Поетичні майстерні - Львів
Організація власних та підтримання існуючих регіональних та мережевих конкурсів в різних жанрах українського мистецтва
Осередки поза Львовом
Наші меценати Наші меценати
Наші інформаційні спонсори
Головна сторінка
Панорама
Духовна практика
Поезія
Проза
Публіцистика
Театр
Поезія
Духовна практика
Автори
Архів
Бібліотеки
Cторінки
Для чого
Контакти НАШІ ПОЕТИЧНІ
СВІТИ.
1. Куртуазний маньєризм
2. Сонети
3. Фламенко
4. Осягнення любові
5. Класична музика
в поетичній інтерпретації

6. Неоготика
Необароко
Модернізм Постмодернізм

7. Блюз. Джаз...
8. У жанрі хайку й танка.
9. Пісеньки
10.Постфемінізм
11.Хроніки
12.Епос
__ Про поезію в прозі.


ПОЕЗІЯ. ВСЕУКРАЇНСЬКІ КОНКУРСИ

Чи не найповнішу систематизовану інформацію ви можете почерпнути в "Літ-газеті" при "Поетиці"

На цій сторінці ми подаємо інформацію про відомі нам конкурси і не тільки поетичні. Надаємо слово Юрію Мачусі та Наталці Тисовській, які розповіли нам про них.

"З 1993 року видавництво “Смолоскип” почало проводити конкурс для українських літераторів віком від 18 до 30 років. На конкурс приймаються твори, написані українською мовою: проза, поезія, драматургія, есеїстика, дослідження з проблем тоталітарного суспільства, ідеології, політології.


www.smoloskyp.kiev.ua Видавництво, молодіжний благодійний фонд "Смолоскип". Усе - для творчої молоді. Можна почитати альманах "Молода нація", бюллетень "Смолоскип України". Дізнаєтеся про умови участі в щорічному семінарі творчої молоді України (м.Ірпінь), як стати стипендіатом благодійного фонду. Знову ж таки - щорічний літературний конкурс. Інформація про нові видання.

Щороку твори приймаються на розгляд журі до 31 грудня, а підсумки конкурсу підводяться у травні наступного року.

Журі визначає лауреатів в окремих номінаціях (перша премія — 800 грн. і опублікування книжки, друга премія — 1000 грн. і опублікування книжки, третя премія — 500 грн. і заохочувальні премії — 250 грн.).

Видавництво також публікує кращі ненагороджені твори, надіслані на конкурс, в антологіях і збірниках.

Журі не розглядає, а видавництво не публікує твори, які:

1) носять антиукраїнський характер;

2) мають антирелігійне, шовіністичне чи антисемітське спрямування;

3) порнографічні твори, а також ті, в яких вживається ненормативна лексика.

Твори надсилати на конкурс в одному примірнику, у друкованому вигляді, без рукописних правок чи додатків. Обсяг поетичної збірки — не більше 100 сторінок, обсяг прози і дослідження — до 200 сторінок.

Разом з творами на конкурс надсилати коротку автобіографію, фотографію і точну адресу.

Склад журі літературного конкурсу:

Євген Баран, Роксана Харчук, Олександр Ірванець.

Склад журі есеїстики і досліджень:

Олесь Доній, Олег Проценко, Максим Розумний.

Твори надсилати на адресу:

Видавництво “Смолоскип” 01001, Київ-1, Головпоштамт, а/с 25

Надіслані на конкурс рукописи не повертаються!

За додатковою інформацією звертайтеся до Роксани Харчук, тел. (044) 265-97-50"
Юрій Мачуха
____________________________________
ТА 500 представляє:
Фестиваль поезії "Молоде вино" щороку відбувається в Києві, починаючи з 1997р. Організатор - Творча Асоціація 500. В програмі фестивалю - конкурс початківців, який відбувається за спеціальною процедурою. Кожен бажаючий може стати учасником конкурсу. Для цього необхідно особисто зареєструватися за місцем його проведення перед початком конкурсної програми. Журі фестивалю, що складається з відомих літераторів, журналістів, критиків, визначає переможців за виступами конкурсантів (бажаючі можуть подати тексти своїх поезій у письмовому вигляді, але при визначенні лауреатів ці матеріали є лише допоміжними).
Поезії лауреатів фестивалів 1997-1999 рр. видано у збірнику "Молоде вино".
Традиційно під час проведення фестивалю ТА 500 вручає свої спеціальні призи діячам культури і мистецтва.

