закінчити розпочате, але і навчить вас не залишати справи на потім.
      8. Список справ Складіть список справ, які потрібно закінчити і почніть викреслювати з нього те, що зроблено. Коли закінчите зі старими справами, візьміть собі за звичку складати список справ на сьогодні, завтра, тиждень і т.д. Це допоможе вам бути більш організованою.
      9. У першу чергу виконуйте важливі справи Зробіть таблицю, як показано нижче, і запишіть всі ваші справи, розділивши їх на 4 групи: Термінові і важливі справи, не термінові, але важливі, Термінові, але не важливі, не термінові і не важливі справи. Звичайно ж, в першу чергу виконуйте справи з першої групи, а справами з останньої групи можна зайнятися, якщо є вільний час. 10. Підтримуйте порядок Дуже багато часу економиться, коли у вас порядок в речах, на робочому столі і в комп'ютері. У кожної речі має бути своє місце, документи повинні бути систематизовані, з роботи не можна йти, поки на робочому місці не буде ідеального порядку. 5 хвилин на підтримання порядку заощадять вам в результаті годинник, які можуть бути витрачені на пошук потрібного документа або речі.
      11. Позбавтеся від шаблонного мислення Як правило, наша робота одноманітна, тому так легко стати жертвою шаблонного мислення. Спробуйте робити свою роботу по-іншому, адже звичне - не завжди найкраще. Можливо, вашу роботу можна виконати швидше, якщо її автоматизувати або делегувати ваші обов'язки.
      12. Фокусуйте увагу на те, що робите Так уже влаштований наш розум, що ми думаємо про багато речей одночасно і в результаті, практично не вміємо зосереджуватися.Якщо займатися старанно чимось одним, ні на що не відволікаючись, це набагато ефективніше і за часом, і по витраченим зусиллям, ніж якщо робити кілька справ, перескакуючи з одного на інше. Мультизадачність не допоможе вам стати більш продуктивними.
      13. Відразу беріться за роботу Багато людей перед тим, як взятися за роботу, починають наводити порядок в паперах або на столі, пити каву, читають соціальні сторінки, а потім дивуються, куди поділося час, відведений на роботу! Якщо ви знаєте, що треба робити, відразу беріться за роботу, а якщо впораєтеся швидко, у вигляді бонусу можна і кави попити, і в соціальні мережі заглянути.
      14. Використовуйте час без залишку Ми багато часу витрачаємо даремно, але ж його можна було б використовувати з користю. Наприклад, під час поїздки на роботу можна слухати аудіокнигу, під час сніданку - складати план на день, а стоячи в черзі, складати список покупок або переглядати записи, викреслюючи зроблене і додаючи нові завдання на вечір або цей тиждень.
      15. Відстежуйте витрачений час Ви можете зберегти не одну годину вільного часу, якщо будете більш розбірливими, вибираючи фільми і телепередачі, які ви дивитеся, журнали і газети, які ви читаєте.
      16. Міняйте заняття Тіло ніколи не втомлюється цілком, зазвичай одночасно втомлюються лише деякі групи м'язів. Зміна занять допоможе з цим впоратися. Наприклад, якщо ви кілька годин поспіль працювали сидячи, перейдіть на ту роботу, де можна щось робити стоячи або в русі. І навпаки. Попрактикуйте цей метод хоча б тиждень і ви переконаєтеся, наскільки більше здатний витримати ваш організм.
      17. Починайте раніше Помічено, що якщо прийти на роботу на півгодини раніше, можна встигнути набагато більше. Якщо правильно організувати свій день, то можна лягати спати разом з дітьми, тобто не пізніше 10-ї години вечора, і вставати о 5 ранку. За 2 ранкових години, поки не встануть діти, можна встигнути зробити набагато більше, ніж у вечірній час з 22 до 24, коли ви втомилися під кінець дня.
      18. Працюйте, коли працюється. Ви напевно помічали, що є дні, коли робота «кипить і спориться», а є дні, коли робити не хочеться абсолютно нічого. Це нормально і потрібно ставитися до цього з розумінням і спокоєм. Якщо немає термінової роботи, то цілком можна дозволити собі день-другий відпочинку.
      19. Встановіть режим дня Ми будемо набагато більше встигати, якщо все буде робити вчасно і у встановлений час. Режим дня дозволить вашому організму працювати, як годинник. Для цього ретельно розплануйте свій день, включаючи прийоми їжі і сон. Ви набагато швидше будете засинати і легше прокидатися, якщо це буде в один і той же час, навіть на вихідних. Якщо приймати їжу в строго встановлений час, це також сприятливо позначиться на вашому травленні і загальному самопочутті. Якщо йти з роботи в один і той же час, це не дасть вам приводу не закінчити роботу.
      20. Будьте уважні Якщо ви хочете заощадити час, уважно слухайте, записуйте вказівки і відомості, і уточнюйте, якщо необхідно. Це допоможе вам уникнути непорозумінь, повторень і переробок.
      21. Позбавтеся від «пожирачів» часу Тому, якщо ви дійсно хочете встигати зробити багато протягом дня, вам потрібно позбутися від тих занять, на які витрачатися даремно ваш дорогоцінний час.
      22. Сядьте на інформаційну дієту У наш час ми весь час схильна до інформаційним атакам, наш мозок практично не відпочиває: новини по телевізору, плітки колег, робочі моменти, домашні розмови і т.д. В результаті, ми відчуваємо, що наша голова опухає від надлишку інформації, ми стаємо розсіяними і загальмованість. Тім Ферріс, автор «4 годинного робочого тижня», пропонує нам сісти на дієту з "низьким вмістом інформації".
      23. Оптимізувати роботу Подумайте, що забирає у вас багато часу. 24. Всього три завдання в день Хочете встигати більше? З'їжте жабу на сніданок - так говорять західні фахівці з тайм-менеджменту. З'їсти жабу означає зробити щось не найприємніше, але дуже важливе з самого ранку. Коли ця справа буде зроблено, інші завдання здадуться дріб'язковими порівняно з ранкової. Заплануйте три важливі справи на сьогоднішній день, перше з яких і буде «жабою». Виконавши три важливі справи, інші справи у міру сил і можливостей. Таким чином, у вас кожен день буде ефективним, адже як мінімум три справи зроблено!
      25. Розділіть велику роботу на дрібні завдання Завжди страшно приступати до серйозної роботи або розбирати накопичилися завали. Набагато простіше вирішувати дрібні завдання, які є частина чогось більшого. Велика мета стає досяжною завдяки маленьким дій, які ви робите кожен день. Переклала на українську мову 27.08.18 12.10
      Книги для тих, хто хоче встигати житии Керрі Глісон «Працюй менше, встигай більше» Джек Кенфілд «Цілісне життя. Ключові навички для досягнення ваших цілей »Девід Аллен «Як підтримувати відносини в порядку» Стівен Р. Кові «Головна увага головним речам» Іцхак Пінтосевич «Дій! 10 заповідей успіху » Мартін Бьяуго «Менше, але краще. Працювати треба не 12 годин, а головою » Переклала на українську мову 18.08.18 11.54


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    23. Бачу ціль...
      Бачу ціль
      Будуючи плани на новий рік, маючи якісь наміри, то не будьте надмірно сумлінними.Не варто продумувати всі деталі і дрібні кроки - таку парадоксальну пораду дають психологи Університету Флориди (США).
      Вони з'ясували: концентруючись на розробленій стратегії, ми можемо прогледіти інші способи досягнення мети (наприклад, стрункими нас може зробити не тільки дієта, але і пробіжки з подругою) і частіше піддаємося спокусі відступити від нового правила. Коли в ході експерименту студентів попросили накопичити певну суму грошей, саме ті, у кого був чіткий план економії, при першій же можливості його порушували, купуючи що-небудь смачне. Схоже, корисніше не займатися допитливим плануванням, а уявити собі в деталях, чого саме ми хочемо досягти, розвісити папірці з нагадуваннями про поставлену мету і ... покластися на волю несвідомого, яке виведе в потрібну сторону. Переклала на українську мову 27.08.18 18.00


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    24. Кожний новий день – нова сторінка життєвої книги...
      Кожний новий день – нова сторінка життєвої книги...
      Кожний новий день надає нам неймовірну кількість можливостей, чим зайнятись, з ким спілкуватись, чому навчитись, що зробити для себе і для інших.
      Кожний новий день - це частинка нашого життя, це іспит наших почуттів і ємоцій.
      Кожний новий день - кожен шукає відповіді на життєві питання, як в собі, так і навколо, де тільки можливо ( в інтернеті, в книгах, порадах оточуючих, в роздумах і інтуіції).
      Здається, як складно розібратись, та всеж, на особистому досвіді, впевнена, що головне почати свій день з позитивних думок і почуттів, любові до ближніх, навколишнього світу, розкрити нову цікаву сторінку свого житєвого світу і впевненно, з натхненням діяти, діяти, розкриваючи свій досвід, таланти і можливості...
      6.11.18 9.18


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    25. Притча: кругообіг добра.
      Притча: кругообіг добра.

      У цьому світі все влаштовано ТАК!

      Одного разу в квартирі у молодої жінки розцвів кактус. До цього він 4 роки стирчав на підвіконні, схожий на похмурого і неголеного двірника, і раптом такий сюрприз. Дивно, що мене вважають злісною бездушною стервою, - подумала жінка. Це все неправда, у бездушних і злих кактуси не цвітуть.

      В приємних думах про квітучий кактус вона випадково наступила на ногу похмурого чоловіка в метро. На його зауваження вона не закричала як зазвичай з ображеним виглядом: «Ах, якщо вже ви такий пан, то їздіть на таксі!», - а посміхнулася:
      - Не гнівайтесь на мене, будь ласка, мені нема за що триматися, якщо хочете - наступіть мені теж на ногу і будемо квиті.

      Похмурий чоловік проковтнув те, що збирався озвучити по цьому приводу. Потім вийшов на своїй станції і, купуючи газету, замість того, щоб нахамити продавщиці, що заплуталася з підрахунком здачі, обізвавши її нерозторопною коровою, сказав їй:
      - Нічого страшного, перерахуйте ще раз, я теж з раннього ранку не сильний в математиці.

      Продавщиця, не чекала такої відповіді, розмякла і віддала безкоштовно два старих журнала і цілий ворох старих газет пенсіонеру - постійному покупцю, який дуже любив читати пресу, але купував кожен день тільки одну газету дешевше. Звичайно, нерозпроданий товар належало списувати, але будь-які правила можна обійти. Задоволений старий пішов додому з оберемком газет і журналів. Зустрівши сусідку з верхнього поверху, він не влаштував їй щоденний скандал на тему: «ваша дитина як слон тупотить по квартирі і заважає відпочивати, виховувати треба краще», а подивився і здивувався:

      - Як дочка-то ваша зросла. Ніяк не збагну, на кого схожа більше на вас або на батька, але точно красунею буде, у мене очі досвідчені.

      Сусідка відвела дитину в садок, прийшла на роботу в реєстратуру і не стала кричати на безглузду бабку, записатися на прийом до лікаря на вчорашній день, але прийшла сьогодні, а вимовила:
      - Та нічого, не турбуйтеся, я теж іноді забуваю свої справи. Ви посидьте хвилинку, а я уточню у лікаря, раптом він зможе вас прийняти.

      Бабка, потрапивши на прийом, не стала вимагати виписати їй дуже дієві, але недорогі ліки, які можуть миттєво допомогти вилікувати хворобу, погрожуючи в разі відмови написати скаргу в усі інстанції аж до Страсбурзького суду з прав людини, а зітхнула і сказала:
      - «Я ж не зовсім ще з розуму вижила, розумію, що старість не лікується, але ви мене, доктор, вибачте, що ходжу до вас постійно як на роботу».

      А лікар , прямуючи ввечері додому, раптом згадав бабцю і пожалів її. Він раптом подумав, що життя в його звичній метушні летить повз, і, піддавшись раптовому пориву, зупинився біля найближчого супермаркету, купив букет квітів, торт з кремовими трояндами і поїхав зовсім в іншу сторону. Під'їхав до будинку, піднявся на третій поверх і постукав у двері.

      - Я тут подумав, ну навіщо ми все ділимо, немов діти, що грають в пісочниці. Я ось тобі торт купив, тільки я на нього випадково поклав свій портфель і він пом'явся. Але це нестрашно, на смакові якості адже не вплине. Я ще купив тобі квіти, тільки вони теж трохи пом'ялися цим же портфелем. Але може бути відійдуть?

      - Обов'язково відійдуть, - відповіла жінка, - ми їх реанімуємо. А у мене новина. Ти тільки уяви, я сьогодні прокинулася, дивлюся на віконце, а у мене кактус розцвів. Бачиш?
      Переклала на українську мову 4.08.18 11.07


