ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Артур Курдіновський
2024.05.08 06:42
Я написав таємний звіт
Тому, з ким буде несамотньо.
Дорога на південний схід
Мене покликала сьогодні.

Понад дорогою - паркан
Старий бетонний. Темно-сірий.
За ним - завершений роман,

Віктор Кучерук
2024.05.08 05:07
Не боюся сьогодні нічого
І ніяк не лякає мене
Ні чекання нічної тривоги,
Ні сирени гудіння гучне.
Не раптовою стала поява
Кровожерних вовік ворогів,
Бо не вірити зайдам лукавим
Мені мудрий Тарас заповів.

Володимир Бойко
2024.05.08 00:19
Йому здавалося, що він сходить, як зоря над світом. Насправді він сходив з розуму. Пітьма для москаля – не просто звичне середовище, але й стан душі. Росія без України – недодержава з недоісторією. Що для українця відродження – то для москаля пог

Іван Потьомкін
2024.05.07 18:44
«Чи ти знаєш, чому я без остраху бавлюся з тобою?»- спитав якось хлопчик змійку. «Ані разу не спадало на думку». «А тому, що, як запевнив тато, із зубів твоїх висотали яд. Це, мабуть, після того, як чоловік із милосердя підібрав і поклав за пазуху напі

Юрій Гундарєв
2024.05.07 12:18
Микола Біленький. 53 роки. Львів‘янин. Професійний клоун.
У перші дні війни повернувся з Англії, де працював за контрактом, щоб добровольцем піти на фронт.
Після контузії залишається зі своїми побратимами, адже їм конче потрібне його сонячне мистецтво.

Олександр Сушко
2024.05.07 09:38
Зорані очі



Оригінал тексту автора

Зоряні очі
Справ щоденних й не так, щоб дуже,

Микола Соболь
2024.05.07 07:20
Впаде до ніг листок останній,
знесилений, мов листопад,
його нездійснене бажання –
не повернеш весни назад,
пожухлими створились луки,
густіші сутінки гаїв
і одинокий кавкіт крука,
де стихла пісня солов’їв.

Віктор Кучерук
2024.05.07 06:51
Розмежований війною,
Гомонить безладно світ, –
Постачати ще нам зброю,
Чи давати вже не слід?
Світ дарма гадає знову,
Зволікаючи, на жаль, –
Чи обмежиться лиш Львовом,
Чи до Праги пре москаль?

Артур Курдіновський
2024.05.07 01:36
Неначе все - так само, як раніше...
Але чомусь хапається рука
За порожнечу. Березнева тиша -
Багатообіцяюча така.

Здавалося б: чого мені чекати?
Викреслюючи урочисті дати
Пожовклого свого календаря,

Микола Соболь
2024.05.06 14:26
Мовчить триклятий сюзерен,
що полчища стоять на сході
та запевняє: «Не сьогодні
прийде до нас війни кузен».
Незвідані шляхи Господні.

Пора усім на шашлики.
Арей, напевно, щось та знає,

Юрій Гундарєв
2024.05.06 09:56
Справ щоденних й не так, щоб дуже,
йду на балкон за повітря ковтком -
раптом зірка срібною смужкою
з неба збігає, мов крихітний гном.

Чітко бажання встигаю замовити,
гномику пункти всі перелічую:
щоб повернулися воїни зморені

Світлана Пирогова
2024.05.06 09:25
Слова для пісні від імені чоловіка)

Несу в руках троянди білі
Тобі, красуне, в знак любові.
А ти мене чекаєш мила,
Нам сонце усміхнулось знову.

В очах твоїх я бачу щастя,

Віктор Кучерук
2024.05.06 06:23
Уже від ранку й дотемна
Я бачу й чую щосекунди,
Як вкрай уквітчана весна
Співає весело і лунко.
Уся земля, мов пишний сад,
Буяє зеленню і цвітом,
Хоч дим і гуркіт канонад
Іще засмучують півсвіту…

Артур Курдіновський
2024.05.06 02:08
Сказав їм Воїн: "Слава Україні!"
І не тремтіли голос та рука.
Свинособаку, підлу ту тварину,
Так налякало слово козака!