Програма фестивалю "Молоде вино" - 2000.
21 грудня, четвер
Державний музей літератури України (вул. Б.Хмельницького, 11, їхати до М "Театральна")
10.00-10.30 - реєстрація учасників конкурсу
10.30-14.00 - конкурсна програма
16.00-18.00 - нагородження переможців, презентація збірника "Молоде вино"

Творча Асоціація 500 була заснована у Києві навесні 1993 року випускниками факультету журналістики Київського університету ім. Т.Г. Шевченка Максимом Розумним, Андрієм Кокотюхою та Сергієм Руденком. Тоді ж були проведені перші мистецькі акції новоствореного літературного об'єднання - серія поетичних вечорів "Молоде вино", на яких вперше заявили про себе молоді літератори, більшість із яких пізніше стали відомі як "дев'яностники". Наступний етап розвитку - спільні видавничі проекти ТА 500 і видавництва "Смолоскип" - антологія поезії "Молоде вино" (1994), антологія прози "Тексти" (1995) та пісумкова антологія 90-х "Іменник" (1998).
Протягом 1994-1999 рр. ТА 500 при сприянні різних творчих та громадських спільнот організувала та провела з півсотні творчих "гастролей" літературно-мистецької молоді по регіонах України. Видає власний часопис "Числівник", є співзасновником літературної студії "Генезис" (разом з СПУ), підтримує зв'язки зі Спілкою письменників Німеччини (спільне видання - "Лірика"). Асоціація взяла участь в численних мистецьких проектах, в тому числі в організації й проведенні семінарів творчої молоді в Ірпінському будинку творчості (1995-1999 рр.).
Голова ТА 500 - Максим Розумний, директор фестивалю "Молоде вино" - Андрій Кокотюха.

Юрій Мачуха



"Інші поетичні конкурси:

1. “Гранослов” - щорічний міжнародний літературний конкурс. Приймаються твори будь-якого жанру українською мовою. Автор має бути не старший 30 років. Зазвичай, твори подаються до 1 березня кожного року. За більш детальною інформацією звертатися в кабінет молодого автора НСПУ (м. Київ).

Конкурс можна вважати об’єктивним і вартим довіри.

2. Видавництво “Смолоскип” також проводить “усний” поетичний конкурс, як правило, навесні (у березні). Усі бажаючі приходять на конкурс (цього року він проводився у Будинку вчителя в Києві) і читають свої вірші вголос. Твори переможців за три роки видаватимуться окремою збіркою.

3. Конкурс журналу “Сова”. Приймаються твори для подальшої публікації в журналі. В кінці року серед надрукованих творів проводиться конкурс. Адресу треба подивитися в самому журналі.

4. Конкурс ім. Богдана-Ігоря Антонича. Здається, проводиться видавництвом “Каменяр”.

Цей конкурс відкрив для України багато справжніх поетів, що свідчить про його високий рівень.

Решта конкурсів, інформацію про які друкувала “Літературна Україна”, приймають до участі вже надруковані книжки та збірки. Щоб до участі в такому конкурсі допустили, потрібно щоб автора висунула якась літературна або наукова організація або редакція газети та ін.

Є ще кілька поодиноких конкурсів, які не є щорічними: про них оголошується тоді, коли вони проводяться.

Цього року американська діаспора оголошувала конкурс на кращу поему до Дня незалежності. Прийом творів закінчився 1 вересня 2000 р. "

Наталка Тисовська
http://www.angelfire.com/tn/tysovska/contest.html


На закінчення говорю тільки про нашу вдячність Юрію і Наталці.

.........................................................................

Ще один не тільки літературний конкурс.

З 10 вересня по 10 грудня триває висунення претендентів на здобуття Всеукраїнської премії ім. Івана Огієнка за заслуги в галузях літератури, мистецтв, науки, освіти, громадської, політичної та духовної діяльності, спрямованої на утвердження державності України, миру і злагоди в ній.

Претенденти на здобуття премії висуваються осередками Всеукраїнського товариства Івана Огієнка, творчих спілок і об'єднань в областях, районах, установах, підприємствах і організаціях, які налічують не менше 3-х членів, а також іншими громадськими об'єднаннями, підприємствами, установами, організаціями, науковими, освітніми, культурними, церковними закладами, органами державної влади і управління, міністерствами, відомствами та їхніми галузевими підрозділами, що діють як в Україні, так і за її межами.

Правом висунення претендентів на здобуття Огієнківської премії користуються провідні вчені, письменники, культурні, державні, освітні та церковні діячі, широковідомі своїми дослідженнями, творами або внеском до вивчення, узагальнення, популяризації, увічнення спадщини Івана Огієнка, а також Комітет у справах премії ім. Івана Огієнка (не більше двох).

Допускається повторне висунення претендентів (груп претендентів), які не здобули Огієнківської премії у поточному році, протягом наступних років без будь-яких обмежень.

Не допускається присудження премії ім. Івана Огієнка за заслуги, відзначені Державною премією ім. Тараса Шевченка, та у випадку, коли доробок, відзначений попередньою відзнакою, становитиме основну частину заслуг, представлених до нагородження Огієнківською премією.

Реєстрація висунутих претендентів (груп претендентів) завершується 10 грудня на підставі надісланих у двох примірниках матеріалів (м. Житомир, майдан Рад, Житомирська обласна рада, Комітету з премії ім. Івана Огієнка).

Детальніше за тел. (0412) 37-42-23, 22-75-62.

(З газети "Українське слово", ч. 43 (3043))

Галина Бутим. Володимир Ляшкевич


Copyright 2000 - "ПОЕТИЧНІ МАЙСТЕРНІ" - Львів
   
  AD     MARGINEM