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    26. Символічне значення орнаментів українських вишитих рушників
      Символічне значення орнаментів українських вишитих рушників
      Символи Сонця і Води
      Для української вишивки характерно часте використання орнаментів, які символізують Сонце і Воду - дві основні стихії, які створили і підтримують життя на Землі. Тому їх сприймають як батьківську і материнську енергії - сонячну і водну. Восьмикутна квітка або розетка позначає Сонце, а малюнок у вигляді згорнутого вужа - Воду.
      символ Матері
      Основним символом будь-якої вишивки рушника можна назвати Материнський символ. Він виглядає як восьмикутна квітка або зірка, навколо якої зображена символічна квіткова гірлянда. Гірлянда прославляє Матір, її основну роль в продовженні і збереження роду.
      Символіка листя хмелю
      На рушниках, вишитих в центральній Україні і на Поділлі, часто можна побачити орнаменти із зображенням листя хмелю. Така символіка вважається молодіжною. Вона позначає любов, молоде завзяття та активний розвиток. Елементи орнаменту, який зображує хміль, нагадують символ Води і грона винограду, так як значення символу хмелю несе в собі і частину значення цих символів. Його можна вважати весільним символом, що втілює довге життя і молоду сім'ю.
      Символіка троянди
      Троянду завжди любили в Україні, вважали її квіткою Сонця, а її червоний колір нагадував колір крові - символу життя. Орнаменти, що включають квіти і листя троянди, являють собою, в основному, замкнуту смугу у вигляді вінка, що не має початку і кінця, що позначає нескінченне життя з постійним відродженням. Якщо вінок з троянд зображувався символічно, у вигляді геометричного узору, то троянди могли зображати зірки, зібрані в нескінченному небесному просторі.
      Калина - символ роду
      Калина - оберіг української родини. Це красиве деревце з цілющими квітами і плодами висаджувалось в кожному українському подвір'ї. Вважається, що її назва походить від старослов'янського слова «коло» - так називали слов'яни Сонце. Соковиті червоні ягоди калини, зібрані в багаті важкі грона, є символом здорового і безсмертного роду.
      Українки щедро розшивали весільні рушники, жіночі і чоловічі вишиванки чудовими яскравими червоними кетягами калини.
      Символ сили - Дуб
      У язичницькі часи бог Перун був найголовнішим, грізним і сильним богом. Його символом був дуб. З тих пір дуб вважається символом чоловічої енергії, міцної життєвої сили, непереможності. Одяг, рушники та предмети побуту чоловіків обов'язково прикрашалися орнаментом із зображенням дуба, що надавало українським чоловікам сили і мужності для захисту свого роду.
      Мак - символ захисту від зла
      В Україні завжди вірили в магічну силу маку, що захищає сім'ю і господарство від лихого ока і різних бід. Освяченими в церкві насінням маку обсипали хату, подвір'я, домочадців і домашніх тварин. Червоний колір пелюсток квітки символізував кров загиблих на полі бою. Орнамент у вигляді квітки маку, коробочок з насінням, листочків символізує його захист від злих сил або пам'ять про загиблих воїнів - членів сім'ї. Дівчата з сім'ї загиблого воїна носили віночки, сплетені з семи квіток маку, що означало їх обіцянку берегти і продовжувати свій рід.
      Вазон з квіткою і Берегиня
      Одним із сильних і дієвих оберегів в українській вишивці є орнамент, який зображає вазон з квітучою рослиною, птахами, і Берегиню - велика казкова квітка або фігура жінки. Цей символ означав оберіг, зцілення, очищення від зла, охоронну магію. Вишивали його червоними нитками, додаючи чорні. Червоний колір традиційно символізує сонце, а також вогонь, що очищає від злих сил.
      символ винограду
      Орнамент з виноградом поширений по всій центральній Україні. У київській, полтавської, чернігівської областях традиційно прикрашають вишиванки і рушники великими гронами винограду. І це не дивно, адже виноградний орнамент символізує створення сім'ї, її благополуччя і красу. Гроно винограду нагадує родовідне дерево зі здоровими і численними членами роду.
      Лілія - символ жіночності
      Дуже ніжна і крихка квітка лілії вважається символом дівочої цноти, чарівності і краси.Дуже зворушливо виглядає сам орнамент з ліліями, в якому можна побачити пару лебедів - символ щирої любові і вічної вірності. Лілія зображується в потрійному вигляді - квітка, листочки і бутон. Вона символізує народження всього живого, розвиток та безперервність. Лілія уособлює жіночу енергію, яка є символом Води. Це відбилося в старовинній назві лілії - «крін». В українській мові йому співзвучно слово «криниця», що означає колодязь. Знаком води в орнаменті з ліліями може бути зображення крапель роси над квіткою.
      Символіка зірок
      Правильний геометричний орнамент, що складається з великої кількості зірок, нанесений на рукава вишиванок або краю рушників, символізує про порядк і гармонію, що панують у Всесвіті і в житті кожної людини.
      символічні ромби
      Ромби можна назвати найбільш поширеним видом орнаменту у вишивці слов'янських народів. Звичайно, і в українській народній вишивці ромби займають значне місце серед всіх символів - оберегів. Орнаменти з ромбами були сильним захисним оберегом, приносили удачу. Згідно з давньою слов'янською культурою , ромби представляють богиню Землі, яка сприяє родючості. Таке значення цього символу сприяло його великому розповсюдженню та активному використанню в орнаментах етнічного одягу слов'янських народів. І зараз можна бачити прекрасні вишиванки на українцях, розшиті дивно багатими на фантазію орнаментами, в основі яких використовується символіка ромба.


      Переклала на українську мову 4.08.18 10.26



      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    27. Народні порівняння (ч.2)
      Народні порівняння (ч.2)


      Надувся, як сич на негоду.


      Найнявся, як продався.


      Найшов, як сокиру під лавою.


      Накинувся, як вовк на здобич.


      Накрився, мов лисиця хвостом.


      Нализався, як бичок.


      Наловився, як вовк риби в ополонці.


      Напав, як сніг на голову.


      Напився, як теля.


      Напився, як швець.


      Написав, мов курка лапою.


      Наробив, як кіт наплакав.


      Наробився, як кобила.


      Народу, як дим іде.


      • Нарядився, як піп у рясу.


      • Нарядився, як фуркальце.


      • Нарядилась, як пава, а кричить, як ґава.


      • Наставив вуха, як вареники.


      • Насупився, як чорна хмара.


      • Натиснув, як дуга на теля.


      • Натягнута, як струна.


      • Нахмурив брови, мов пугач.


      • Наче сатана в комині шумить.


      • Не бачить світа, як курка зерна.


      • Не бачить світла, як сліпа муха.


      • Не бачить світла, як сова вдень.


      • Не будь така, як панова свиня.


      • Не вір панові, як псові.


      • Не волочися, як Борисів бик.


      • Не волочися, як Федькова корова.


      • Не втаїться кохання, як у мішку шило.


      • Не любить правди, як пес мила.


      • Не мели, як порожній млин.


      • Не минеться, як бабі жнива.
      • Не помиряться, як два коти над салом.


      • Не рвися, як собака на ланцюгу.


      • Не стало, як його корова язиком злизала.


      • Не так страшно п'яти вовків, як улесливого лиходія.


      • Не так чоловік мішком, як жінка горшком рознесуть із дому.


      • Не хоче, як кобила вівса.


      • Не хоче, як коза сіна.


      • Не хоче, як писар хабара.


      • Не хоче, як старець гривні.


      • Не шелести, як віник по хаті.


      • Невчасна велич страшна, як неміч.


      • Нема більшого ворога, як зять.


      • Нема вірного приятеля, як добрая жінка.


      • Нема й чутки, як в яйці завмер.


      • Нема кращого друга, як вірна супруга.


      • Нема кращого друженька, як матінка рідненька.


      • Нема цвіту, як маківочка, нема ріднішого, як матіночка.


      • Неповороткий, як слон.


      • Несе голову високо, як гуска.


      • Несолоне, як трава.
      • Нехай вони живуть, як віночки плетуть.


      • Ноги, руки, як у рака, а сам рудий, як собака.


      • Ноги, як батоги.


      • Ноги, як ріпиця.


      • Ноги, як сірники.


      • Ноги, як у жаби.


      • Ноги, як у журавля.


      • Ноги, як у курячого злодія.


      • Ноги, як у поліського злодія.


      • Ноги, як у чаплі.


      • Носить, як дитину.


      • Носиться, як баба з печерицею.


      • Носиться, як баба з торбою.


      • Носиться, як вітер.


      • Носиться, як дурень з ложкою.


      • Носиться, як дурень з писаною торбою.


      • Носиться, як дурень з ступою.


      • Носиться, як кіт з оселедцем.


      • Носиться, як кіт з салом.


      • Носиться, як курка з яйцем.
      Носиться, як чорт з цвяхом.


      Обідрав, як маленьку липку.


      Обідрав, як Сидорову козу.


      Обідрався, як пеньок осмалений.


      Обідраний, як старець.


      Обдувся, як барило.


      Обжився, як павук.


      Облесливий, як собака.


      Облизнувся, як після маківки.


      Обложився дітьми, як дід онучами.


      Обмазаний, як порося.


      Обмерзла, як грудка.


      Обмок, як вовк, а змерз, як пес.


      Обмокла, як курка.


      Обпарився, як муха в окропі.


      Обріс, як піп.


      Обрид, як собаці редька.


      Обридло, як бабі жнива.


      Обскубаний, як курка з базару.


      Один у хаті, як макогін у макітрі.


      • Один, мов з хмари впав.


      • Одинока, як тополя.


      • Одинокий, як листок.


      • Одна, як билина в полі.


      • Одяглася, як царівна.


      • Озирається, як собака на ярмарку.


      • Опустив вуха, як лопух на дощ.


      • Опухла, як нитка.


      • Осіннє сонце гріє, як мачуха дітей жаліє.


      • Осадила, мов горщик від жару відставила.


      • Отак він діло в руки бере, як свекор пелюшки пере.


      • Отак саме співали, як мою бабу ховали.


      • Ото сказав, як ножем обрізав.


      • Ох в швидка, як муха в воді.


      • Оце виграв, як Хома на булках.


      • Оце колише, як лихий лозою.


      • Оце нарядився, як у мішку.


      • Оце пропав, як з мосту впав.


      • Оце розтяв двері, як теща рота.


      • Очі блакитні, як небо.
      Очі голубі, як небо.


      Очі світяться, як вогники.


      Очі сині, як весняне небо.


      Очі сині, як волошки в житі.


      Очі сірі, як у кота.


      Очі темні, як ніч.


      Очі чорні, як вуглинки.


      Очі чорні, як терен.


      Очі, мов зіроньки на небі сяють.


      Очі, як вишні в росі.


      Очі, як у жаби.


      Очі, як у кроля, червоні.


      Очі, як у сови.


      Очі, як цибуля.


      Оченята, як зірочки.


      Очепилась, як та оса межи очі.


      Очепилась, як хвіст.


      Очерет стояв, наче ліс.


      П'є горілку, як воду.


      П'є, як у лазні у піч ллє.


      П'є, як швець.


      П'яний, як дим.


      П'яний, як земля.


      П'яний, як цар Миколай.


      П'яний, як чіп.


      П'яний, як швець.


      П'яному світ, як банька, а люди, як мухи.


      Підвів, як дурну під монастир.


      Підголив так, як без мила.


      Підкосило, як косою.


      Підкрадається, як вовк до овець.


      Підлазить, як чорт під монастир.


      Підлатався, як май грушами.


      Підробився, як той на качалках.


      Підростем, як скибка в руках.


      Підскакує, як зінське щеня.


      Підтримує, як повішеного мотузок.


      Піймала, як сорока Якова.


      Піп у приході, що вареник у маслі.


      Піп, як дірявий мішок.


      • Пішла, як брехня по селу.


      • Пішла, як горілка по животу.


      • Пішла, як сучка попід тином.


      • Пішли мої літа, як вітер круг світу.


      • Пішов і пішов, як мила ковтнув.


      • Пішов наш старий у танець, як мокрий горобець.


      • Пішов у ріст, як заячий хвіст.


      • Пішов, як бідному по смерть.


      • Пішов, як за море по зілля.


      • Пішов, як рак по дріжджі.


      • Пішов, як у воду впав.


      • Пішов, як у дим.


      • Падає, як гілка з дерева.


      • Падає, як підкошений колос.


      • Пазури, як у поліського злодія.


      • Палає, як у гуті.


      • Палає, як у печі.


      • Паляниця, як дух.


      • Паляниця, як милеє щастя.


      • Паляниця, як пір'ячко.
      • Паляниця, як пух.


      • Пан з паном, як Іван з Іваном.


      • Пан не любить правди, як пес мила.


      • Пані, як опеньок обрубаний.


      • Пани однакові, що в нас, що в Кракові.


      • Панова ласка, як нічна пастка.


      • Панщина, як гадюка, життя наше отруїла.


      • Парубок, як з мотузка.


      • Парубок, як звір.


      • Парубок, як місяць молодий.


      • Парубок, як сокіл.


      • Пасує, як свині намисто.


      • Патлатий, як ведмідь.


      • Пахучий, як м'ята.


      • Перебалакує, як папуга.


      • Переболить і присохне, як на собаці.


      • Переливається, як Терешко сироваткою.


      • Перший келишок, як по льоду, другий, як по меду, а третій не питай, лише давай.


      • Пестить, як голубку.


      • Пече, як місячний промінь.
      • Пилка, як сокира, хоч дрова коли.


      • Пильнуй, як ока.


      • Писав писака, не розбере а собака.


      • Пишається, як заєць хвостом.


      • Пишається, як кіт на глині.


      • Пишається, як корова в хомуті.


      • Пишається, як кошеня в попелі.


      • Пишається, як попівна в гостях.


      • Пишається, як порося на орчику.


      • Пишається, як свиня в берлозі.


      • Пише, як курка лапою.


      • Пише, як мак сіє.


      • Пишна, як калина.


      • Пищить, як дідько в градовій хмарі.


      • Пищить, як комар.


      • Пищить, як миша.


      • Пищить, як порося в плоті.


      • Пищить, як цвіркун.


      • Плаває, як вареник у маслі.


      • Плаває, як пампух в олії.
      • Плаває, як риба.


      • Плаває, як сокира.


      • Плата, як у ката.


      • Плаче старий, як дитина.


      • Плаче, аж хата ходить.


      • Плаче, наче батька і матір поховав.


      • Плаче, наче скрипка грає.


      • Плаче, як риба в неволі.


      • Плете, як божевільний.


      • Плететься, як хміль.


      • Плеще, як риба хвостом.


      • Пливе човен, як місяць у небі.


      • Пливе, мов лебідка (мов лебідь).


      • Пливе, як жаба.


      • Плигає, як коза.


      • Плює, як верблюд.


      • Плямкає, як свиня.


      • Пнеться, як віл на рогатці.


      • Пнеться, як жаба на купу.


      • Пнеться, як хміль на тичині.
      • Пнуться, як грішні душі до пекла.


      • По правді жить, як по воді без сліду плить.


      • Поїхала, наче гілка з дерева відірвалася.


      • Побіг, як скажений.


      • Побіг, як собака за возом.


      • Побілів, як глина.


      • Побілів, як крейда.


      • Побілів, як полотно.


      • Побілів, як стіна.


      • Побачив, як своє праве вухо.


      • Побачив, як свої вуха.


      • Побачив, як свою потилицю.


      • Повели, як козу на ярмарок.


      • Повертається, як ведмідь за горобцями.


      • Повертається, як віл.


      • Повертається, як муха в окропі.


      • Повертається, як слон.


      • Повзе, як їжак.


      • Повзе, як черепаха.


      • Повна, як качан.
      • Повна, як маківка.


      • Повний, як огірок.


      • Повнолиця, як місяць.


      • Поглядає, як вовк на ягницю.


      • Поглядає, як собака в ярмарку.


      • Поглядає, як стрілець на орлицю.


      • Погуляв, як собака на мотузку.


      • Подібний, як свиня на коня, тільки шерсть не така.


      • Подібний, як сова на яструба.


      • Поділились, як брати.


      • Подавився, як сто карбованців дав.


      • Подивився, наче кислицю з'їв.


      • Подивився, як шага дав.


      • Пожалів, як вовк порося, від'їв ніжки та й уся.


      • Поживився, як пес макогоном.


      • Поживився, як пес мухою.


      • Поживився, як сірко паскою.


      • Позеленів, як трава.


      • Покарали, як кота мишами.


      • Покотилась сльоза, як холодна ранком роса.
      • Поле не оране, як сім'я не міряне.


      • Поле, наче море.


      • Поле, як карта.


      • Полетіли, як м'яч.


      • Полохається, як заєць бубна.


      • Полохається, як полоханий заєць.


      • Поміч у свій час, як дощ у засуху.


      • Помирились, як порося з вовком.


      • Поможе, як мертвому припарка.


      • Поніс, як норовиста кобила.


      • Попікся, як дід галушками.


      • Попав, як ворона в юшку.


      • Попав, як коса на камінь.


      • Попав, як лис у пастку.


      • Попав, як пальцем в небо.


      • Попав, як сліпий на стежку.


      • Поперли, як Сидора по дари.


      • Попові кропило, як шевцеві правило.


      • Породиста, як свиня.


      • Порожній чоловік, як тая торба.
      Посинів, як бузина.


      Посинів, як пуп.


      Посиніла, як жаба.


      Поспішає, як з козами на торг.


      Потрібний, як дірка в мішку.


      Потрібний, як коло трактора віжки.


      Потрібний, як сіль в оці.


      Потрібний, як собаці другий хвіст.


      Потрібний, як собаці п'ята нога.


      Потрібний, як торішній сніг.


      Потрібний, як у возі п'яте колесо.


      Потрібний, як у мості дірка.


      Потрібний, як чорту ладан.


      Потрібно, як лисому гребінець.


      Потрібно, як сліпому дзеркало.


      Потяг, як Тарас лозами.