Це не пейзаж, де сонечко та хмарка -
Світанки темні в страченій імлі.
Упала недопалена цигарка

Ілахім Поет
2024.05.06 00:12
Не зважай. Так нерідко трапляється у житті. Силоміць не закохують. Ще не зумів ніхто це заперечити… Щастя – то казка на DVD. Там вино почуттів – тут у мене суцільний оцет. Не зважай. Хай лисиця-кохання мене гризе, як спартанця, чий образ пригадую все ч

Ігор Шоха
2024.05.05 20:48
Кому – весна, кому – війна,
кому – свята, кому – робота
не до крові, але до поту...
у мене – ода голосна,
а на душі найвища нота.
Не каюся... у самоті
я не сумую і не буду
у цьому повторяти Будду.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Проза):

Анатолій Цибульський
2024.04.01

Меланія Дереза
2024.02.08

Ольга Чернетка
2023.12.19

Галюся Чудак
2023.11.15

Лінь Лінь
2023.10.26

Світлана Луценко
2023.07.27

Гельґа Простотакі
2023.07.15






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Олександр Сушко (1969) / Проза

 Компроміс
Відсьогодні пропоную всьому культурному світові перейти на інше літочислення. Отже, початковою датою Нобелівський комітет та Висока комісія Міжнародної системи Сі мусить обрати мій день народження - 17 травня 1969 року.
А тим, хто буде і далі користуватися трипільським, григоріанським (введеним 1582 року) або юліанським календарями - в примусовому порядку будуть відключати гарячу воду і опалення. Відповідний законопроект буде винесено на затвердження до Верховної Ради та Євросоюсу. Америка ще трохи брикається, але то ненадовго, оскільки кожному конгресмену і сенаторові уже роздано по одному примірнику книжки моїх віршів про кохання і природу. Вона настільки потужна, що кладе на лопатки навіть слонів, не те що якихось хирлявих політиків.
От з північними корейцями доведеться боротися люто. За точку відліку в календарі чучхе береться рік народження Кім Ір Сена — 1912 рік приймається за перший. І крапка. Календар чучхе використовується в КНДР з 8 липня 1997 року. Отже цього року буде 112 років їхньому літочисленню. Я запропонував вищому політичному керівництву країни свій варіант, а вони:
- Ще раз таке почуємо - пустимо ядерні ракети по Україні! У нас свій Бог, а твоїх віршаток ми не читали і читати не будемо.
У Таїланді, на Шрі-Ланці, в Камбоджі, Лаосі і М’янмі скоро настане 2565 рік, бо офіційно країна живе за буддійським місячним календарем, де літочислення ведеться з набуття Буддою нірвани.
В Ефіопії настане 2015 рік. Їхній календар відстає від звичного нам приблизно на 8 років. І крім того, містить у році 13 місяців. 12 місяців по 30 днів, і останній, 13-й місяць зовсім короткий — 5 або 6 днів в залежності від того, високосний рік, чи ні. А доба починається не опівночі, а зі сходом сонця. Ефіопський календар заснований на стародавньому олександрійському календарі.
В Ізраїлі наступить 5784 рік. Єврейський календар офіційно використовується в Ізраїлі разом з григоріанським. За цим календарем відзначають єврейські свята, дні вшанування пам’яті та дні народження родичів. Місяці за цим календарем наступають точно в новомісяччя, а перший день року (Рош ха-Шана) може припадати тільки на понеділок, вівторок, четвер або суботу. І для того, щоб Рош ха-Шана припав на допустимий день тижня, рік, який передує подовжують на один день.
Починається єврейський календар з самого першого новомісяччя, яке відбулося в понеділок 7 жовтня 3761 до н. е., о 5 годині і 204 частині. Година там складається з 1 080 частин, а кожна частина — з 76 миттєвостей.
У Пакистані наступить 1445 рік. Ісламський календар використовується для визначення дат релігійних свят і як офіційний календар у деяких мусульманських країнах. Літочислення ведеться від дати переселення пророка Мухаммеда і перших мусульман з Мекки в Медину (622 рік н. е.).
Доба в цьому календарі починаються із заходом сонця, а не опівночі. Початком місяця вважається день, коли серп Місяця з’являється вперше після новомісяччя. Тривалість року ісламського календаря на 10-11 днів менше сонячного року, і місяці зміщуються відносно сезонів. Ті місяці, що припадали на літо, через деякий час, стануть зимовими, і навпаки.