      Похмурий, як туман.


      Походжає, як пава.


      Почервонів, як мак.


      Почервонів, як рак печений.


      • Почорнів, як земля.


      • Почував себе, як риба в воді.


      • Правда та кривда, як вогонь та вода.


      • Правда ясніша від сонця.


      • Правда, як гостра коса.


      • Правда, як олива, — наверх вийде.


      • Править, як чорт болотом.


      • Працьовитий, як бджілка.


      • Працює, як чорний віл.


      • Працюй, як кіт на печі.


      • Працюй, як коняка, а їж, як собака.


      • Прездоровий, як дубовий пень.


      • Преться, як віл на рогатину.


      • Приївсь, як сухий ячмінь беззубій кобилі.


      • Привітна, як сонце, що сходить.


      • Прийде покрова, зареве дівка, як корова.


      • Приймаці, як собаці.


      • Прийшов, як вогню вхопив.


      • Прийшов, як сліпий до хмелю.


      • Приліпився, як п'явка до тіла, а не сидить без діла.
      Прилип до мене, як смола до чобота.


      Прилип, як до Ганни Пилип.


      Прилип, як п'яний до тину.


      Прилип, як п'яний до шинку.


      Прилип, як смола до чобота.


      Прилип, як смола до штанів.


      Прилип, як солома до чобота.


      Прилипли, як мухи до меду.


      Примостився, як кіт на сонці.


      Примостився, як сорока на кілку.


      Прип'явся, як реп'ях до кожуха.


      Припав до води, як муха до меду.


      Припадає, як жайворонок до землі.


      Припалися, як свині до браги.


      Прирівняли, як горбатого до стіни.


      Приска, неначе сукно мочить.


      Присохне, як на собаці.


      Присохне, як овечий лій.


      Пристав, як пан за подушне.


      Пристав, як циган до точила.


      • Пристало, як свині наритники.


      • Причепився, як реп'ях.


      • Прищулився, як заєць.


      • Проворний, як ведмідь за горобцем.


      • Проворний, як вітер у полі.


      • Проворний, як муха в окропі.


      • Прозорий, як вода.


      • Пройшли года, як вода.


      • Пройшли літа із світу, як листя із дерева.


      • Пройшли мої літа, як вітри круг світу.


      • Пройшов вік, як батогом ляснув.


      • Пропав, як з мосту впав.


      • Пропав, як здимів.


      • Пропав, як камінь у воді.


      • Пропав, як руда миша.


      • Пропав, як сіль у воді.


      • Пропав, як сірко в базарі.


      • Пропав, як собака в ярмарку.


      • Пропав, як у воду впав.


      • Пропадеш, як булька на воді.
      Пропадеш, як гнила колода.


      Пропало, як з воза впало.


      Пропало, як на собаці сало.


      Пропало, як панщина.


      Пропало, як царські гроші.


      Пропаще, як слина.


      Простий, як свиня, а лукавий, як гадюка.


      Противна, як старцеві гривня.


      Проткнув, як вужа вилами.


      Проханий шматок, як у горлі кілок.


      Прудка, як дзиґа.


      Прудкий, як заєць.


      Пряма, як тополя.


      Прямий, як вірьовка.


      Прямий, як дуга.


      Прямий, як кочерга.


      Прямий, як свинячий хвіст.


      Пташина, як порошина.


      Пташки верещать, неначе дружки на весіллі.


      Пшениця, наче ліс.


      • Рівний, як струна.


      • Рідка, як вода.


      • Рідка, як кваша.


      • Ріже, як коса.


      • Річка, як стрічка.


      • Рад бідняк пану, як сирота трясці.


      • Раді люди літу, як бджоли цвіту.


      • Рада, як сирота трясці.


      • Рада, як сирота хворобі.


      • Радий, як торішньому снігу.


      • Рветься, як собака на цепу.


      • Реве, як бугай.


      • Реве, як корова.


      • Ревнощі, як іржа, гублять серце.


      • Робить, наче мокре горить.


      • Робить, наче сміється.


      • Робить, наче сонний.


      • Робить, наче спить.


      • Робить, як віл.


      • Робить, як машина.
      • Робить, як мертвий дише.


      • Робить, як не своїми руками.


      • Робить, як скажений.


      • Робить, як сліпий дивиться.


      • Робить, як собі на лихо.


      • Робота спільна, як пісня весільна.


      • Роботяща, як мурашка.


      • Робоча, як бджола.


      • Родич, як чорт козі дядько.


      • Роз'їхався, як верша.


      • Розібрало, як вовка опеньки.


      • Розібрало, як вовка пиво.


      • Розбалакалась, як свиня з гускою (свиня з каченям).


      • Розбирається, як баран в аптеці.


      • Розбирається, як баран на зорях.


      • Розбирається, як муха у пиві.


      • Розбирається, як свиня в гнилому гарбузі.


      • Розбрелись, як вівці без пастуха.


      • Розвісив вуха, як осел.


      • Розговорився, як порожній млин.
      • оздувся, як ковальський міх.


      • Розжалобився, як вовк над поросям: від'їв ніжки та й плаче.


      • Розживемось, як сорока на лозі, а тінь на воді.


      • Роззявив губу, як жаба на гусінь.


      • Роззявив рот, як вершу.


      • Розкішний, мов павич.


      • Розказує, мов з книжки бере.


      • Розказує, мов з книжки читає.


      • Розквасив губу, мов капицю.


      • Розквокталась, мов квочка.


      • Розклався на покуті, як святий.


      • Розкрив рота, як ворота.


      • Розкрякалися, мов круки.


      • Розкудкудакалась, мов квочка над курчатами.


      • Розлізлися, мов руді миші в полі.


      • Розлетілось, як липове клиння.


      • Розлютився, як жаба на каченята.


      • Розмахує руками, як вітряк крилами.


      • Розмова, як у півня з курчатами.


      • Розмовляє, як з кобилою в болоті.

      Розносився, як чорт з бубном.


      Розпаливсь, як жаба на каченята.


      Розпатлана, як овечка.


      Розплакався, як мала дитина.


      Розпливлось усе добро, як заяче сало.


      Розпливлось усе добро, як липове клиння.


      Розпливлось усе добро, як піна на воді.


      Розпустився, як циганська пуга.


      Розпустить губи, як жаба на гусеня.


      Розпустить морду, як халяву.


      Розскубують, мов ґави солому.


      Розуміється, як глуха на танцях.


      Розуміється, як свиня на апельсинах.


      Розуміється, як теля на пирогах.


      Розумний, як Беркові штани.


      Розумний, як сало.


      Розумний, як Сидорова коза.


      Розумний, як твого батька діти.


      Розумний, як Федькова кобила.


      Розходився, як драний постіл.

      • Розходився, як холодний самовар.


      • Розходилась, як квочка на яйцях.


      • Розходилась, як квочка перед бурею.


      • Розцвіла, як калина.


      • Розцвіла, як рожа навесні.


      • Розчервонівся, як рак.


      • Росте, як билина в полі.


      • Росте, як бур'ян.


      • Росте, як верба.


      • Росте, як вода.


      • Росте, як із води.


      • Росте, як каченя на воді.


      • Росте, як на дріжджах.


      • Ростуть, як гриби після дощу.


      • Рудий, як собака.


      • Руки довгі, як у злодія.


      • Руки холодні, як у жаби.


      • Руки, як граблі.


      • Руки, як копистки.


      • Руки, як у рака клешні.

      • Рябий, як гороб'яче яйце.


      • Рябий, як зозуля.


      • Рябий, як на небі зірниця увечері.


      • Рябий, як решето.


      • Сів і прилип, як до смоляної лави.


      • Сів, як більмо на оці.


      • Сів, як на льоду.


      • Сів, як рак на мілкому.


      • Сів, як чиряк на боці.


      • Сірий, як вовк.


      • Сірий, як заєць.


      • Січе, як ціпом.


      • Сад білий, як молоком облитий.


      • Садок влітку, як кожух взимку.


      • Сам, як билина в полі.


      • Сам-один, як палець.


      • Свіжа, мов квітка.


      • Свіжа, хороша, як сироїжка.


      • Свіжа, як квітка вранці.


      • Свій край, як рай, а чужа країна, як домовина.
      • Світить, ніби сліпе дивиться.


      • Світить, ніби сонце.


      • Світить, як вогонь.


      • Світить, як місяць.


      • Світить, як сироїжка.


      • Свічка блимає, наче очі виймає.


      • Сварливий, як баба.


      • Свистить, мов куля.


      • Свистить, як соловейко.


      • Своя хата, як покришка.


      • Се не так швидко, як на мертвого сорочку шити.


      • Се так, неначе панщину робити.


      • Село, неначе писанка.


      • Сердита, як відьма.


      • Сердита, як кропива.


      • Сердита, як оса.


      • Сердитий, аж у роті йому чорно.


      • Сердитий, як гадюка.


      • Сердитий, як звір.


      • Сердитий, як змія.
      • Сердитий, як квочка.


      • Сердитий, як собака.


      • Сердиться, як звір.


      • Сердиться, як змія.


      • Серце, як камінь.


      • Сивій, як курячий пуп.


      • Сива, як вівця, а не йде за вдівця.


      • Сивий, як молоко.


      • Сивий, як туман.


      • Сидить, мов ідол.


      • Сидить, мов у гаю.


      • Сидить, як гість на покуті.


      • Сидить, як засватана.


      • Сидить, як квочка на яйцях.


      • Сидить, як кріт у норі.


      • Сидить, як кулик на болоті.


      • Сидить, як миша під віником.


      • Сидить, як морква в гнізді.


      • Сидить, як морква в грядці.


      • Сидить, як на вогні.
      Сидить, як на голках.


      Сидить, як на ножах.


      Сидить, як на пожежі.


      Сидить, як на помості.


      Сидить, як печериця.


      Сидить, як сорока в сливах.


      Сидить, як тур у горах.


      Сидить, як у бога за дверима.


      Сидить, як черепаха.


      Сидить, як чорт у болоті.


      Сизий, як голуб.


      Сили, як у бика.


      Сили, як у ведмедя.


      Сильний, як віл.


      Сильний, як дуб.


      Сильний, як комар.


      Сильний, як лев.


      Сильний, як орел.


      Сильний, як слон.


      Синій, як бузина.


      • Синій, як бузок.


      • Синій, як море.


      • Синій, як печінка.


      • Синє, як небо.


      • Синє, як терен.


      • Сипле вишневим цвітом, як снігом.


      • Сипле словами, як горохом об стіну.


      • Ситий, мов кабан.


      • Ситому так хочеться їсти, як голодному пити.


      • Сичить, як змія.


      • Скаже слово, наче витвердить.


      • Скаже слово, як снопа зв'яже.


      • Скаже, наче сокирою відрубає.


      • Скаже, як з воза ляпне.


      • Скаже, як з дуба зірве.


      • Скажений, як собака.


      • Сказав, як відрубав.


      • Сказав, як гвіздком прибив.


      • Сказав, як зав'язав.


      • Сказав, як на лопаті вивіз.
      • Сказав, як у воду глянув.


      • Сказав, як у дзвін ударив.


      • Сказав, як у око вліпив.


      • Сказала, як ножем у серце вдарила.


      • Скалить зуби, як собака.


      • Скалиться, як собака на висівки.


      • Скам'янів, як статуя.


      • Скаржиться другові, як собака котові.


      • Скаче, як віник по кімнаті.


      • Скаче, як горобець.


      • Скаче, як дідько.


      • Скаче, як дурна коза.


      • Скаче, як жаба.


      • Скаче, як м'яч.


      • Скаче, як сорока.


      • Скаче, як теля на мотузку.


      • Скиглить, мов кривий цуцик.


      • Скиглить, як собака.


      • Скиглить, як чайка.


      • Скорчився, як циганський батько.
      Скрекоче, як сорока.


      Скривився, як циган на ярмарку.


      Скривилась, як ковальський міх.


      Скривилась, як середа на п'ятницю.


      Скупа така, що не позичить п'ятака.


      Скучає, мов собака за києм (палицею).


      Слаба стала, як риба в'яла.


      Слабкий, як учетверо мотузок.


      Слизька, як опеньок.


      Слизький, як циганська дитина.


      Слова вилітають з рота, наче з порожньої бочки.


      Слова пристають, як горох до стіни.


      Слова торкаються, як горох об стіну.


      Слова, як мед, а діла, як полин.


      Слова, як медок, а від них іде холодок.


      Слово скаже, як снопа зв'яже.


      Слово, як сталь,— ворогам печаль.


      Словом — як листом стеле, ділом — як голками коле.


      Словом — як шовком вишиває, а ділом — як шилом шпигає.


      Слуха, як осел черевом.


      • Сльози, як горох.


      • Сльози, як перли.


      • Сміється, аж заливається.


      • Сміється, мов дурень.


      • Сміється, як дзвіночок дзвенить.


      • Сміється, як дурень до сиру.


      • Сміється, як русалка в морі.


      • Сміливий, як за плотом.


      • Сміливий, як сокіл.


      • Смаку, як у печеному раку.


      • Смерть, як печена редька.


      • Смокче, як вуж жабу.


      • Сніг, як з рукава.


      • Сніг, як цукор.


      • Собака, як вовк.


      • Солодкий, як мед.


      • Солодкий, як цукровий буряк.


      • Солоний, як ропа.


      • Сонний — як п'яний, а п'яний — як дурний.


      • Сонний, як сова.
      • Сонце усміхається, наче дівчина весною.


      • Сопе, як ковальський міх.


      • Сопе, як у мішку.


      • Соромливий, як дівчина.


      • Співає, як жаба на кладці.


      • Співає, як жайворонок.


      • Співає, як муха в глечику.


      • Співає, як півень на току.


      • Співає, як порося в тину.


      • Співає, як порося під лавкою.


      • Співає, як пташка.


      • Співає, як соловейко.


      • Спішить, як ведмідь за горобцями.


      • Спішить, як голий на воду.


      • Спішить, як мокре горить.


      • Спішить, як німий на суд.


      • Спарився, як на окропі.


      • Спить, ніби вбитий.


      • Спить, хоч з гармати стріляй.


      • Спить, як заєць полоханий.
      • Спить, як після маківки.


      • Спокійний, як порося в мішку.


      • Справний, як віл до корита.


      • Спритна, як муха в сметані.


      • Спритний, як в'юн.


      • Спромігся, як убогий на кисіль.


      • Стіл зроблено, як вилито.


      • Стільки з того користі, як з чорта смальцю.


      • Стільки зробить, як комар надзижчить.


      • Стільки має, як голодний за зубами.


      • Стільки правди, як у кози хвоста.


      • Стільки правди, як у решеті води.


      • Стільки смаку, як у печеному раку.


      • Став, як опарений.


      • Став, як полотно.


      • Став, як сам не свій.


      • Став, як статуя.


      • Став, як укопаний.


      • Ставився, як лев, а загинув, як муха.


      • Стар, як яр.
      • Стара з глузду з'їхала, як собака з соломи.


      • Стара, як котюга, а бреше, як щеня.


      • Старався, як мурашка.


      • Старе, як мале,— що побачить, того й просить.


      • Старий, як ведмідь.


      • Старий, як дід столітній.


      • Старий, як дупло в липі.


      • Старий, як пень.


      • Старий, як пес, а бреше, як цуценя.


      • Старий, як світ.


      • Старий, як собака.


      • Старий, як чорт.


      • Старого вчить, як мертвого лічить.


      • Старого парубка женити, як старе м'ясо варити.


      • Старому і хворому горе завжди, як малому.


      • Старому піч, як малому колиска.


      • Старший Гриць, як Парася.


      • Степ, як дим.


      • Стережись тих вечорниць, як мати тебе від вогню стерегла.


      • Стоїть біла, як крейда.
      • Стоїть висока та худа, як циганська голка.


      • Стоїть гарний, як соняшник у цвіту.


      • Стоїть над душею, наче осавула.


      • Стоїть посеред двору, як тополя.


      • Стоїть, як калина при дорозі.


      • Стоїть, як опудало на коноплях.


      • Стоїть, як пень.


      • Стоїть, як стовп.


      • Стоїть, як явір над водою.


      • Стогне, як старий дід.


      • Стоять, мов вівці.


      • Страшний, як звір.


      • Страшний, як на кілку глек.


      • Страшний, як чорт.


      • Стриба, як заєць.


      • Стриба, як коза.


      • Стриба, як цап на городі.


      • Стрибає, як горобець.


      • Стримлять, як більма на очах.


      • Струнка, як тополя.
      • Струнка, як хвоїна.


      • Стрункий, як граб.


      • Стукає раз по раз, наче його домовина душить.


      • Стукає, як дятел на дереві.


      • Стукає, як коваль.


      • Суддя, що кравець: як схоче, так і покарає.


      • Суддя, як тесляр: що схоче, те й вирубає.


      • Сумно, як на похороні.


      • Сунеться, як горохова копиця.


      • Сухий, як гілляка.


      • Сухий, як горіх.


      • Сухий, як горох.


      • Сухий, як перець.


      • Сухий, як скіпка.


      • Схопився, мов ошпарений.


      • Сяє, наче сонце.


      • Сяють очі, як зорі вночі.


      • Тісно, що й києм не протиснеш.


      • Тісно, що й курці носом ніде клюнути.


      • Тісно, як в мішку.
      Тісняться, неначе хліб у печі.


      Так біжить, аж земля дрижить.


      Так болить, що якби не міг стогнати, то вмер би.


      Так говорить, як жаба в болоті.


      Так доробився, як сіль на окропі.


      Так дрижав, що аж употів.


      Так жалує, як вовк поросяти,— як ухопить, то вже боїться пустити.


      Так мені сподобалось, як вовкові весільна пісня.


      Так місячно, хоч голки збирай.


      Так печеться, як лисиця вовка пекла.


      Так пішло, як поза хмару.


      Так рівно, що чорт ногу зламає.


      Так сказав, що й глухий почув.


      Так співають, як свині в горосі.


      Так ти не хочеш, як Дід сороківки.


      Так, як та свиня, що зненацька мішки рве.


      Така в неї душа чиста, як теє сонечко навесні: не пече, а гріє.


      Така гарна пика, що як виглянула у вікно, то три дні собаки ґвалтували.


      Така гарна, як пані намальована.


      Така гарна, як ти дівка.


      • Така добра, як дідова торба.


      • Така пара, як миша з вовком.


      • Така пара, як риба з волом.


      • Така правда, як блоха кашляє.


      • Така правда, як на вербі груші.


      • Така твоя правда, як циганська.


      • Така честь, як собаці в ярмарок.


      • Таке добре, як моя лиха доля.


      • Таке лихо надворі, що не видно й світу.


      • Такий бідний, як мак начетверо.


      • Такий він мені рідний, як десята вода на киселі.


      • Такий молодий, що скоро шершні їсти будуть.


      • Такий хлопець, що батькові штани короткі.


      • Такий щасливий, як та курка, що каченят водить.


      • Такий язик, що й на припоні не втримаєш.


      • Такий, що і в ступі не влучиш.


      • Тане сніг, як воскова свічка.


      • Танцює, мов сонна.


      • Танцює, як корова на льоду.


      • Танцює, як рак на льоду.
      • Тарабанить, як горохом об стіну.


      • Тарабанить, як порожня бочка.


      • Твердий, як граніт.


      • Твердий, як дуб.


      • Твердий, як камінь.


      • Твердий, як криця.


      • Твердий, як скеля.


      • Твоє серце тепле, як літнє сонце.


      • Твоя жінка, як повітка, а моя, як квітка.


      • Темний, як ніч.


      • Темно, хоч очі повиколюй.


      • Темно, як в погребі під діжкою.


      • Теплий, як кожух.


      • Теплий, як піч.


      • Тепло, як за лихим паном.


      • Ти в цьому розумієш, як ведмідь на зорях.


      • Ти мені набрид, як гірка редька.


      • Тиняється, як злодій по ярмарку.


      • Тиха, як вода в криниці.


      • Тиха, як місяць.
      Тиха, як телиця.


      Тихо, хоч мак сій.


      Тихо, як у вусі.


      Товста, як бодня.


      Товста, як гора.


      Товстенький, як пеньок.


      Товстий, як бичок.


      Товстий, як кабан.


      Товчеться, як Марко по пеклі.


      Товчуть його, мов дурного.


      Тонка, мов опеньок засушений.


      Тонка, як тичка.


      Тонка, як тополя.


      Тонкий, як гілляка.


      Тонкий, як дубець.


      Торохтить, як порожній млин.


      Торохтить, як сорока.


      Торочить, як дратвою строчить.


      Трактор без палива, як кінь без корму.


      Треба біди так, як більмо в оці.


      • Треба, як до трактора погонича.


      • Треба, як п'ятого колеса до воза.


      • Трохи, як комар наплакав.


      • Трудно вийти з біди, як каменю з води.


      • Трудно вирвати, як псові з зубів.


      • Труситься, як заєць.


      • Труситься, як Каїн.


      • Труситься, як мокре щеня.


      • Труситься, як молоде теля.


      • Труситься, як у лихоманці.


      • Труситься, як у пропасниці.


      • Труситься, як холодець.


      • Трясеться, як осиковий лист (як осичина).


      • Тупа, як ступа.


      • Тупа, як товкач у ступі.


      • Тупий, як липовий дривітень.


      • Тупий, як обух.


      • Тупий, як пень.


      • Тупий, як серп іржавий.


      • Тупий, як сибірський валянок.
      Тягне, як швець шкіру, щоб більша була.


      Тягучий, як гума.


      У вічі, як лис, а поза очі, як біс.


      У газеті, як у декреті.


      У голові, як у млині.


      У гурті робити, як з гори бігти.


      У мене стільки грошей, як у жаби пір'я.


      У мене стільки грошей, як у цигана свиней.


      У неї розуму, як у кози хвоста.


      У нього натура, як у тура.


      У нього совісті, як у шолудивого волосся.


      У нього стільки правди, як у кози хвоста.


      У попа здачі, як у кравця остачі.


      У селі пан, а у городі бур'ян.


      Убрався у правду, як татарин у зброю.


      Убрався, як марюка.


      Убрався, як муха патоки.


      Убрався, як чорт на утреню.


      Убрали, як на смерть.


      Убраний, як пан.


      Удалося, як тій Солосі.


      Ударив, як муха крилом зачепила.


      Ударив, як свиню жолудь.


      Узявся, як кіт до сала.


      Уклав, як сіно в годину.


      Умивається, як качур.


      Унадився, як свиня в моркву.


      Уночі було видно, хоч голки збирай.


      Упав так, що аж носом заорав.


      Упав, як грім на голову.


      Упав, як міх з воза.


      Уперся, як баран у сіно.


      Упертий, як баран.


      Упертий, як осел.


      Упертий, як свиня.


      Упертий, як цап.


      Урожай, як золото.


      Ускочив, як жаба у жар.


      Усміхається, як дитина.


      Усолодився, як черв'як у хріні.


      • Ухопило, як попа за живіт.


      • Хапає, мов десять років не бачив (так їсть швидко).


      • Хапає, як Мартин мило.


      • Хапається, як дідько за дишель.


      • Хапається, як попівна заміж.


      • Хата чужая, як свекруха лихая.


      • Хата, мов заїзд.


      • Хата, як загін.


      • Хата, як квітка.


      • Хата, як лялечка.


      • Хата, як покришка.


      • Хвіст, як у лисиці.


      • Хвалить, як медом мастить.


      • Хирява баба, як дірява макітра.


      • Хитається, як п'яний.


      • Хитра людина в'ється, як хмелина.


      • Хитрий, як біс.


      • Хитрий, як вовк.


      • Хитрий, як лисиця.


      • Хитрий, як Панасова гуска.
      Хитрий, як собака.


      Хитрий, як чорт, дурний, як гуска, а упертий, як свиня.


      Хитрить, як лис.


      Хитруєш, як собака за вечерею.


      Хлоп'ята, як голуб'ята.


      Хлопець молодий, як барвінок.


      Хлопець слабкий, як дубок.


      Хлопець червоний, як кров.


      Хлопець, наче куль.


      Хлопець, як дуб.


      Хлопець, як козак.


      Хлопець, як орел.


      Хлопець, як явір.


      Хлюпочеться, як качка.


      Хлюпочеться, як риба.


      Ховається від роботи, наче собака від мух.


      Ховається, наче курка від дощу.


      Ховається, як мишка в нірку.


      Ховається, як папуга.


      Ходить, мов корова.


      • Ходить, мов пава.


      • Ходить, мов сім днів не їв.


      • Ходить, мов тінь.


      • Ходить, мов три дні не їв.


      • Ходить, наче шляхи погубив.


      • Ходить, неначе в ступі горох товче.


      • Ходить, неначе ступа.


      • Ходить, як бугай.


      • Ходить, як ведмідь.


      • Ходить, як годинник.


      • Ходить, як каліка.


      • Ходить, як качка.


      • Ходить, як кицька.


      • Ходить, як лин на дні.


      • Ходить, як мокра курка.


      • Ходить, як неживий.


      • Ходить, як овечка, а буцькає, як баран.


      • Ходить, як панна.


      • Ходить, як переляканий.


      • Ходить, як по бритвах.
      • Ходить, як побитий.


      • Ходить, як припутень.


      • Ходить, як п'яний.


      • Ходить, як сам не свій.


      • Ходить, як скелет.


      • Ходить, як слон.


      • Ходить, як сонний.


      • Ходить, як теля за коровою.


      • Ходить, як черепаха.


      • Холодний, як жаба.


      • Холодний, як крига.


      • Холодний, як присок.


      • Холодно, хоч вовків ганяй.


      • Хороша парочка, як баран та ярочка.


      • Хороша, як квітка.


      • Хороша, як свиня в порошу.


      • Хороше, мов у бога за пазухою.


      • Хороший, як кров з молоком.


      • Хороший, як свиня в дощ.


      • Хоч дурний, та хитрий.
      • Хоч молодий, та ранній.


      • Хочеться, як голому на вулицю.


      • Хропе, як кінь.


      • Хруснуло, як горіх, шугнуло, як у міх.


      • Худа, як драбина.


      • Худий, аж ребра світяться.


      • Худий, як дошка.


      • Худий, як терлиця.


      • Худий, як тріска.


      • Худий, як трясця.


      • Цар, як кабан, а цариця, як печериця.


      • Цвірінчить, як горобець.


      • Цвіте, як калина.


      • Цвіте, як квітка.


      • Цвіте, як маківка.


      • Цвіте, як рожа.


      • Цей парубок, як з клоччя батіг.


      • Цибатий, як журавель.


      • Чіпляється, як реп'ях до кожуха.


      • Чіпляється, як реп'ях до штанів.
      • Чіпляється, як сліпий до плота.


      • Чарочка чепурушечка, як Сидорова душечка.


      • Чвала, як три дні не їв.


      • Чваниться, як дурень латкою.


      • Чепуриться, неначе на весілля.


      • Чепурненька, як мазничка.


      • Червоніє, як маків цвіт.


      • Червоніє, як рижок.


      • Червоніє, як свіжа рана.


      • Червона, як буряк.


      • Червона, як калина.


      • Червона, як кров.


      • Червона, як півонія.


      • Червона, як рожа.


      • Червона, як ягода.


      • Червоний, мов жар.


      • Червоний, як півень.


      • Червоний, як рак.


      • Червоний, як суниці.


      • Чеше, як мачуха.
      • Чиряк великий, як пузир.


      • Чиста, як вода.


      • Чиста, як риб'яче око.


      • Чиста, як сльоза.


      • Чистий, як дзеркало.


      • Чистий, як крига.


      • Чистий, як кришталь.


      • Чистий, як небо.


      • Чистий, як свиня в дощ.


      • Чистий, як скло.


      • Човен пливе по хвилях, як тріска.


      • Чого посміхаєшся, як Марина в маці?


      • Чоловік без розуму, що сніп без перевесла.


      • Чоловік гордий, як пузир водний.


      • Чоловік на світі, як банька на воді.


      • Чоловік, як дишло: куди поверни, туди i йде.


      • Чоловік, як орел.


      • Чоловік, як стовп, а робить, як віл.


      • Чорніє, мов горщик на кілку.


      • Чорна орда, як гайвороння на полі.
      • Чорна, мов циганка.


      • Чорна, як жук.


      • Чорна, як смола.


      • Чорний, як ворон.


      • Чорний, як вороняче крило.


      • Чорний, як гадюка.


      • Чорний, як галка.


      • Чорний, як земля.


      • Чорний, як каглянка.


      • Чорний, як мара.


      • Чорний, як негр.


      • Чорний, як нічка..


      • Чорний, як сажа.


      • Чорний, як циган.


      • Чорно, як на вдовиному полі.


      • Чорнобрива, як руде теля.


      • Чорнобрива, як ясочка.


      • Чуб, як в їжака.


      • Чудний, як бублик.


      • Чуткий, як качка.
      • Шануй учителя, як родителя.


      • Шаровари, мов Чорне море.


      • Шастає, мов миша у пастці.


      • Швидка робота, як нагла смерть.


      • Швидка, як блискавка.


      • Швидка, як козуля.


      • Швидка, як куля.


      • Швидка, як муха в окропі.


      • Швидка, як стріла.


      • Швидкий, як ведмідь за перепелицями.


      • Швидкий, як віл у плузі.


      • Швидкий, як вітер.


      • Швидкий, як мотиль.


      • Швидкий, як пень.


      • Швидкий, як хорт.


      • Швидкий, як черепаха.


      • Швидко, як оком ізмигнуть.


      • Шипить, мов гадюка.


      • Широка, як море.


      • Широке поле, як море.
      • Широкий, як світ.


      • Широкий, як степ.


      • Шия, мов на мотузку.


      • Шия, мов у бегемота.


      • Шия, мов у гусака.


      • Шия, мов у жирафи.


      • Шия, хоч обіддя гни.


      • Шкідливий, як кошеня.


      • Шкідливий, як тхір.


      • Шкварчить, як вишкварки на сковороді.


      • Шумить, як гай.


      • Шумить, як гроза.


      • Шумить, як річка на камені.


      • Щастя з рук вилетіло, як пташка з сітки.


      • Щастя і нещастя — як день та ніч.


      • Щастя, як трясця,— кого нападе, того й трясе.


      • Щебече, як пташка.


      • Щебече, як сорока.


      • Щебече, як у саду соловей.


      • Щедра, як земля.
      • Щипається, як рак.


      • Щоб ви були такі веселі, як весна.


      • Щоки пухкі, як пампушки.


      • Щоки червоніють, як червоні яблука в саду.