В Ірані наступить 2001 рік. Іранський календар, або сонячна хіджра, є офіційним календарем в Ірані та Афганістані. Цей астрономічний сонячний календар був розроблений за участю Омара Хайяма.
Літочислення іранський календар веде від хіджри, як і ісламський календар, але він ґрунтується на сонячному році, тому його місяці завжди припадають на один і той же час року. Тиждень іранського календаря починається в суботу і закінчується в п’ятницю, яка вважається вихідним днем.
А от у Індії настане 1944 рік.
Її єдиний національний календар був розроблений відносно недавно і прийнятий в 1957 році. В основі розрахунків лежить сакська ера — древня система літочислення, поширена в Індії і Камбоджі.
Також в Індії існують і інші календарі, які використовуються різними народностями і племенами. Одні беруть за точку відліку дату смерті Крішни (3102 рік до н. е.), інші — прихід до влади Вікрама в 57 році, треті за буддійським календарем починають підрахунок років від дати смерті Будди Гаутами (543 рік н. е.).
У Японії настане 35 рік. В Японії діє система літочислення від Різдва Христового, і традиційна, в основі якої рахунок йде за роками правління японських імператорів. Кожен імператор дає назву епохи — девіз свого правління.
З 1989 року в Японії «Епоха миру і спокою», престол займає імператор Акіхіто. Попередня епоха — «Просвітлений мир» — тривала 64 роки. У більшості офіційних документів прийнято використовувати 2 дати за григоріанським календарем і за роком поточної епохи в Японії.
У Китаї настане 4721 рік. Китайський календар використовують в Камбоджі, Монголії, В’єтнамі та інших азіатських країнах. Літочислення у ньому ведеться від приходу до влади імператора Хуан-ді в 2637 році до н. е.
Календар циклічний і спирається на астрономічні цикли Юпітера. За 60 років Юпітер 5 раз обходить сонце, це 5 елементів китайського календаря. Одне обертання Юпітера навколо Сонця триває 12 років — ці роки в календарі отримали назви тварин. У 2022 році (за григоріанським календарем настане рік Тигра).
Мага-віряни ведуть літочислення від 11201 року, основою астрономічних обчислень якого слугують чотири важливі точки на небесній сфері: точки весняного та осіннього рівнодення і зимового та літнього сонцестояння. Тобто цей календар вважається ідеальним з точки зору математики.
І тоді виникає питання: як уніфікувати усі ці літочислення? Як примусити людей вважати за точку відліку якусь символічну подію, не пов’язану ні з релігією, ні з політикою?
Правильно!!! Аби усіх замирити - я запропонував свій день народження. Щоб і вівці були цілими, і вовки ситими. Ніякої політики!Ніякого релігійного фанатизму! Ніякого націоналізму! Мистецтво єднає світ! Згодні?
Розповів кумові про свою ідею, а він:
- Чудово! Готовий святкувати твій день народження хоч щодня! Від ранку до вечора! Наливай…
Так що, як мінімум, одну людину переконав у своїй ідеї. Не пожалкував марочного бренді навіть для такої потрібної справи.
Усі хто за - ставте лайк, а я скомпоную петицію на ім'я Президента України, аби він дав офіційний поштовх корисному нововведенню. Він полюбляє займатися такими грандіозними справами, тож не відмовить. Це ж не проект «Велике крадівництво». Це справа куди більш потужніша.
Ну, то як - умовив?

Текст твору редагувався.
Дивитись першу версію.



      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Дата публікації 2022-10-11 19:05:43
Переглядів сторінки твору 348
* Творчий вибір автора: Майстер-клас
* Статус від Майстерень: R1
* Народний рейтинг 0 / --  (4.907 / 5.39)
* Рейтинг "Майстерень" 0 / --  (5.194 / 5.73)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.777
Потреба в критиці щиро конструктивній
Потреба в оцінюванні не обов'язково
Автор востаннє на сайті 2024.05.07 13:47
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2022-10-13 09:45:41 ]
А навіщо це двічі опубліковано?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Сушко (М.К./М.К.) [ 2022-10-23 12:40:48 ]
Тю. І справді. Мабуть, помилково.