      • Щоки, як кавуни.


      • Я його так люблю, як сіль в оці, а кольку в боці.


      • Язик, мов лопата, строчить, як з автомата.


      • Язик, що й на припоні не втримаєш.


      • Як вода змила.


      • Як з гілля зірвався.


      • Як з гуски вода.


      • Як комар наплакав (так мало).


      • Як корова язиком злизала.


      • Як кришталь, біла.


      • Як на корову сідло.


      • Як овечка — не мовить ні словечка.


      • Як по шиї пиляє.


      • Як п'явка впився.


      • Як руками одняло.


      • Як сонце грає.
      Як у батька за пазухою.


      Як чорт пугою нагнав.


      Яскравий, як дзеркало.


      Ясний, як день.


      Ясний, як зіронька.


      Ясний, як місяць.


      Ясний, як сонечко.


      Ясний, як сонце, білий, як глина, червоний, як рак.


      Ясно, як о дванадцятій годині ночі.


      Ясно, як у льоху під діжкою.
      Ознайомилась з цікавими народними порівняннями, вирішила поділитися з ними з членами клубу, вважаю,що творчим людям, вони можуть бути теж цікаві і можливо використані в подальшому при написанні своїх творів.
      7.08.18 10.00




      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    28. Народні порівняння (Ч.1)
      Народні порівняння (Ч.1)

      Hе дме, та повна хата диму.


      Їдуть, неначе в мед.


      Їздить, як кручений,


      Їли, як люди, а покидали, як свині,


      Їсть, аж за вухами лящить,


      Їсть, як дурний мило,


      Їсть, як за себе кидає,


      Їсть, як іржа залізо,


      Їсть, як каліка,


      Їсть, як муха,


      Їсть, як погане порося,


      Їсть, як свиня,


      Їсть, як цибуля очі.


      Їсть, як циган марципани.


      Іде, аж земля гуде.


      Іде, наче ведмідь.


      Іде, наче пером пише.


      Іде, наче пливе.


      Іде, наче смолу тягне.


      Іде, наче стрибає.

      Іде, як вода пливе.


      Іде, як возом їде.


      Іде, як каліка.


      Іде, як на завтра.


      Іде, як слон.


      Іде, як снівниця снує.


      Іде, як сонний.


      Інша рада гірш, як зрада.


      Б'є, як обухом.


      Б'є, як у бубон.


      Б'ється, як пташка в клітці.


      Б'ється, як риба в ополонці.


      • Б'ється, як рибонька об лід.


      • Б'ється, як телячий хвіст у петрівку.


      • Бігає, висолопивши язика, як пес.


      • Бігає, мов опудало.


      • Бігає, мов перелякана миша.


      • Бігає, мов скажений.


      • Бігає, як весільна мати.


      • Бігає, як вітер у полі.
      • Іде, як вода пливе.


      • Іде, як возом їде.


      • Іде, як каліка.


      • Іде, як на завтра.


      • Іде, як слон.


      • Іде, як снівниця снує.


      • Іде, як сонний.


      • Інша рада гірш, як зрада.


      • Б'є, як обухом.


      • Б'є, як у бубон.


      • Б'ється, як пташка в клітці.


      • Б'ється, як риба в ополонці.


      • Б'ється, як рибонька об лід.


      • Б'ється, як телячий хвіст у петрівку.


      • Бігає, висолопивши язика, як пес.


      • Бігає, мов опудало.


      • Бігає, мов перелякана миша.


      • Бігає, мов скажений.


      • Бігає, як весільна мати.


      • Бігає, як вітер у полі.
      • Біда за біду чіпляється, як у ланцюзі кільце за кільце.


      • Біда красить, як окріп рака.


      • Біда, як дудка,— куди йде, то реве.


      • Біда, як смерть,— за горло тримає.


      • Бідний, аж синій.


      • Біжить, мов з шибениці зірвався.


      • Біжить, мов летить.


      • Біжить, наче до хати.


      • Біжить, наче з цепу зірвався.


      • Біжить, наче його хто жене.


      • Біжить, наче клубок котиться.


      • Біжить, як ведмідь.


      • Біжить, як вода.


      • Біжить, як дурна.


      • Біжить, як на пожежу.


      • Біжить, як німий в суд.


      • Біжить, як окропом ошпарений.


      • Біжить, як тінь.


      • Біжить, як швець з чобітьми на базар.


      • Біжить, як швець з чобітьми на місто.
      • Біла, як береза.


      • Біла, як молоко.


      • Біла, як полотно.


      • Біла, як сорока.


      • Біленька, як нитка.


      • Білий, як глина.


      • Білий, як день.


      • Білий, як іній.


      • Білий, як крейда.


      • Білий, як папір.


      • Білий, як петльований.


      • Білий, як смерть.


      • Білий, як сметана.


      • Білий, як сніг.


      • Білий, як сонце.


      • Білий, як стіна.


      • Білий, як циганська литка.


      • Білий, як циганський сир.


      • Білолиця, як мазниця.


      • Баба, як тур.
      • Біла, як береза.


      • Біла, як молоко.


      • Біла, як полотно.


      • Біла, як сорока.


      • Біленька, як нитка.


      • Білий, як глина.


      • Білий, як день.


      • Білий, як іній.


      • Білий, як крейда.


      • Білий, як папір.


      • Білий, як петльований.


      • Білий, як смерть.


      • Білий, як сметана.


      • Білий, як сніг.


      • Білий, як сонце.


      • Білий, як стіна.


      • Білий, як циганська литка.


      • Білий, як циганський сир.


      • Білолиця, як мазниця.


      • Баба, як тур.
      • Біла, як береза.


      • Біла, як молоко.


      • Біла, як полотно.


      • Біла, як сорока.


      • Біленька, як нитка.


      • Білий, як глина.


      • Білий, як день.


      • Білий, як іній.


      • Білий, як крейда.


      • Білий, як папір.


      • Білий, як петльований.


      • Білий, як смерть.


      • Білий, як сметана.


      • Білий, як сніг.


      • Білий, як сонце.


      • Білий, як стіна.


      • Білий, як циганська литка.


      • Білий, як циганський сир.


      • Білолиця, як мазниця.


      • Баба, як тур.
      • Біла, як береза.


      • Біла, як молоко.


      • Біла, як полотно.


      • Біла, як сорока.


      • Біленька, як нитка.


      • Білий, як глина.


      • Білий, як день.


      • Білий, як іній.


      • Білий, як крейда.


      • Білий, як папір.


      • Білий, як петльований.


      • Білий, як смерть.


      • Білий, як сметана.


      • Білий, як сніг.


      • Білий, як сонце.


      • Білий, як стіна.


      • Білий, як циганська литка.


      • Білий, як циганський сир.


      • Білолиця, як мазниця.


      • Баба, як тур.
      • Бавиться, як дитина.


      • Багата, як земля.


      • Багата, як собака кудлата.


      • Багатий, як осінь.


      • Багатий, як чорт рогатий.


      • Багато людей, як плав пливе.


      • Багато, як за гріш маку.


      • Багато, як на шаг часнику.


      • Багато, як трави.


      • Багацько, хоч греблю гати.


      • Багацько, як у голомозого чуприни.


      • Бадьориться, як та чапля.


      • Балака, як горохом об стінку б'є.


      • Балакучий, як баба.


      • Барложиться, як свиня в соломі.


      • Бач, тілом обросло, як кабан вгодований.


      • Бачить, як сова світло.


      • Бачить, як та сова вночі.


      • Без грошей, як без рук.


      • Без душі, як без тіла.
      • Без жінки, як без кішки.


      • Без люльки, як без жінки.


      • Без молока, як без жінки.


      • Без ножа, як без рук.


      • Без шапки, як злодій.


      • Безрідний бурлака, як собака.


      • Бере, як багатого за живіт.


      • Бере, як віл на роги (як вола за роги).


      • Бережи, як ока в лобі.


      • Бережись підлесливого, як потайного собаки.


      • Бережись, як вогню.


      • Били, як кота.


      • Били, як Сидорову козу.


      • Бистрий, як думка.


      • Бистрий, як куля.


      • Бистрий, як муха в окропі.


      • Бистрий, як стріла.


      • Благовісний, мов у петрівку теля.


      • Благородна, як свиня городня.


      • Блакитний, як небо.
      • Ближча сорочка тілу, як рідна тітка.


      • Блима очима, як кіт на глині.


      • Блиснув зубами білими, як молоко.


      • Блищить, як дорогоцінний камінь.


      • Блищить, як золото.


      • Блищить, як скло.


      • Боїться, мов вовк вогню.


      • Боїться, як вовк кози.


      • Боїться, як гора вітру.


      • Боїться, як заєць бубна.


      • Боїться, як собака мухи.


      • Боїться, як чорт хреста і кадила.


      • Бовкнув, як дурень у воду.


      • Бовкнув, як жаба в болото.


      • Бовть, як камінь у воду.


      • Бовть, як цап у воду.


      • Борода по коліна, а розуму, як у дитини.


      • Борода, як у владики, а сумління, як у шибеника.


      • Борода, як у старого, а розуму нема і за малого.


      • Борщ такий солоний, як дріб солі.
      • Ближча сорочка тілу, як рідна тітка.


      • Блима очима, як кіт на глині.


      • Блиснув зубами білими, як молоко.


      • Блищить, як дорогоцінний камінь.


      • Блищить, як золото.


      • Блищить, як скло.


      • Боїться, мов вовк вогню.


      • Боїться, як вовк кози.


      • Боїться, як гора вітру.


      • Боїться, як заєць бубна.


      • Боїться, як собака мухи.


      • Боїться, як чорт хреста і кадила.


      • Бовкнув, як дурень у воду.


      • Бовкнув, як жаба в болото.


      • Бовть, як камінь у воду.


      • Бовть, як цап у воду.


      • Борода по коліна, а розуму, як у дитини.


      • Борода, як у владики, а сумління, як у шибеника.


      • Борода, як у старого, а розуму нема і за малого.


      • Борщ такий солоний, як дріб солі.

      • Буду сива, як вівця, а не піду за вдівця.


      • Будь багата, як земля, весела, як весна, здорова, як вода.


      • Будь здорова, як риба, гожа, як вода, весела, як весна, робоча, як бджола, багата, як земля свята.


      • Будьмо здорові, як бурі корови, а я буду пить, як черкаський бик.


      • Будьте здорові, як сиві корови, а наш бик і так звик.


      • Будьте спокійні, як порося в мішку.


      • Було так співати, як кашу з медом їсти.


      • Бурчить, як свекор.


      • В гаю, мов у раю.


      • В голові, як у млині.


      • В гурті робити, як з гори бігти.


      • В місті, як у тісті, а без грошей нема чого їсти.


      • В нашій школі, як на татарськім полі.


      • В нього очі, як фари в автобусі.


      • В очі, як лис, а за очі, як біс.


      • В петрівку день, як рік.


      • В полі жито, як лава.


      • В хаті, як у вагоні.


      • В хаті, як у віночку.


      • В хаті, як у загаті.
      • Буду сива, як вівця, а не піду за вдівця.


      • Будь багата, як земля, весела, як весна, здорова, як вода.


      • Будь здорова, як риба, гожа, як вода, весела, як весна, робоча, як бджола, багата, як земля свята.


      • Будьмо здорові, як бурі корови, а я буду пить, як черкаський бик.


      • Будьте здорові, як сиві корови, а наш бик і так звик.


      • Будьте спокійні, як порося в мішку.


      • Було так співати, як кашу з медом їсти.


      • Бурчить, як свекор.


      • В гаю, мов у раю.


      • В голові, як у млині.


      • В гурті робити, як з гори бігти.


      • В місті, як у тісті, а без грошей нема чого їсти.


      • В нашій школі, як на татарськім полі.


      • В нього очі, як фари в автобусі.


      • В очі, як лис, а за очі, як біс.


      • В петрівку день, як рік.


      • В полі жито, як лава.


      • В хаті, як у вагоні.


      • В хаті, як у віночку.


      • В хаті, як у загаті.
      • Вільний, як вітер.


      • Він без тебе, як риба без води.


      • Він лізе, як рак.


      • Він мене знає, як чоботи на своїх ногах.


      • Він не любить сісти, як кобила вівса їсти.


      • Він, як стовп, не гнеться.


      • Вірити, як собаці.


      • Важке, як каменюка.


      • Вбрався, як чорт.


      • Велика, як гора.


      • Великий, як ведмідь.


      • Великий, як дуб.


      • Великий, як світ, а дурний, як кіт.


      • Великий, як світ.


      • Величається, мов сучка в човні.


      • Величається, як заєць хвостом.


      • Величається, як куций бик у череді.


      • Величається, як молода на весіллі.


      • Величається, як свиня в берлозі.


      • Величається, як свиня в дощ.
      • Величається, як чумацька воша.


      • Вередує, як у греблі біс.


      • Верещить, як дідько.


      • Верещить, як порося в плоті.


      • Вертиться, як білка.


      • Вертиться, як в'юн в ополонці.


      • Вертиться, як м'яло по макітрі.


      • Вертиться, як на голках.


      • Вертиться, як на дзиґлику.


      • Вертиться, як собака.


      • Вертиться, як сорока на тину.


      • Вертиться, як чорт в берлозі.


      • Вертиться, як швець на ярмарку.


      • Верткий, як в'юн.


      • Весела, як весна.


      • Весела, як весняний жайворонок.


      • Весела, як гай.


      • Весела, як пташка.


      • Весела, як ясочка.


      • Веселий, як весняне сонце.
      • Веселий, як горобець.


      • Веселий, як сонячний день.


      • Веселий, як цуцик на прив'язі.


      • Весело, як собаці після ціпа.


      • Взяв, як вовк вівцю.


      • Взявся п'яний за тин, як за пана трясця.


      • Взяло, як багатого і за живіт.


      • Виє, як вовк на смерть.


      • Виє, як голодний вовк.


      • Виє, як пес.


      • Виє, як собака в гречці.


      • Вибирається, як за море стріляє.


      • Вибирається, як чайка за море.


      • Вибрався, як лялечка.


      • Вигинається, як дерево од вітру.


      • Вигинається, як дріт.


      • Виглянув, як горобець з сідла.


      • Виглянув, як щур з борошна.


      • Виграв, як Вільома на оренді.


      • Виграв, як дурень на костюмі.
      • Виграв, як Хома на вовні.


      • Видав, як наче на заріз.


      • Видно, як удень.


      • Визвірився, як собака.


      • Вийде воно, як слива на воді.


      • Вийде, як камінь з води.


      • Викрутився, як в'яла риба.


      • Вилає, як собаку.


      • Виламується, як ячний бублик.


      • Вилетів, як горобець із стріхи.


      • Вилетіло, як мак, а учинило, як птах.


      • Вилилась вода, як дівоча ласка.


      • Вилилась у матір, як з воску.


      • Вилупив очі, як баран.


      • Виляє, як собака.


      • Вимащений, як порося.


      • Вип'яв очі, неначе ті баньки.


      • Виплуталася, як Настя з личаків.


      • Виприщився, як чиряк.


      • Випросталась, як семисотна верства.
      Виріс, як кіт навсидячки.


      Виріс, як поліський злодій.


      Вирвався, як заєць з конопель.


      Вирвався, як заєць з-під куща.


      Вирядився, як на весілля.


      Вирядилась, як свиня в наритники.


      Вирячкуватий, як жаба.


      Вис, як сова.


      Вискочив, як голий з маку.


      Вискочив, як Кузьма з маку.


      Вискочив, як Пилип з конопель.


      Вислизнув, як піскун з сітки.


      Високий до неба, а дурний, як не треба.


      Високий та стрункий, і як дуб.


      Високий, як дуб, а дурний, як пень.


      Високий, як жердина.


      Високий, як лоза, а дурний, як коза.


      Високий, як смерека.


      Високий, як телеграфний стовп.


      Високий, як тополя, а дурний, як квасоля.


      • Витріщив очі, як баран на нові ворота.


      • Витріщив очі, як жаба.


      • Витріщив очі, як зарізаний баран.


      • Витріщив очі, як сова.


      • Витріщив очі, як теля на нові ворота.


      • Вихватився, як на щолопок.


      • Вихопився, немов шершень з дупла.


      • Вишептався, як рак у торбі.


      • Вишкірив зуби, як печене порося.


      • Вишкірив зуби, як породиста свиня.


      • Вишкірив зуби, як циган до макухи.


      • Влетів, як птах.


      • Влетіло, як коту за сметану.


      • Влучив, як батька по колінах.


      • Вмішалася, як середа в тиждень.


      • Вовтузиться, як квочка на воді.


      • Вода, як дзеркало, блищить.


      • Вода, як скло, блищить.


      • Води налив, як кіт наплакав.


      • Водив, як на заріз.
      • Водить очима, наче злодій по ярмарку.


      • Водить, наче кота за ниткою.


      • Водиться, як дурень з коровою.


      • Возиться, як кіт з оселедцем.


      • Волос міцний, як дріт.


      • Волохатий, як ведмідь.


      • Волочиться, як голодне літо.


      • Волочиться, як солоний заєць.


      • Вона співає, як муха в глечику.


      • Вони між собою, як риба з водою.


      • Вони такі милі і гарні, як голубів пара.


      • Вони, як ті цигани.


      • Воно мені так потрібно, як лихо.


      • Ворушиться, мов жук у снопі.


      • Впав у біду, як курка в борщ.


      • Впала, мов билина.


      • Впала, мов підкошена трава.


      • Впертий, як осел.


      • Вредний, як собака.


      • Вскочив, як сліпе теля в яму.
      • Вуха, як у зайця.


      • Вуха, як у слона.


      • Вхопив, як шилом борщу налив.


      • Вчепився, як блоха до кожуха.


      • Вчепився, як вовк до ягнят.


      • Вчепився, як городовий до п'яного.


      • Вчепився, як злидні бондаря.


      • Вчепився, як рак за берег.


      • Вчепився, як рак за штани.


      • Вчепився, як реп'ях до кожуха.


      • Вчепився, як смола до сосни.


      • Вчепився, як сова кігтями.


      • Вчепився, як чорт за грішну душу.


      • Гірка, як редька.


      • Гірке його життя, як полинь.


      • Гіркий світ, як полинь, гірко мені жити в нім.


      • Гірша відьма вчена, як родима.


      • Гість, як невільник, де посадять — там і сидить.


      • Гавкає, мов собака на прив'язі.


      • Гада, наче батька побачила.
      • Газета для людини, як вікна для хатини.


      • Ганяє, як вітрів батько.


      • Ганяє, як кота.


      • Ганяє, як куций по череді.


      • Ганяє, як чорт по болоту.


      • Ганяють, як солоного зайця.


      • Гарна дівка, як маківка.


      • Гарна молодиця, хоч з лиця води напийся.


      • Гарна, мов змальована.


      • Гарна, мов печеричка.


      • Гарна, мов цариця.


      • Гарна, наче рожа.


      • Гарна, як весна.


      • Гарна, як зіронька на небі.


      • Гарна, як калина.


      • Гарна, як квітка гаївка.


      • Гарна, як квітка навесні.


      • Гарна, як квітка у лузі.


      • Гарна, як квітка у полі.


      • Гарна, як лялька.
      • Гарна, як сонце.


      • Гарна, як телиця, а розумна, як ягниця.


      • Гарна, як ягідка.


      • Гарний, що й не розказати.


      • Гарний, як вогонь (як іскра).


      • Гарний, як з клоччя батіг.


      • Гарний, як комір навиворіт.


      • Гарний, як павич.


      • Гарний, як перепічка.


      • Гарний, як пес базарний.


      • Гарний, як сіно в годину.


      • Гарний, як спить та ще й лицем до стіни лежить.


      • Гарно, як свині в дощ.


      • Гарно, як свині в намисті.


      • Гарно, як свині під лопухом.


      • Гарно, як собаці на ярмарку.


      • Гарно, як у гаю.


      • Гаряче, як у лазні.


      • Гарячий, мов вогонь.


      • Гарячий, як окріп.
      • Гарячий, як присок.


      • Гепнуло, мов довбнею.


      • Гине, мов риба без води.


      • Гине, як риба за водою.


      • Гладенький, як скло.


      • Гладка, як піч.


      • Гладкий, аж з шкури преться.


      • Гладкий, мов печений.


      • Гладкий, як кабан.


      • Гладкий, як опецьок.


      • Гладкий, як слимак.


      • Глибоко — жабі по око.


      • Глухий, як пень осиковий.


      • Глухий, як пень; німий, як риба.


      • Глухий, як тетеря.


      • Глухому, як дурному: бовкне, як козел у воду.


      • Глядить на мене, немов сміється.


      • Гляне, мов окропом обіллє.


      • Гляне, наче золотом обдарує.


      • Глянув, мов п'ятака дав.
      • Глянула —і мов сонце засвітилось.


      • Гнеться, як лозина.


      • Гнучка, як берізка.


      • Гнучка, як билинка.


      • Гнучка, як лоза.


      • Гнучка, як тополя.


      • Говорив, як у било бив.


      • Говорить так, немов з книги бере.


      • Говорить, мов блекоти об'ївся.


      • Говорить, мов горохом торохтить.


      • Говорить, мов зозуля кує.


      • Говорить, мов об стіну горохом.


      • Говорить, мов п'яний.


      • Говорить, мов свиня хрюкає.


      • Говорить, мов спросоння.


      • Говорить, мов у гарячці.


      • Говорить, наче клоччя жує.


      • Говорить, наче лемеша йому до піднебіння причеплено.


      • Говорить, наче пташка щебече.


      • Говорить, наче соловей співає.
      • Говорить, наче три дні не їв.


      • Говорить, як вітер віє.


      • Говорить, як грім гримить.


      • Говорить, як з бочки.


      • Говорить, як з рукава сипле.


      • Говорить, як на тортурах.


      • Говорить, як неживий.


      • Говорить, як порожній млин.


      • Говорить, як сокирою слова відрубує.


      • Говорить, як сопілкою грає.


      • Говорить, як сорока скрекоче.


      • Говорить, як у дзвін б'є.


      • Говорить, як у рот кладе.


      • Говорить, як ціпом молотить.


      • Говорить, як шовком гаптує.


      • Говорить, як шовком шиє.


      • Говорять, як віл реве.


      • Годи панові, як лихій болячці.


      • Годить, як болячці.


      • Гола, як бубон, а гостра, як бритва.
      • ола, як мата; гостра, як бритва.


      • Гола, як терменський ліс, де чоловіків бере біс.


      • Голе, аж ребра світяться.


      • Голий, як бич, а гострий, як меч.


      • Голий, як долоня.


      • Голий, як кістка.


      • Голий, як мати породила.


      • Голий, як палець.


      • Голий, як пень.


      • Голий, як пляшка.


      • Голий, як турецький святий.


      • Голова без розуму, як ліхтар без світла.


      • Голова, як довбня.


      • Голова, як казан, а розуму ні ложки.


      • Голова, як маківка, а розуму, як накапано.


      • Голова, як макітра, а розуму не накладено.


      • Голова, як пляшка.


      • Голова, як темний ліс.


      • Голова, як торба, що знайдеш, те й сховаєш.


      • Голова, як у бика.
      • Голодний, як вовк.


      • Голодний, як собака.


      • Голопуцькі, як горобенята.


      • Голос, як сурмонька, та бісова (чортова) думонька.


      • Голос, як у соловейка.


      • Голос, як у цимбал, а сам, як шакал.


      • Голосить, як по мертвому.


      • Голосний, як дзвін, а дурний, як довбня.


      • Голосочок, як дзвіночок.


      • Голубе, як небо.


      • Гомін, як на базарі.


      • Горілка, як гарна дівка, хоч кого підведе.


      • Горілочка, як дівочка, зведе хлопця, як дідочка.


      • Горбатий, як верблюд.


      • Гордий, як павич.


      • Гордиться, як піп на вівтарі.


      • Горить, як за умерлого душу.


      • Горить, як мокре.


      • Горить, як сухе листя.


      • Горнеться, як свекор до пелюшки.
      • Горя, як моря.


      • Господар, як з лика батіг.


      • Господарює, як у себе вдома.


      • Гостра, як ніж.


      • Гостра, як спис.


      • Гострий, як бритва.


      • Гострий, як сокира.


      • Гострий, як стріла.


      • Гріє, як сонце.


      • Грає, наче співає.


      • Грається, неначе з хлопцем.


      • Грається, як кіт з мишею.


      • Грається, як котик.


      • Грається, як мала дитина.


      • Грамотний, як попів індик.


      • Гребе, як кінь копитами.


      • Гребе, як кішка лапою.


      • Гризе його, як іржа залізо.


      • Гризе, наче миша.


      • Гризуться, як собаки за кістку.
      • Громада, як отара овець.


      • Губа, як на коловороті гуляє.


      • Губи надув, як капиці.


      • Губи, як лопати.


      • Губи, як мідні труби.


      • Губи, як халява.


      • Гуде, як бугай у болоті.


      • Гуде, як вітер у порожній димар.


      • Гуде, як вода в лотоках.


      • Гуде, як гудок.


      • Гуде, як у бочці.


      • Гуде, як у п'яного в голові.


      • Гуде, як чотири вітри в лісі.


      • Гудуть, як бджоли у вулику.


      • Гудуть, як джмелі.


      • Гудуть, як жуки.


      • Гудуть, як у вулику.


      • Гукає, як з переляку.


      • Гуляє, як вітер у чистому полі.


      • Гуляє, як Пилип в кукурудзі.
      • Гуляє, як риба в морі.


      • Гуляє, як собака на прив'язі.


      • Гуркоче, як грім.


      • Густа, як ліс.


      • Густа, як патока.


      • Густа, як шкіра.


      • Густа, як щетина.


      • Густа, як щит.


      • Густий садок, як ліс.


      • Дівка, як верба: де посадиш, там і прийметься.


      • Дівка, як верба: її не поливай, а вона росте.


      • Дівка, як вівця.


      • Дівка, як вогонь.


      • Дівка, як горлиця.


      • Дівка, як тополя.


      • Дівка, як ягідка.


      • Дівчина росте, як квітка в саду.


      • Дівчина струнка, як тополя.


      • Дівчина, як березонька, сережками завішена.


      • Дівчина, як билина, куди вітер подається, туди вона й гнеться.
      • Дівчина, як веснянка.


      • Дівчина, як зіронька.


      • Дівчина, як золото.


      • Дівчина, як калина.


      • Дівчина, як квітка.


      • Дівчина, як ластівка.


      • Дівчина, як лебідка.


      • Дівчина, як маківка.


      • Дівчина, як молода, гнучка берізка.


      • Дівчина, як пава.


      • Дівчина, як рожа.


      • Дівчина, як сонечко.


      • Дівчина, як тінь; ідеш за нею — втікав, від неї ідеш — доганяє.


      • Дівчина, як у лузі калина.


      • Дівчина, як яблуко наливчате у спасівку.


      • Дітей годувати, як складати.


      • Діти маленькі, мов пташенята.


      • Діти, мов соколята.


      • Діти, як квіти: поливай, то ростимуть.


      • Діти, як кукіль (такі малі).
      • Дав, як кіт наплакав.


      • Давить, як мороз бабу.


      • Далекий, як зірка.


      • Далеко, як небо від землі.


      • Далеко, як оком глянеш.


      • Дбає, як пес за п'яту ногу.


      • Два білих, а третій, як сніг.


      • Двері, наче в стайні.


      • Делікатний, як панський хорт.


      • День, неначе рік.


      • Дере голову, як попова кобила.


      • Дере, як лико.


      • Держиться, як блоха кожуха.


      • Держиться, як воша кожуха.


      • Держиться, як пісок на вилах.


      • Десь дівся, як у воду впав.


      • Десь узявся, як із землі виринув.


      • Дзвенить, немов у бочці.


      • Диба, мов муха по сметані.


      • Дивиться, наче тарілку проковтнув.

      Дивиться, як вовк на козу.


      Дивиться, як вовк на теля.


      Дивиться, як жаба.


      Дивиться, як кіт на сало.


      Дивиться, як корова


      Дивиться, як сич на сову.


      Дивиться, як собака на висівки.


      Дивиться, як сова.


      Дивиться, як сто карбованців дав.


      Дивиться, як теля на нові ворота.


      Дивиться, як чорт на попа.


      Дивиться, як ясочка.


      Дивується, як заєць у вересні.


      Дике, як коза.


      Дитина, як лялечка.


      Дитиночка, як качатко.


      Дитиночка, як линочок.


      Дметься, як жаба в болоті.


      Дметься, як жаба проти вола.


      Дметься, як шкурат на вогні.


      • До добра, як до ярма, а до зла, як до меду.


      • До нього доходить, як до стіни.


      • До тебе говорити, як до того пня.


      • Добра рада, як готові гроші, а лихая — готове нещастя.


      • Добра, як з курки молока, а з верби петрушки.


      • Добрався, як вовк до кошари.


      • Добрався, як дурний до мила.


      • Добрався, як кіт до сала.


      • Добре жити, як у раю.


      • Добре слово краще, ніж готові гроші.


      • Добре, як голому в кропиві.


      • Добре, як голому в терну.


      • Добре, як курці коло крупорушки.


      • Добре, як сало.


      • Добре, як собаці на перелазі.


      • Добре, як собаці на прив'язі.


      • Добрий, як баранчик, тільки по-вовчому виє.


      • Добрий, як з медом.


      • Добрий, як перець.


      • Добрий, як собака.
      Довга рука, як у попа.


      Довга, як миля козацька.


      Довгий, як жердка.


      Довгий, як тичка.


      Довгий, як тополя.


      Довгонога, як жирафа.


      Довгонога, як та чапля.


      Довгоногий, як журавель.


      Довгошиї, як жирафи.


      Доглядай, як око.


      Догоджає, як чирякові.


      Докоряє, як свекруха.


      Допавсь, як ужака до молока.


      Допався, як віл до браги.


      Допався, як віл до корита.


      Допався, як дурень до мила.


      Допався, як кіт до сала.


      Допався, як муха до меду.


      Допався, як свиня до браги.


      Допався, як циган до меду.


      • Допомогло, наче сім баб пошептало.


      • Допоможе, як мертвому припарка.


      • Досада шкребе, як кішка лапою.


      • Дочка, як ластівка: пощебече, пощебече та й полетить.


      • Дошкулив, як батогом по воді.


      • Дощ ллє, як з бочки (як із діжки).


      • Дощ, як з відра.


      • Дощ, як залива.


      • Дощик іде, як відром ллє, а з стріхи біжить, як цівкою.


      • Дрібний, як мак.


      • Дрижить, як гуцул над дітьми.


      • Дрижить, як узимку хорт.


      • Дряпучий, як кіт.


      • Дуб, мов богатир, стоїть, не ворухнеться.


      • Дуже слабий, як вчетверо вірьовка.


      • Дужий, як ведмідь.


      • Дужий, як віл.


      • Дужий, як вода.


      • Дужий, як мороз.


      • Дужий, як орел.
      • Дужий, як слон.


      • Думав розумом, як дохле теля хвостом.


      • Думка, як той ворон кряче.


      • Дурна, аж носом баньки дме.


      • Дурна, як овечка — не скаже ні словечка.


      • Дурне, аж очі йому рогом лізуть.


      • Дурне, як сало без хліба.


      • Дурний, аж крутиться.


      • Дурний, аж світиться.


      • Дурний, мов прибитий мішком.


      • Дурний, хоч кілок на голові теши.


      • Дурний, як баран.


      • Дурний, як боже теля.


      • Дурний, як дірявий чобіт.


      • Дурний, як довбня.


      • Дурний, як колесо.


      • Дурний, як корок.


      • Дурний, як миколаївський чобіт.


      • Дурний, як обух.


      • Дурний, як Омелько.
      • Дурний, як осел.


      • Дурний, як пень.


      • Дурний, як підошва.


      • Дурний, як сало.


      • Дурний, як сто пудів диму.


      • Дурний, як сто свиней.


      • Дурний, як ступа.


      • Дурний, як теля.


      • Дурний, як турецький кінь.


      • Душа в нього, мов у собаки.


      • Душа черства, як сухар.


      • Душа чорна, мов у ченця ряса.


      • Душа чорна, мов у черниці хустка.


      • Душить, як вовк кобилу.


      • Душить, як собака кота.


      • Дядина, як гадина.


      • Жінка, що торба — що покладеш, те й несе.


      • Жінка, як картиночка.


      • Жінки, як сороки.


      • Жаднючий, наче ніколи його не бачив.
      • Жаліє, як кота об лаву.


      • Жалує діток, як мачуха.


      • Жахається, як заєць.


      • Жахається, як зо сну.


      • Жахається, як чорт хреста.


      • Жваве, як біс уночі.


      • Жвавий, аж шкура на ньому тріщить.


      • Жвавий, як ведмідь за мухами.


      • Жвавий, як муха в окропі.


      • Жвавий, як опеньок.


      • Жвавий, як рак на греблі.


      • Жвавий, як риба в річці.


      • Жде, як віл обуха.


      • Ждуть, як батька з базару.


      • Жене, як буря вітри.


      • Жене, як вітрів батько.


      • Жене, як дідько воли.


      • Женеться, як вітер в полі.


      • Женеться, як куля.


      • Жив, як пес, загинув, як собака.
      • Живіт, як барило.


      • Живе, мов сорока на тину.


      • Живе, як бадилина при дорозі.


      • Живе, як без сала (лою) каганець.


      • Живе, як бобер у салі.


      • Живе, як голий в кропиві.


      • Живе, як горобець під стріхою.


      • Живе, як горох при дорозі: хто не йде, той скубне.


      • Живе, як кажан у дуплі.


      • Живе, як у батька на прив'язі.


      • Живе, як у бога за дверима.


      • Живемо, як птиці: де сядемо, там і ночуємо.


      • Живеш, як у решеті: вітер


      • Живий, аж шкура на ньому горить.


      • Живуть між собою, як голубів пара.


      • Живуть між собою, як риба з водою.


      • Живуть, як кіт з собакою.


      • Живуть, як свині в калу.


      • Жита ростуть, як з води йдуть.


      • Жито, як стіна.

      • Життя біжить, як музика дзвенить.


      • Життя вільне, як собаці за пазухою.


      • Життя наше, як павутина.


      • Життя, як колюча нива: не пройдеш, ніг не вколовши.


      • Жметься, гнеться, як кукурудзяний дідько.


      • Жовтий, як віск.


      • Жовтий, як диня.


      • Жовтий, як мертвяк.


      • Журба в'ється коло серця, як гаденя.


      • Журба точить людину, як іржа залізо.


      • Журиться, як кобиляча голова, коли віз переверне.


      • З бідою, як з рідною мамою.


      • З дурнем розмова, як з вітром полова.


      • З нього промовець, як з грака соловей.


      • З переляку став білий, як крейда.


      • З тебе герой, як з клоччя батіг.


      • З тобою водиться, як з тим ведмедем.


      • З тобою домовитись, як з жабою в болоті.


      • З тобою розмова, як з вітром полова.


      • З'їв, як за себе кинув.
      • Життя біжить, як музика дзвенить.


      • Життя вільне, як собаці за пазухою.


      • Життя наше, як павутина.


      • Життя, як колюча нива: не пройдеш, ніг не вколовши.


      • Жметься, гнеться, як кукурудзяний дідько.


      • Жовтий, як віск.


      • Жовтий, як диня.


      • Жовтий, як мертвяк.


      • Журба в'ється коло серця, як гаденя.


      • Журба точить людину, як іржа залізо.


      • Журиться, як кобиляча голова, коли віз переверне.


      • З бідою, як з рідною мамою.


      • З дурнем розмова, як з вітром полова.


      • З нього промовець, як з грака соловей.


      • З переляку став білий, як крейда.


      • З тебе герой, як з клоччя батіг.


      • З тобою водиться, як з тим ведмедем.


      • З тобою домовитись, як з жабою в болоті.


      • З тобою розмова, як з вітром полова.


      • З'їв, як за себе кинув.
      • З'явився, як грім з ясного неба.


      • З'явився, як сніг на голову.


      • Зібрався, як швець на торг.


      • Зігнувся, як верба над водою.


      • Зігнувся, як дуга.


      • Зійде, як вода з гуски.


      • Зійшли літа із світу, як листя з дерева.


      • Зірвався, як з кілка.


      • Зітхає, як ковальський міх.


      • Зітхнув тяжко та важко, як ковальський міх.


      • За морем, як за горем.


      • Забажалось, мов перед смертю.


      • Забив, як ведмедя жолудь.


      • Забрався, як чорт у вершу.


      • Забубонів, як старий дід.


      • Забубонів, як старий дяк.


      • Зав'яз, як порося в тину.


      • Зав'яз, як собака в тину.


      • Завелось, як на сироватці.


      • Завзятий, як панське щеня.
      • Завзятий, як перець.


      • Завив, як вовк.


      • Завив, як свиня в попелі.


      • Завив, як собака.


      • Загибає, як риба без води.


      • Загинув, як руда миша.


      • Заглядає, як кіт у каганець.


      • Заглядає, як сорока в кістку.


      • Заговорить, як жайворонок защебече.


      • Загорів, як негр.


      • Загубив, як заорав.


      • Загубився, як голка в сіні.


      • Задається, що й поганою тріскою носа не дістанеш.


      • Задивився, наче кіт на каганець.


      • Задихався, наче воза тягнув.


      • Задумався, як собака на човні.


      • Зажерливий, як свиня.


      • Зажурена, мов у воду опущена.


      • Зажурився, як явір над водою.


      • Зажурилась, мов засватана.

      Заклопотався, як квочка коло курчат.


      Закохався, як чорт у суху вербу.


      Закричав, мов у трубу.


      Закрутив носом, наче тертого хрону понюхав.


      Заліг, як кошеня у грубі.


      Заліз, як муха в патоку.


      Заливається, як соловейко на калині.


      Заливається, як сорока на гілці.


      Заливається, як циган сироваткою.


      Залишився, як на морі без весла.


      Замішався, як ополоник між ложками.


      Заманулось, як серед літа мерзлого.


      Замерз, як цуцик.


      Занадився, як кіт до сала.


      Занедужала, як згоріла.


      Запишався, як кобила до будяка.


      Запишався, як кошеня в попелі.


      Заплетена, мов у віночку.


      Заправив, як дурень за батька.


      Заріс, як кіт.


      • Зарився в добрі, як свиня в багні.


      • Заробив, як баба на голках.


      • Заробив, як Мартин на милі.


      • Засипав, як горохом у бочку.


      • Засипав, як маком дрібненьким.


      • Заскавучав, як цуцик.


      • Засміялася, ніби сонце зійшло.


      • Засмикали, як циган сонце.


      • Заснував, як павук муху.


      • Засоромився, як дитина.


      • Заспівала, мов соловейко защебетав.


      • Застукав його, як чайку на гнізді.


      • Застукав, як сотника в горосі.


      • Засумував, наче батька поховав.


      • Затіпалося серце, як у птиці крила.


      • Захекався, як віл у борозні.


      • Захотілось, як вовку овець.


      • Зачервонів, як буряк.


      • Зашумів, як окріп у горщику.


      • Збігаються, як на солонище.
      • Збігло літо, як вода.


      • Збирає, як собака кістки.


      • Збирається, як на обід.


      • Збирається, як свекор пелюшок прати.


      • Збирається, як старець на свічку.


      • Збирається, як убогий на кисіль.


      • Збирається, як циган молотити.


      • Звивається, як ведмідь у танці.


      • Звивається, як в'юн посолений.


      • Звивається, як гадюка.


      • Звивається, як муха в коломазі.


      • Звивається, як муха в окропі.


      • Звивається, як пес у сливах.


      • Згинеш, як руда миша.


      • Згинув, як березневий сніг.


      • Згинув, як березовий сік.


      • Здібний, як віл до корита.


      • Здеруть, як із Сидорової кози.


      • Здибав його, як чайку на гнізді.


      • Здивляються, як на тура.
      • Здорова, як вода.


      • Здорова, як корова.


      • Здоровий, як бик (як хрін).


      • Здоровий, як велетень.


      • Здоровий, як дуб.


      • Здоровий, як лось.


      • Здох, як пес.


      • Зелена, як барвінок.


      • Зелена, як жаба.


      • Зелена, як рута.


      • Зелена, як трава.


      • Зелене, як жито весною.


      • Зелене, як листя.


      • Зелене, як лоза над водою.


      • Зелений, як огірок.


      • Зелений, як у сосни гілки.


      • Земля м'яка, як пух.


      • Зерно, як бурштин.


      • Зима зла, як змій.


      • Зимове сонце, як мачуха: світить, та не гріє.
      • Зимове сонце, як мачушине серце.


      • Зимове сонце, як удовине серце.


      • Зимове тепло, як мачушине добро.


      • Зимою деньок, як комарів носок.


      • Злазяться, як мухи після морозу.


      • Злетів у небо, як сокіл.


      • Злий, аж у роті чорно.


      • Злий, як вовк.


      • Злий, як гадюка.


      • Злий, як звір.


      • Злий, як зінське щеня.


      • Злий, як собака.


      • Злий, як тигр.


      • Злодійкуватий, мов куниця.


      • Злякався, аж у п'ятах закололо.


      • Змішав, як горох з капустою.


      • Змішались, як у бразі гуща.


      • Змарнів, як з хреста зняли.


      • Змарнів, як полова.


      • Змерз, аж посинів.
      • Змерз, як березова брунька.


      • Змерз, як голодний цуцик.


      • Змерз, як курка на дощі.


      • Змерз, як собака взимку.


      • Змилася, як вода.


      • Змилувався, як вовк над поросям.


      • Знає все, як старий.


      • Знає, як свої чоботи.


      • Знає, як свої чоботи.


      • Знає, як своїх п'ять пальців.


      • Знається, як свиня на перці.


      • Знайшов, як дома взяв.


      • Знайшов, як сокиру під лавою.


      • Знаю його, як облупленого.


      • Знаю, як свою руку.


      • Знають, як лисого коня.


      • Зник, наче корова язиком злизала.


      • Зник, як весняний сніг.


      • Зносити, як батьківщину.


      • Зоставсь, як горох при дорозі.
      • Зоставсь, як на цідилці (попався в брехні).


      • Зоставсь, як у полі вітер.


      • Зробив два білих, а третій, як сніг.


      • Зробив поспіх, як на сміх.


      • Зробив, що й чорт не розбере.


      • Зробив, як майстер.


      • Зсунувся з глузду, як пес з соломи.


      • Зуби, як біла пінка.


      • Зуби, як ріпа.


      • Зуби, як у жеребця.


      • Зуби, як у коня.


      • Зуби, як у миші.


      • Зуби, як у тигра.


      • Зуби, як частокіл.


      • Зустрівся, як з братом.


      • Зустрівся, як з ворогом.


      • Зустрівся, як з другом.


      • Йому забожитись, як собаці муху з'їсти.


      • Казала Настя, як удасться.


      • Каламутна, як кисіль.
      • Калинова вітка, як рідная тітка.


      • Каркає, як ворон.


      • Качається, як бублик, голеньке.


      • Качається, як собака на відлигу.


      • Кашляє, як собака гавкає.


      • Квапиться, як попівна заміж.


      • Кива головою, мов сухий опеньок.


      • Кива головою, наче кобила в спасівку.


      • Кива головою, як кобила гривою.


      • Кидає словами, як теля хвостом.


      • Кидав, як у бездонний колодязь.


      • Кинув слово, мов на вітер.


      • Кинув, мов собаці.


      • Кисле, мов кваша.


      • Кисле, як оцет.


      • Кисне, мов кваша.


      • Кисне, мов солоний огірок.


      • Клаповухий, мов Осел.


      • Клює, як дятел.


      • Клятий, мов собака.

      • Кожушана латка, як рідная матка.


      • Козак з бідою, як риба з водою.


      • Козак, наче орел.


      • Козак, як голуб: знявся та й полинув.


      • Козак, як голуб: куди не прилетить, там i пристане.


      • Коливається, як човен.


      • Колоски, наче перемиті.


      • Колючий, як їжак.


      • Комар, як ворон: де сяде, там і клює.


      • Комбайн пливе серед жита, як у морі човен.


      • Кому, як повітка, а мені, як квітка.


      • Корисно, як сліпому дзеркало.


      • Користі з тебе, як з цапа вовни.


      • Корова в дорозі, як харч на столі.


      • Коса, як праник.


      • Коси в тебе, наче мишачі хвостики.


      • Коси такі білі, наче молоко.


      • Коси такі білі, наче полотно.


      • Коси, наче в русалки.


      • Коси, наче шовкова трава.
      • Коси, як льон.


      • Кріпиться, наче диня на морозі.


      • Крадеться, наче вовк до ягняти.


      • Кремезний, як ріжок.


      • Крешуть, мов блискавиця.


      • Кривиться, мов середа на п'ятницю.


      • Крихкий, наче скло.


      • Кричить, мов на пупа.


      • Кричить, мов несамовита.


      • Кричить, наче в лісі.


      • Кричить, наче ворона над курчам.


      • Кричить, наче його ріжуть.


      • Кричить, наче на базарі баба


      • Кричить, наче на свого батька.


      • Кричить, наче скажений.


      • Кричить, наче сова.


      • Кричить, наче чорт лико з нього дере.


      • Кричить, реве наче ведмідь


      • Кричить, як з шкури вилазить.


      • Кричить, як ошпарений.
      • Кров, наче водиця.


      • Кругленький, як цибулина.


      • Круглий, наче бочка.


      • Круглий, наче гарбуз.


      • Круглий, наче кулька.


      • Круглий, наче місяць.


      • Круглий, наче яблуко.


      • Круглий, як обруч.


      • Круглий, як яйце.


      • Крутить, наче чорт греблею.


      • Крутить, як циган сонцем.


      • Крутить, як швець шкірою.


      • Крутиться, мов на веретені.


      • Крутиться, мов посолений в'юн.


      • Крутиться, наче муха в окропі.


      • Крутиться, наче муха в сметані.


      • Крутиться, наче на голках.


      • Крутиться, наче на шпильках.


      • Крутиться, наче порося на орчику.


      • Крутиться, наче чорт греблею.
      Крутиться, наче чорт перед хмарою.


      Крутиться, як білка в колесі.


      Крутиться, як вихор на дорозі.


      Крутиться, як вівця.


      Крутиться, як джміль на гарячому.


      Крутиться, як дзиґа.


      Крутиться, як Марко в пеклі.


      Крутиться, як навіжений.


      Крутиться, як риба в ополонці.


      Крутиться, як сите порося.


      Крутиться, як собака на прив'язі.


      Крутиться, як тріска в ополонці.


      Кує, як зозуля.


      Кублиться, як квочка з курчатами.


      Кублиться, як курка на яйцях.


      Купець, як стрілець.


      Купив корову, як золото.


      Купив Хома хорта, як Ярема чорта.


      Купив хустку, як гуску.


      Купив хустку, як скатертину.


      • Купив, як пса облупив.


      • Курить, як лихий дорогою.


      • Курить, як чорт від кукуріку.


      • Кусається, як муха в спасівку.


      • Кучерявий, як баран.


      • Лід кріпкий, хоч гармати коти.


      • Лід, як скло.


      • Лізе в очі, як оса.


      • Лізе назад, як рак.


      • Лізе, як кішка.


      • Лізе, як муха по соломі.


      • Лізе, як сатана.


      • Лізе, як сліпе теля в яму.


      • Лізе, як черепаха.


      • Лінивий, як бондарова корова.


      • Лінивий, як ведмідь.


      • Лінивий, як віл.


      • Лінивий, як слон.


      • Лісок, як щітка.


      • Літа пливуть, як вода.
      Літа, як орел.


      Літає, мов вихор.


      Літає, мов сокіл.


      Літає, мов супутник.


      Літає, як ластівка.


      Літо розгорялось, як сирі дрова в печі.


      Лагідна, як мати рідна.


      Ладять, як собака а кішкою.


      Ламається, як ячний корж.


      Ласа, як киця.


      Ласий до грошей, як кіт на сало.


      Ласий, як ведмідь до меду.


      Ласий, як кіт на ковбасу.


      Ласий, як циган до ковбаси.


      Ласий, як циган на сало.


      Лащиться як собака.


      Легенький, як пір'їнка.


      Легке, як з роси і води.


      Легкий, як пух.


      Легко, як дурному з гори бігти.


      • Легко, як п'яному з гори котитися.


      • Ледачий, аж порохно сиплеться.


      • Ледачий, як пес.


      • Лежить, мов дубова колода.


      • Лежить, як віл.


      • Лежить, як галушка.


      • Лежить, як камінь на душі.


      • Лежить, як пес на стерні.


      • Лепече, як з гарячки.


      • Лепече, як з дуба впав.


      • Лепече, як порожня машина.


      • Лепече, як той порожній млин.


      • Летить літо, як крилами.


      • Летить, як метелик на вогонь.


      • Летить, як стріла.


      • Летять, як мухи на мед.


      • Лижуться, як собаки, що вчора покусалися.


      • Липне до мене, як муха до меду.


      • Лисий, як бубон.


      • Лисий, як макогін.
      • Листя шелестить, наче хтось шепче угорі.


      • Лиха, як мачуха.


      • Лихий чоловік, як хвороба — усе запакостить.


      • Лице свіже, як квітка, зірвана після дощу.


      • Личенько біленьке, як у панянки.


      • Личить, як корові сідло.


      • Личить, як свині хомут.


      • Личить, як свині ярмулка.


      • Личко, як з роси й води.


      • Лишився, як на билині.


      • Ловить, як кіт шпака.


      • Любить його, як брата.


      • Любить роботу, як кріт сонце.


      • Любить, як вовк порося.


      • Любить, як кіт сметану.


      • Любить, як мати дитину.


      • Любить, як пес дідька.


      • Любить, як порох в очі.


      • Любить, як рідну матір.


      • Любить, як сіль в очі.
      • Любить, як собака дідька.


      • Любить, як собака кота.


      • Любить, як собака палицю.


      • Любить, як собака редьку.


      • Любить, як собака старця.


      • Любить, як собака цибулю.


      • Люблю свою любку, як голуб голубку.


      • Люблю, як чорт суху грушу.


      • Любляться, як голуби.


      • Любляться, як кішка з собакою.


      • Любов, як перстень, не має кінця.


      • Люди живуть, як сади цвітуть.


      • Людина без мрій, як пташка без крил.


      • Лютий, як собака.


      • Ляканий, як циган на селі.


      • Лякливий, як заєць, а шкідливий, як кішка.


      • Ляпає язиком, як постолом.


      • Ляпнув, як болотом в очі.


      • М'який, як пампух.


      • М'який, як подушна.
      • М'який, як пух.


      • М'яко спати, як свекруха (теща) постелила.


      • Міцний будь, як сталь — не буде страшна ніяка даль.


      • Міцний, як алмаз.


      • Міцний, як граніт.


      • Міцний, як дуб.


      • Міцний, як з клоччя батіг.


      • Міцний, як камінь.


      • Міцний, як криця.


      • Міцний, як мур.


      • Міцний, як скеля.


      • Маленька, як горошина.


      • Маленьке, як мишеня.


      • Маленький, та важненький.


      • Маленький, як горобець.


      • Маленький, як сонечко.


      • Маленький, як у чорта назимок.


      • Малює, як художник.


      • Манить, як горобця на полову.


      • Манить, як кота мишею.

      Материне серце, як літнє сонце.


      Мачусі жалко дитяти, як бикові теляти.


      Мачушине добро, як зимове тепло.


      Мачушине серце, як осіннє сонце.


      Маюся, як голий у терну.


      Меле язиком, як лисиця хвостом.


      Меле язиком, як пес хвостом.


      Меле, як порожній млин.


      Мені так між ворогами, як тій криниці між дорогами.


      Менджує, як циган кіньми.


      Ми з тобою, як риба з водою.


      Миліша душка, як подушка.


      Милує, як вовк барана.


      Мне язиком, неначе баба лемішку в макітрі тре.


      Мне, як баба вовну або Семен тютюн.


      Мне, як гостець діда.


      Мне, як сліпий торбу (онучу).


      Мне, як швець шкіру.


      Моє щастя таке, як тієї курки, що качата вивела.


      Мов варом обдало.


      Мов кабани годовані, пикаті, пузаті.


      Мов по зорях читає.


      Мов та чапля, тонка, довгонога.


      Мов у воду пірнув.


      Мовчазний, як могила.


      Мовчазний, як риба.


      Мовчить, як без'язикий.


      Мовчить, як води в рот набрав.


      Мовчить, як мумія.


      Мовчить, як німий.


      Мовчить, як сорока в гостях.


      Мовчить, як стіна.


      Мокрий, як кіт.


      Мокрий, як курка.


      Мокрий, як хлющ — і рубця сухого немає.


      Молода і хороша, як ягідка.


      Молода, як огірочок.


      Молода, як у спасівку яглиця.


      Молодець, як печений горобець.


      Молодик, як бик.


      • Молодиця, як тихеє літо.


      • Моргне, наче вогнем сипне.


      • Мордується, як скажена пані.


      • Мордується, як чорт в лопухах.


      • Моститься, як квочка на яйцях.


      • Мотає головою, як норовистий кінь.


      • Моторний, як дзиґа.


      • Моторний, як собака чорний.


      • Моя жіночка, як картиночка.


      • Мутить, як під греблею біс.


      • Мутить, як той вир.


      • Німа, як риба.


      • Німий, як стіна.

      7.08.18 10.00


      • Ніс так ніс, як через Дніпро віз.


      • Ніс, як бритва.


      • Ніс, як буряк.


      • Ніс, як кочерга.


      • Ніс, як у дятла.


      • Ніс, як черевик.


      • Ніч, хоч в око стрель.
      • Ніч, хоч око вийми.


      • На віку, як на довгій ниві.


      • На віку, як на току: і натопчешся, і намучишся.


      • На голові, як у дурного на хаті.


      • На словах, як на цимбалах, а на ділі, як на бубні.


      • Наївся, аж лоб твердий.


      • Наївся, наче дурний на обіді.


      • Наївся, як бик.


      • Наївся, як дурний мила.


      • Наберешся, як дід за козу.


      • Набрав, як убогий у торбу.


      • Набрався, як жаба мулу на вітер.


      • Набрався, як лин мулу.


      • Набрався, як май груш.


      • Набрид, як гірка редька.


      • Набував, як сокола, а збуває, як осла.


      • Нагло, як сніг на голову.


      • Нагримав, як на батька.


      • Надувся, як жаба на пеньку.


      • Надувся, як індик.
      Надувся, як кожух на вогні.


      Надувся, як миша на крупу.


      Надувся, як пампушка.


      Надувся, як сич на вітер.


      Надувся, як сич на дощ.


      Надувся, як сич на мороз.
      Ознайомилась з цікавими народними порівняннями, вирішила поділитися з ними з членами клубу, вважаю,що творчим людям, вони можуть бути теж цікаві і можливо використані в подальшому при написанні своїх творів.




      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    29. Традиції та обряди в Україні
      Традиції та обряди в Україні
      Українська історія веде свій початок від слов'ян, що заснували Київську Русь в 1x віці нашої ери. Незабаром після свого виникнення, Русь прийняла хрещення, однак до цієї знаменної події, і довгий час після неї, на землі ще панувало язичництво - поклоніння безлічі богів і духів. Багато ритуалів слов'ян були пов'язані з культом родючості та сонця, повагою старших, містичними обрядами і ворожіннями.
      Багато традицій та обрядів збереглися донині, не дивлячись на те, що землі Русі, а в подальшому і українські, побували під владою кількох імперій, були піддані викорінення язичництва, часом жорстокого. Інші ж традиції в Україні зазнали змін під впливом християнства, а подекуди - католицизму. Наприклад, весільні українські традиції та обряди не тільки майже не змінилися за багато століть, але і були доповнені християнськими обрядами. Українці все ще несуть в собі пам'ять предків, культивували сім'ї, свій рід, тому обряди і традиції, пов'язані з сім'єю, блюдуться як ніякі інші. Це не тільки важливо для самих українців, а й красиво - для спостерігаючих і участників гулянь.
      Історія українських традиції і обрядів.
      Також чимало оригінальних обрядів зберігає сакральне для людей народження дитини - тут і хрещення, і хрестини, і іменини. Цікаві також обряди, що збереглися з незапам'ятних часів. Наприклад, відсікання пуповини на сокирі (якщо народився хлопчик), або на веретені (якщо народилася дівчинка). Важливою донині залишається перша купіль малюка - для захисту від злих сил.
      Однак найвідомішими в українській культурі залишаються звичаї створення обрядової символіки - наприклад, малюнки на великодніх яйцях «Писанка», або візерунки на вишиванках. Варто сказати, що по візерунках на вишиванках українці могли визначити, з якої області країни прибула людина, але і мало не з якогось села. Колір, візерунок, його розміщення, так і фактура в цілому унікальні для кожної сім'ї.
      Переклала на українську мову 4.08.18 10.06


      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -

    30. Притча «Твоя рука, твої очі і твоє серце»
      Притча «Твоя рука, твої очі і твоє серце»

      Жив на Світі чоловік. У нього було три мрії: мати високооплачувану роботу, одружитися з красунею і ... прославитися на весь світ.

      Одного разу морозною зимою чоловік поспішав на співбесіду в офіс однієї відомої фірми. Раптом прямо перед ним впав літній чоловік. Чоловік подивився на того, хто упав, в голові виникла думка, що той, швидше за все, п'яний і не подав руки. Це допомогло не запізнитися на заплановану зустріч. Співбесіда пройшло невдало: чоловіка не взяли на бажану посаду.

      Якось чоловік прогулювався літнім вечором по місту. Помітивши трупу вуличних артистів, зупинився, щоб насолодитися видовищем. Глядачів було небагато, але п'єса була веселою і захоплюючою. Після закінчення дійства пролунали оплески, і люди стали розходитися. Чоловік теж повернув було назад, але хтось несміливо доторкнувся до його плеча. Це була головна героїня п'єси, старенька-клоунесса. Вона стала розпитувати його про те, чи сподобався йому спектакль, чи задоволений він акторами. Але чоловік не захотів вести бесіду і, огидно відвернувшись, пішов додому.

      Одного разу дощовим вечором чоловік поспішав додому з дня народження друга . Він дуже втомився, і в його голові проносилися думки про запашну ванну і затишок, тепле ліжко. Раптом він почув чиєсь приглушене ридання. Це плакала жінка. Вона сиділа на лаві біля будинку . Без парасольки. Одна. Помітивши нашого героя, вона звернулася до нього за допомогою. У неї сталося нещастя в родині. І їй потрібен був лише душевний співрозмовник. Чоловік задумався, перед його поглядом постали ванна і ліжко, і поспішив до під'їзду.

      Чоловік прожив нещасливе життя, і помер.

      Потрапивши на Небеса, чоловік зустрів свого Друга, Ангела-Хранителя. Вони гойдалися на небесних гойдалках і розмовляли.

      - Ти знаєш, я прожив зовсім нещасне і нікчемне життя. У мене було три мрії, але нічого не збулося. Шкода ...

      - Хм ... Друг мій, я зробив все, щоб всі твої мрії втілилися в життя, але для цього від тебе мені потрібно було всього лише: твоя рука, твої очі і твоє серце.

      - Бог мій, і що ж?

      - Пам'ятаєш впав чоловік на слизькій зимовій дорозі? Я зараз покажу тобі цю картину ... Той чоловік був генеральним директором тієї фірми, в яку ти так хотів потрапити. Тебе чекала приголомшлива кар'єра. Все, що від тебе було потрібно - твоя рука.

      Пам'ятаєш стару клоунесу, яка після вуличної вистави пристала до тебе з питаннями? Це була юна красуня-актриса, яка закохалася в тебе з першого погляду. Вас чекало щасливе майбутнє, діти, незгасна любов. Все, що від тебе було потрібно - твої очі.

      Пам'ятаєш плачущу жінку біля твого під'їзду? Був дощовий вечір, і вона наскрізь промокла від сліз ... Це була відома письменниця. Вона переживала сімейну кризу, і їй дуже потрібна була твоя душевна підтримка. Якби ти допоміг їй зігрітися в своїй квартирі, зігрітися Душею завдяки твоїм мудрим словами розради, то вона написала б книгу, в якій розповіла б про цей випадок. Книга стала б відомою на весь світ, і ти б прославився, так як на головній сторінці автор вказала б ім'я того, хто став музою цього твору. І все, що від тебе було потрібно тоді - твоє серце.
      Ти був неуважний, мій Друг.

      Чоловік зітхнув ... І Друзі пішли по місячній доріжці в зоряну далечінь, тихо і спокійно розмовляючи ...

      А що вам пропонує цей Світ зараз?
      Пам'ятайте: у Щастя обличчя Загадки ...

      4.08.18 12.14



      Прокоментувати
      Народний рейтинг -- | Рейтинг "Майстерень" -- | Самооцінка -